Skocz do zawartości

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, mszysz napisał:

OG podobno bardzo ładnie się parują z BRANDY od Ego.

Być może, ktoś znalazł z nim dobrą synergię. W moim przypadku głównym źródłem jest M8 (który lekko podbija sub-bass), więc nie chciałem brać kabla stricte srebrnego, ani też SPC (wydaje mi się, że przewodniki zawierające znaczną część srebra mogą podbijać skraje pasma, których w tym modelu mi akurat nie brakuje).
Sprawdzając lokalnie dostępne opcje i posiłkując się opiniami z internetu, doszedłem do wniosku, że biorąc Tri-Coppera mam największą szansę na delikatne podbicie mid-basu oraz niższej średnicy, na których najbardziej mi zależy.
Zobaczymy, jak wyjdzie eksperyment. :)

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trez0r napisał:

Wszystko słuchane na LPGT, HG, BAL. IMO za długo się zbiera, wybrzmiewa vs. pozostała 2ka. Jednak dam mu "chwilę" pograć... podobnie było w 3DT.

A widzisz, moim zdaniem dłuższe wybrzmiewanie w takich kawałkach dobrze robi tej muzyce, ale wiadomo, są gusta i guściki. Twoje Mest są nowe? Jeżeli tak, to ten bas bardzo się utwardzi - miałem na odsłuchu przez kilka dni Mesty i podobały mi się bardziej zaraz po wyjęciu z pudełka, właśnie przez ten wolniejszy bas :D Teraz sobie przypomniałem o tym - to chyba słuchawki, które najbardziej zmieniły się w czasie tych kilkudziesięciu godzin od otwarcia pudełka (z tych, które znam)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner MESTy chyba jednak z założenia miały być technicznymi i szybko grającymi słuchawkami. :) Jeszcze tylko tego brakowało, żeby miały wolnego dynamika... Przez to, że mają tyle różnych driverów i tak chyba jest lekki problem z koherencją, bo w niektórych momentach mam wrażenie, że słyszę pewne różnice w wybrzmiewaniu różnych części pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VexAv napisał:

Przez to, że mają tyle różnych driverów i tak chyba jest lekki problem z koherencją, bo w niektórych momentach mam wrażenie, że słyszę pewne różnice w wybrzmiewaniu różnych części pasma.


Niestety problem charakterystyczny dla wszystkich hybryd/trybryd, pytanie jak bardzo jesteś na to wyczulony (ja niestety bardzo i nie jestem w stanie tego zdzierżyć na dłuższą metę)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MESTach mam te TW01, w Monarch'ach CP360... tipsy są dedykowane dla TWS, no i tak patrzę na tulejkę w 3DT 🧐Bingo! Poszły TW01... driver-flex praktycznie znikł, polecam wypróbować.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Palpatine napisał:

Pozostaje mi zatem sprawdzić jeszcze z Mk2: TW01, CP100 i Softears UC.

Które z nich grają najczyściej najchętniej lekką Vką?

Ok...zamówiłem CP100 i UC...zobaczymy :)

 

Na razie mogę zrobić porównanie CP100 vs CP145... Pierwsze dają bardziej zbalansowany dźwięk, 145 idą w strone V, ale z przygaszoną górą. Nie miałem jak sprawdzić w MESTach, ale w Monarchach Final E dają jeszcze więcej mid-basu jak 145.

Ja zamówiłem Final E dla TWS 🤪 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softears Liquid Silicone Ear Tips - pierwsze wrażenia mieszane - bardzo ładne i dobrze wykonane ale słaba izolacja i pachną mocno gumą. Na pudełku brak rozmiaru, nawet nie mam pewności czy przyszedł odpowiedni rozmiar.

Ocena dźwięku i wygody zajmie mi pewnie kilka dni.

Na Spinfity SP100 jeszcze troszkę poczekam (Shopee - można zamawiać po 1 parze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Softears Liquid Silicone Ear Tips - pierwsze wrażenia mieszane - bardzo ładne i dobrze wykonane ale słaba izolacja i pachną mocno gumą. Na pudełku brak rozmiaru, nawet nie mam pewności czy przyszedł odpowiedni rozmiar.

Ocena dźwięku i wygody zajmie mi pewnie kilka dni.

Na Spinfity SP100 jeszcze troszkę poczekam (Shopee - można zamawiać po 1 parze).

Moje miały oznaczenie i zero nieprzyjemnego zapachu. Mega wygodne i zolacja na b.wysokim poziomie, a więc totalnie inne wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

Może źle dobrałem rozmiar, albo podróbki ;)

E6FEA789-A8FB-4E38-BA94-C1B0A1170E8F.jpeg

E10E802E-7237-4143-8DA6-3A6749BCC864.jpeg

Niestety wyrzuciłem już opakowanie ale wydaje mi się iż moje wyglądały ciut inaczej, jednak ręki nie dam sobie odciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wegiel21 napisał:

Niestety wyrzuciłem już opakowanie ale wydaje mi się iż moje wyglądały ciut inaczej, jednak ręki nie dam sobie odciąć.

Porównałem swoje ulubione Symbio W Peel z Softears.

Te pierwsze grają z naciskiem na subbas, te drugie na midbas. W średnicy wielkich różnic nie słyszę może Sybio grają krok z tyłu, natomiast co do wysokich to Sybio uwypuklają wszystkie cykadełka, góra w Softears jest równiejsza i czystsza.

Ogólnie jak zwykle preferencje. Chyba będę musiał sprawdzić L ;)

Jednym słowem Sybio grają efektowniej, Softears poprawniej.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Softearsy wyglądają identycznie jak na zdjęciu od @Palpatine. Faktycznie nie ma oznaczenia rozmiaru na pudełku. Zamówione z Audeos to raczej nie podróbki ;)

 

Pytanie z innej beczki - jakiego dongla polecacie do współpracy z Mestami MKII? Na razie najlepiej gra mi Cayin RU6, ale jest cholera wielki i chciałbym coś mniejszego, bo nie zawsze mogę brać ze sobą RS6. Na LP W2 jest trochę za technicznie, na Hidzis S9 Pro i BTR5 2021 trochę nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Wypróbuj Xduoo Link 2 bal. Co prawda nie dane mi było odsłuchać z MESTami ale przykładowo z takimi ISN EST50 czy H40 na tipsach JVC spiral dot ... uhhhh ... to trzeba posłuchać :) 

 

EDIT : BTR5 2021 już wypchnąłem i po trzecim podejściu już nie wrócę do niego. Qudelix 5K w nowej wersji jeszcze nudniejszy od FiiO ale trzymam bo super rozbudowana apka i może kiedyś będę potrzebował ;) 

 

Xduoo Link 2 bal zostawił Sonatę E44 w tyle i napisałbym więcej ale ugryzę się w język :P 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palpatine napisał:

Ciekawe jak sprzedawca wybiera rozmiar ;)

Miałeś może CP100 lub Azla short?

 

No widać na oko różnicę między M a L ;)

 

Mam CP100 i fajnie to gra, obok SpinFitów póki co najciekawsze połączenie. Na CP100 wydaje mi się, że jest więcej wysokich tonów, ale nie jakoś dużo więcej. Generalnie bardzo spoko. Z Azla tylko te zestawowe mam, ale pisaliście, że słabo grają to nawet nie używałem. Będę miał chwilę to sprawdzę na własne ucho :)

 

Zapomniałem jeszcze sprawdzić Final E, ale już pogoniłem Andromedy to nie sprawdzę :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawił się ktoś w zmianę kabli w Mestach? Ten fabryczny jest fajny, na Audeosowej miedzi też grają spoko - w sumie podobnie. Ale może jakieś inne kombinacje. Coś ze sreberkiem? Warto eksperymentować, czy lepiej się bawić tipsami? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Dirian napisał:

A bawił się ktoś w zmianę kabli w Mestach? Ten fabryczny jest fajny, na Audeosowej miedzi też grają spoko - w sumie podobnie. Ale może jakieś inne kombinacje. Coś ze sreberkiem? Warto eksperymentować, czy lepiej się bawić tipsami? 

 

 

Tipsy dają więcej niż zmiany okablowania. Ale jeśli ktoś chce wymaksowac tor to warto. Ja testowałem kilka kabli do kwoty 2,5 tys zł i wg mnie żaden nie zagrał wyraźnie lepiej niż fabryka. Srebra mocno odchudzają średnice co wg mnie w MK2 jest niepożądanym zabiegiem.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się nie poddałem...myślę że w przyszłości będę testował inne kable aby coś dobrać pod swój gust oraz coś co podniesie ogólne sq 

Ten kabel mi się bardzo podoba i uważam, że pasowłby wizualnie do Mk2, ale cena...

https://www.mestudiobiz.com/en/products/liquid-links-venom

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Ja jeszcze się nie poddałem...myślę że w przyszłości będę testował inne kable aby coś dobrać pod swój gust oraz coś co podniesie ogólne sq 

Ten kabel mi się bardzo podoba i uważam, że pasowłby wizualnie do Mk2, ale cena...

https://www.mestudiobiz.com/en/products/liquid-links-venom

 

Ja to sobie obiecałem nie kombinować już, bo to studia bez dna :P Ale tak z ciekawości zapytałem.

 

Fakt ten kabelek wygląda super i z takim kosmicznym wyglądem idealnie pasuje do Mestów. No piękny, to sobie popatrzeliśmy na fotki :D

Edytowane przez Dirian
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dirian napisał:

Fakt ten kabelek wygląda super i z takim kosmicznym wyglądem idealnie pasuje do Mestów. No piękny, to sobie popatrzeliśmy na fotki :D

Ciekawe jak by zagrał z Mk2...widziałem tylko jedną używkę na headfi w us&a...w weź to później sprzedaj...szczególnie przy naszym martwym komisie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasz komis to już nawet nie liczę, wrzucam tylko dla zasady bo i tak wszystko idzie przez Allegro albo OLX :P 

 

Swoją drogą po przemieleniu wszystkich tipsów co mam, ostatecznie zostałem na Spinfit CP100. Chyba najfajniej grają, nawet przebijając Symbio W. Ale może to subiektywne odczucie wynikające z tego, że Symbio są twarde i przez to mniej wygodne, a Spinfity pasują super i prawie nie czuję w nich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności