Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne zamknięte do 400zł


Jokerz

Pytanie

Witam poszukuje słuchawek wokółusznych zamkniętych do 400zł. Słuchawki będą podłączane do fx dac x3 pro (pod kompa). Jestem fanem głębokiego, soczystego i mocnego basu. Od słuchawek wymagam wygody, mam uszy sporych rozmiarów i potrzebuje dużych padów, grzanie się uszy też chciałbym uniknąć. Oprócz słuchania muzyki w domu będą wykorzystywane również do gier, więc potrzebuje dobrego pozycjonowania przeciwników. Myślałem nad AKG k361 i CAL'ami w których zrobiłbym recabling oraz wymianę padów. Podajcie wasze propozycję oraz czy jest sens bawienia się z CAL'ami w tym budżecie? Zapraszam do dyskusji i proszę o wyrozumiałość bo jestem amatorem :)   

akg.jpg

cal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zainteresuj się Soundmagic HP150/HP151 jeżeli lubisz bas głęboki, a nie bułowaty, oparty o sub-bas a nie mid-bas. Miałem te słuchawki po modach u Perula, który dopełnił je właśnie w środkowym basie i ocieplił średnicę jednocześnie jeszcze odrobinę poprawiając technikalia i scenę. Grałem w nich nawet w CS'a, bo miały fenomenalne pozycjonowanie, do tego były niesamowicie wręcz wygodne. Jedyny ból to kwestia kabla, bo gniazda są mocno cofnięte w nich, ale idzie to obejść przy odrobinie zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z CAL'ami bym się nie bawił. Są to dobre słuchawki ,ale w swojej cenie. W dodatku mają małe pady ,a znalezienie wygodnych zamienników ,które nie pogorszą dźwięku wcale nie jest proste.  Wspomniane  AKG k361 już są lepszym rozwiązaniem, choć jeśli mają być też do gier to może HyperX Cloud Alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Vaiet napisał:

Zainteresuj się Soundmagic HP150/HP151 jeżeli lubisz bas głęboki, a nie bułowaty, oparty o sub-bas a nie mid-bas. Miałem te słuchawki po modach u Perula, który dopełnił je właśnie w środkowym basie i ocieplił średnicę jednocześnie jeszcze odrobinę poprawiając technikalia i scenę. Grałem w nich nawet w CS'a, bo miały fenomenalne pozycjonowanie, do tego były niesamowicie wręcz wygodne. Jedyny ból to kwestia kabla, bo gniazda są mocno cofnięte w nich, ale idzie to obejść przy odrobinie zabawy. 

Okej dzięki za propozycję, raczej najpierw nie chciał bym robić modów bo się na tym nie znam i pytanie jest czy twoim zdaniem te słuchawki bez modów też "dają radę"? I wytłumaczysz bardziej o co chodzi z tym kablem bo amator jestem i nie bardzo rozumiem 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jokerz napisał:

Okej dzięki za propozycję, raczej najpierw nie chciał bym robić modów bo się na tym nie znam i pytanie jest czy twoim zdaniem te słuchawki bez modów też "dają radę"? I wytłumaczysz bardziej o co chodzi z tym kablem bo amator jestem i nie bardzo rozumiem 😶

ja na mody wysyłałem do @Perul. Kosztowało mnie to jakieś grosze, a zmiany był tego warte. Bez modów jest dość chuda średnica i brakuje masy, wypełnienia w basie, przez co jest sub-bas, ale nie ma uderzenia z mid-basu. 

Kabel w HP150/HP151 jest mocowany na specyficzny mechanizm, że się go przekręca i w ten sposób blokuje w gnieździe. Do tego gniazda są mocno cofnięte w głąb obudowy słuchawek i mają dość długi kołnierz, więc bez kombinacji nie da rady dosztukować tam kabla na zwyczajnych wtykach, chociaż są to gniazda 3,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności