Skocz do zawartości

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, maciejk007 napisał:

przetestowałem Leonidasa II

Jakie zmiany w dźwięku vs stock?

Jakie zmiany w dźwięku daje pallad?

 

Opis na stronie jest intrygujący ;)

- pozwoliło to nie tylko opracowywanie nowych typów przewodów, ale także (...) dokładniejsze strojenie

przewodnik z pokrytego palladem srebra UPOCC (Ultra Pure Ohno Continuous Casting) oraz srebra UPOCC, którego geometria oparta jest na wzorze złotego podziału (golden ratio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że mam pallad w kablu. Raczej idę w odsłuch. W stosunku do stokowego kabla LeonidasII działa na zasadzie ściągnięcia kotary która "utkwiła " pomiędzy źródłem a naszym mózgiem.

Poprawia się wszystko, dynamika , rozdzielczość...... Trzeba spróbować myślę że dystrybutor Audeos coś posiada 

na testy.

Szczękę zbierałem ze względu na różnice w dźwięku , poprawa skokowa.

Portfel też wypadł na podłogę, szczególnie jak przerobiłem na Octa.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały SpinFit CP100 - pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Na pewno pod Mest Mk2 będę wybierał między:

- Symbio W Peel

- Softears,

- SpinFit CP100

Po przetestowaniu dziesiątek uważam, że te są bezwględnie najlpesze pod Mk2.

Kolejna sprawa to fakt, że nie mogę się nadziwić jak dobrze działa Shopee. Podajemy tylko nr tel, płatność bilkiem i paczka idzie z Chin prosto do paczkomatu. Ideolo.

 

@maciejk007dziękuję za opis. Jeśli poprawia się czystość to zawsze jest to porządana cecha. Przerabiałeś ten kabel z 4 żył na 8?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine tak z 4 na 8. Ze stokowego na 4 Leonidasa przeskok był porażający. Jeśli chodzi

z 4 na 8 różnica jest ale mniejsza, w największym stopniu poprawie uległa dynamika, bas i więcej "mięska" w średnich.

Na pewno nie należy tego rozumieć że 2x4  żył, lub dwa razy więcej pieniążków to efekt będzie również razy 2.

Ze skąpstwa dzisiaj zostawiłbym 4 żyły Leonidasa i potestowałbym jakąś Kleopatrę :).

Ale to niebezpieczna ścieżka bo mogłoby się zakończyć 8 w Kleo i Leonku.

Mając dobrej klasy żródło i IEM polecam potestować kabelki. Czasem można się zdziwić co posiadany sprzęt 

potrafi.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine jasne, każdy kieruje się inną drogą do muzycznego Graala. Dla mnie to tylko składowe( szkła , krzemu i innych palladów) do osiągnięcia jak największej zabawy i emocji ze słuchania muzyki.  Na wagę mój 

Leonidas jest cięższy od słuchawek i jestem pewien że się nie popsuje z softem włącznie :) i przetrwa wiele Dapów

i IEM i innych nagłownych ...

Warto choćby przesłuchać do zakupu nie zachęcam ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 18:34, Palpatine napisał:

Przyjechały SpinFit CP100 - pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Na pewno pod Mest Mk2 będę wybierał między:

- Symbio W Peel

- Softears,

- SpinFit CP100

Po przetestowaniu dziesiątek uważam, że te są bezwględnie najlpesze pod Mk2.

 

A słuchałeś może Finali E lub Finali TWS? 


Ewentualnie tych Epro TWS co tak na HeadFi chwalą. Lub ktoś inny słuchał może? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.06.2022 o 19:15, Dirian napisał:

 

A słuchałeś może Finali E lub Finali TWS? 


Ewentualnie tych Epro TWS co tak na HeadFi chwalą. Lub ktoś inny słuchał może? ;)

Mam wszystkie 😁... Kwestia co chcesz osiągnąć, u mnie osobiście na Mestach ostały się Final TWS:

 

1. Epro TWS - nigdy nie sybilizują, dodają "ciepełka" w całym paśmie, to takie pianki w formie silikonu, choć nie ma się uczucia wycięcia góry i braku napowietrzenia,

2. Final TWS (czarne) - czuć napowietrzenie, dół jest bardziej zwarty, sprężysty, góra oraz wokale bardziej "zwiewne", 

3. Final E (po ~2020/1) - więcej dołu, minimalnie "grubsze" wokale, ale prezentacja b. podobno do nowszych braci 🆗 ze stajni Final Audio,

 

Kwestia preferencji, @Palpatine z którego roku masz te Final E? Starsze, czyt. przed ~2020/1 (były tylko czarne) IMO potrafiły "zalać" dołem. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Palpatine napisał:

Całe czarne z szarą tulejką o dość wąskim otworze. Dodawane do Andromed V2

kolor niestety nic nie powie :P V3 są z ~2019 - wychodzi, że masz "stare" Final E 🧠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

UM tym razem atakuje nowym modelem Maven Pro. Wzorem poprzednika ma obudowę wykonaną ze stopu tytanu w procesie druku 3D (jej grubość to tylko 0,25 mm), a wykończenie pojedynczej kopułki ma zajmować 12 godz. (12 różnych procesów). Firma zmieniła konfigurację przetworników - zamiast 10 armatur (+ 1 BA "w przeciwfazie"), jest 10 nowych przetworników armaturowych i podwójny przetwornik elektrostatyczny na ultra wysokie tony. Nowe strojenie ma gwarantować więcej dołu oraz nieco gładsze wysokie tony. Całość wyceniona jest na 1800 USD za wersję uniwersalną i 3000 USD za CIEM.

 

PC-001(2).jpg

PC-002(1).jpg

 

Więcej na Head-Fi.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej późno, niż wcale. Słuchałem trochę w sobotę, trochę w poniedziałek i jeszcze trochę dzisiaj i konkluzja jest jedna.

 

Wow. Po prostu wow. Chyba żadne słuchawki do tej pory nie wpasowały się brzmieniowo lepiej w moje preferencje, niż Mest mk2. No jest szał. 

IMG_20220727_191231__01.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Lepiej późno, niż wcale. Słuchałem trochę w sobotę, trochę w poniedziałek i jeszcze trochę dzisiaj i konkluzja jest jedna.
 
Wow. Po prostu wow....


Game changer.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Kto tym u nas handluje?

Czasem pojawiają się na Shopee/Amazon/Ebay

Ważne aby kupować EP-FX10.

Póki co n1 to Spinfit 100 (balans) /Symbio W Peel (subwoofer), ale tak chwalą te JVC z Mest MK2, że postanowiłem sprawdzić.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pojawiają się na Shopee/Amazon/Ebay
Ważne aby kupować EP-FX10.
Póki co n1 to Spinfit 100 (balans) /Symbio W Peel (subwoofer), ale tak chwalą te JVC z Mest MK2, że postanowiłem sprawdzić.
Cenne informacje. Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomaszAzla to zupełnie inne tipsy. JVC mają maksymalnie duży otwór wylotowy z dodatkową perforacją, co Mest Mk2 zawsze potrafią docenić. Cena jest jaka jest. Zawsze były drogie, pewnie dlatego nie ma dystrybucji w Polsce. 

@Dirian niestety nie mam możliwości porównania. 

Moim zdaniem najlepsze tipsy dla Mest Mk2 to:

JVC++ - potęga brzmienia (sub i mid bas), bardzo szeroka scena i mocno zaznaczona góra, świetna izolacja. Długo szukałem tipsów które odsuną troszkę średnice, bez utraty jakości.

SpinFit 100 - neutralne i zbalansowane brzmienie, kosztem słabej izolacji.

Symbio W Peel - subbas monster, fun kosztem sceny, dobra izolacja.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę aktualnie na SpinFitach i póki co nic lepszego nie widzę (choć bardziej - nie słyszę ;) ). Zgadzam się jednak, że izolacja jest słaba. Spiral Dotsy zwykłe mi nie podeszły, chyba taki duży otwór nie bardzo jest ok dla Mestów, ale dam im jeszcze jedną szansę.

 

Symbio W faktycznie fajne też, ale dla mnie to pierwsze słuchawki gdzie są te tipsy niewygodne. Tak 30-40 min dam radę posłuchać w nich, ale dłużej to już czuję dyskomfort. Jakoś tak rozpychają mi się w kanale, a mniejszy rozmiar z kolei nie łapie seala.

 

Na head-fi polecali mi też Final Audio E TWS (zamówiłem, ale sklep się pomylił i wysłał zwykłe Finale :D - jak wrócę z kontraktu to zamówię jeszcze raz) oraz ePro EP00 - miał ktoś okazję sprawdzić może któreś z nich?

 

Kiedyś zwykłe Spiral Dotsy kupowałem chyba u @bigmaras za 60-70 zł, ale to dawno temu - szkoda, że już nie ma w ofercie.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

Ja siedzę aktualnie na SpinFitach i póki co nic lepszego nie widzę (choć bardziej - nie słyszę ;) ). Zgadzam się jednak, że izolacja jest słaba. Spiral Dotsy zwykłe mi nie podeszły, chyba taki duży otwór nie bardzo jest ok dla Mestów, ale dam im jeszcze jedną szansę.

Mi je kiedyś polecił @Methuselah, a ostatnio kilka osób na headfi, tylko podkreślali, że chodzi o wersję EP-FX10. 

Mi pasują wyjątkowo, za potęgę dźwięku, za scenę za Vkę. Długo szukałem tipsów, które odsuną średnicę. Za kilka dni/tygodni zrobię ostateczne porównanie z Soinfit 100 i Symbio W.

6 minut temu, Dirian napisał:

Na head-fi polecali mi też Final Audio E TWS (zamówiłem, ale sklep się pomylił i wysłał zwykłe Finale :D - jak wrócę z kontraktu to zamówię jeszcze raz) oraz ePro EP00 - miał ktoś okazję sprawdzić może któreś z nich?

Jak dobrze pamiętam to @trez0rje polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze jakieś różnice jednak są względem zwykłych Spiral Dotsów. Cóż, może się uda kiedys dorwać w jakiejś sensownej cenie, bo 200 zł za kawałek silikonu to nie dam, no chyba że po kilku głębszych mnie kiedyś pokusi :D

 

https://cdn.head-fi.org/a/10313912_thumb.png

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności