Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do 4000 zł


Dirian

Pytanie

Cześć, jako że przez wielmożnie nam panujący COVID prawdopodobnie mocno wydłuży mi się kontrakt, chciałbym w ramach "zadośćuczynienia" zainwestować w jakieś dokanałówki z wyższej półki, które to kuszą mnie od jakiegoś czasu. Chciałbym przeznaczyć na nie do ~ 4k zł. Nie miałem jeszcze sprzętu z tej półki, więc najpierw będę próbować odsłuchu, ale zamierzam już wytypować te 3-4 modele, za którymi warto by się rozglądać.


Obecnie użytkuję Shanling ME500 PE i jestem z nich bardzo zadowolony. Fajna, zrównoważona sygnatura dźwięku, mega uniwersalne słuchawki. Na pewno zostawię je sobie do codziennego użytku, ale chciałbym ten dźwięk jakoś rozwinąć, przeskoczyć wyżej.

 

Na ten moment wytypowałem (używki też wchodzą w grę):

 

- FIR AUDIO VxV (sporo pozytywnych recenzji, podobno latwe do napedzenia)

- Andromedy (tu trochę nie podoba mi się to szumienie na różnych źródłach)

- Unique Melody MEST (tez duzo ludzi chwali, chociaz moze byc ciezko nawet o uzywki do 4k)

- Empire Ears ESR MKII (zapowiadaja sie ciekawie)

 

Jeśli chodzi o źródełko, to raczej Earmen Sparrow lub ewentualnie inny dobry dongle. Nie mogę się przekonać do DAP-ów, jednak telefon z odstającym ogonkiem jest dla mnie wygodniejszy. 

 

Reasumujac, szukam czegos w miare latwego do napedzenia, grajacego zrownowazonym dzwiękiem, choć nie pogardzę "mięsistym" basem. Podrzucicie jeszcze jakies propozycje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszystkie są spoko. MEST-y chyba najlepsze technicznie, ale wszystkie zagrają na wyższym poziomie niż ME500 PE. EarMan Sparrow powinien je poprawnie napędzić, a przy tym nie będzie ich mocno ograniczał.

 

Ogólnie to warto dołożyć do MEST lub poszukać używanych. Andromedy to klasyka, zdecydowanie warto przesłuchać i sprawdzić poziom szumu. tu dobrze skupić się chyba na oryginalnych, które trochę więcej energii w górze pasma mają. ESR MKII będą dość neutralne, więc możesz rozważyć także sprawdzeniem pierwszych ESR-ów, które są nieco bardziej muzykalne i sporo taniej można dostać w PL od ręki. FIR VxV technicznie są odrobinę za poprzednią trójką, ale są dobrze wyważone i przyjemne w odbiorze, chociaż rozwinięciem ME500 PE bym ich nie nazwał.

 

Warto rozważyć Itsfit Lab Fusion (wymagają dobranie odpowiednich tipsów - Acoustune AET07 czy Azla Sedna będą ok pod twoje wymagania). Możesz także poszukać info na temat MMR Gae Bolg (nieco jak pełniejsze Andromed z ciemniejszym tłem, ale też droższe) i iBasso IT07, gdyby zależało na gładszym brzmieniu (GB) czy mocniejszy basie (IT07).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, o iBasso IT07 w sumie zapomniałem a też są ciekawą opcją - czytałem już o nich wcześniej. Z SR2 jestem mega zadowolony, więc może i znów postawić na coś z ich stajni - tym bardziej, że cena trochę bardziej przyjazna od reszty. Rozumiem, że nie odstają one jakoś szczególnie od pozostałych propozycji jeśli chodzi o "ogólne" sound quality?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, MrSheep napisał:

Możesz zaoszczędzić sporo i kupić Moondrop Blessing 2, doskonały balans tonalny podparty technikaliami na wysokim poziomie ;) 

 

No moge, ale chcialem cos z półki wyższej spróbować ;) Wiadomo, że w audio cena często nie idzie w parze z jakością dźwięku, ale mimo wszystko - kusi.

 

Niemniej dzięki za propozycję, jak będzie okazja to sobie je kiedyś sprawdzę 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze kilka słów ode mnie. Jeśli chodzi o zbalansowane to ponoć świetne w stosunku do ceny są Thieaudio Monarch. Nie słuchałem jednak i nie wiem czy ktoś ma na forum. Może ktoś pomoże. A nie myślałeś o Shanling ME700 skoro masz 500.

Co do ItsFit Fusion to weź pod uwagę ,że mają sporo basu. Tipsy pomagają. Bardzo przyjemna organiczna średnica. Chociaż to raczej Vka. Obudowy w nich są duże. Filip miał je wystawione w komisie jeszcze niedawno dużo poniżej budżetu( jakieś 2500). Nie wiem czy jeszcze je ma.

Andromed nie skreślaj z góry. To klasyka. Szum wcale nie musi być problemem. Natomiast nie dostaniesz z nich takiego dołu jak z dobrych hybryd. No i mogą lekko kłuć w uszy choć dla mnie były bardzo wygodne.

Mam też EE Valkyrie do sprzedania poniżej Twojego budżetu. Bas w nich jest wg mnie referencyjny. Niezbyt ciepły, nie rozlewający się na inne pasma ale ze świetnym zejściem i impaktem. To już bardzo wysoki poziom grania jednak to nie są słuchawki zbalansowane. Typowa Vka. Bardzo małe i wygodne obudowy.

Opcji na rynku jest cała masa. Opisy czasem mogą być bardzo mylące. Sporo rzeczy da się teraz pożyczyć, wypożyczyć i posłuchać.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, tornvald napisał:

A nie myślałeś o Shanling ME700 skoro masz 500.
 

 

Myślałem, ale ich budowa zupełnie mi nie pasuje do ucha. Z Thieaudio będzie pewnie podobnie 😕

 

Co do reszty - dorzucam na listę "do przemyślenia".

 

Dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz byłem na podobnym etapie wyboru słuchawek, kilka odsłuchałem i na pewno IT07 robią wrażenie, są całkiem uniwersalne i zaskakująco wygodne mimo pękatych kopułek.

A wybrałem... Craft Ears Four, bo najbardziej mi siadły strojeniem, choć iBasso były bardzo blisko zakupu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam coś ze stajni EE, wszystkie modele, które słuchałem, zrobiły na mnie duże wrażenie, głównie przez "wielką" scenę, gładkość i brak ostrości - mega przyjemnie mi się ich słuchało. Na początek, jak kolega wyżej zaproponował, polecam ESR v.1 lub używane Vantage. 

 

Imo custom'y to wywalenie sporej kasy w błoto, przy odsprzedaży trzeba robić reshell no i weź je później odsprzedaj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na straganie w dzień targowy, Takie słyszy się rozmowy:

 

2 godziny temu, Dirian napisał:

Pomyślę nad customami bo w sumie czemu nie

 

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Imo custom'y to wywalenie sporej kasy w błoto

 

Godzinę temu, Inszy napisał:

To kupujesz wersję uniwersalną i masz gdzieś reshell

 

Godzinę temu, neonlight napisał:

A co to wtedy ma wspólnego z custom?!

 

42 minuty temu, Inszy napisał:

Prócz firmy, modelu, wyposażenia, wyglądu i brzmienia? No w sumie nic.

 

😎

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności