Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Mayster napisał:

Jest, może być multi-plug jw. lub standardowy wtyk zbalansowany, ale to już na pw najlepiej.

Bardzo fajnie wygląda ten kabelek, bedzie gdzieś dostępna pełna oferta? Jaram się multi-plug, może w końcu będzie można kupić jakościowy przewód z takim systemem. Zdradź coś ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila zejdzie zanim trafią na stronę (zdjęcia, opisy itd. trochę zajmują), ale już kilka kabli do IEMów, nausznych i adapterów zrobiliśmy na w/w przewodnikach, więc zamówienia można składać. Już zdradziłem co to za przewodnik - UP-OCC, litz type 6, kevlarowy rdzeń, w wersjach srebrzonych i czysta miedź. Plussound ma coś podobnego w swoich kablach m.in. 

 

Postaraliśmy się, aby był bardzo konkurencyjny w swojej cenie jak chodzi o dźwięk i jakość użytych materiałów, a do tego będzie świetny użytkowo - elastyczny, wytrzymały, z możliwie niewielkim i lekkim splitterem. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mayster napisał:

<CIACH>

 

Postaraliśmy się, aby był bardzo konkurencyjny w swojej cenie jak chodzi o dźwięk i jakość użytych materiałów, a do tego będzie świetny użytkowo - elastyczny, wytrzymały, z możliwie niewielkim i lekkim splitterem. 

Doooooooobra.... Panie @Mayster są demówki? 🧐 Nowy nabytek w rękach firmy kurierskiej, czas się rozejrzeć za współtowarzyszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 14:55, Mayster napisał:

Takie coś można mieć w okolicach tej kwoty (UP-OCC 7N, type 6 litz) :)received_1052691782146521.jpeg20211013_180336.jpg

Można więcej inf prosić na temat kabla ze zdjęcia? 4 czy 8 żyłek ? Wersja z konektorami do MrSpeakers też jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako posiadacz UM Mest MK2 chyba nie potrafiłabym porównać ich do żadnego odpowiednika w świecie słuchawek nausznych bo brakuje mi doświadczenia i osłuchania. Natomiast sama sygnatura jest to wg mnie plan W.
Solidny subbas, midbas nieprzesadzony, dociążona ciepła średnica i dużo wysokich z elektrostatów. Im więcej prądu tym więcej góry. 
Wiele osób pisząc recenzje Mestow sugeruje, ze jest to poziom sq topowych słuchawek nausznych.

Może @tommir potrafi napisać coś więcej.

EF52961B-D89D-41EE-8086-294A0E154295.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qaz12 napisał:

Mógłby ktoś porównać Mest MK2 do jakiś słuchawek nausznych? Zastanawiam się czy zrezygnować z toru stacjonarnego i przejść na IEMy

Wg mnie to jest głównie kwestia "feelingu", a nie samej jakości dźwięku, najlepiej przekonać się osobiście. Ja wolę bardziej IEMy zarówno od bardzo wysokiej jakości słuchawek wokolusznych, jak i domowego stereo, ale są i tacy którzy wolą Sennki HD600 od topowych IEMów (pamiętam taką sytuację na wrocławskiej micie). Wszystko to kwestia upodobań i na pewno też trochę przyzwyczajenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili niestety ciężko byłoby mi przyrównać Mesty do słuchawek nausznych, minęło sporo czasu, a wtedy nie miałem żadnych nausznych o podobnej charakterystyce.

Temat przejścia ze słuchawek nausznych na IEM'y to temat z którym walczę na co dzień ;) Sam nie wiem ile to już razy podejmowałem jakąś decyzję i się z niej wycofywałem. Dla mnie wygląda to tak, że bardzo dobre IEM'y są na poziomie dobrych słuchawek nausznych. Topowe modele słuchawek dają coś więcej niż IEM'y. Nie chodzi tu o detal czy scenę, ale jakąś większą naturalność dźwięku. Mowa tu jednak o słuchawkach zaczynających się gdzieś od 10k, z kilkoma chlubnymi wyjątkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie udało mi się dobrać tipsy do MESTów :)
https://www.mtmtaudio.com/collections/azla/products/azla-crystal-stanard-tpe-soft-eartips-6-sizes-for-in-ear-monitor-iem-earphone?variant=39453128228924
T
o inny materiał niż Xelastecs, nie odkształca się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Obawiam się, że w Polsce będzie ciężko - najlepiej z MTMT albo Linsoula (albo oficjalnej strony Azla).
Posiadam Mk1, które jednak chyba są nieco mniej wygodne. Dobrze mi się ich też słuchało z ePro EP01, wchodzą głebiej do kanału, ale jednak brzmią wtedy trochę z chudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Były Mason FS (Fable Sound) i Mason FuSang z konfiguracją 12BA+1 dBC-S (bone conduction) jako flagowce UM (pierwszy limitowany za 6000 USD z kablem PW Audio Attila, a drugi ze standardowym przewodem za 4588 USD). UM postanowiło poprawić te modele i wprowadza nową serię Red Halo > https://www.head-fi.org/threads/unique-melody-mason-red-halo-red-halo-fe-with-newest-generation-bone-conduction-system.961752/

 

PC-001.jpg

 

Mason FS (Fable Sound) Red Halo ma tę samą konfigurację, ale zaktualizowano przetwornik przewodnictwa kostnego (dBC-S), którego druga wersja charakteryzuje się płytką 12,5 mm ze stopu srebra i palladu oraz 27 warstwami ceramiki. Do tego dołożono nową obudowę oraz spersonalizowaną wersją kabla PW audio First Times w wersji Shielding (miedziak o strukturze bazującej na bardzo drogim PW audio Orpheus z ekranem). W porównaniu do zwykłych Masonów FS, Red Halo mają lepiej grać muzykę rozrywkową, rocka czy metal.

 

PC-002.jpg

 

Mason FS Red Halo FE to z kolei tańszy wariant powyższego. Konfiguracja ta sama, ale - jak w przypadku FuSanga - zmienił się wygląd obudów (IMHO te z FE są ładniejsze) oraz dodawany jest tańszy kabel.

 

PC-001(1).jpg

 

Ceny to odpowiednio 8000 USD (Red Halo) i 6500 USD (Red Halo FE).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchał już ktoś Mext? Jak one wypadają w stosunku do Mest MkII?

 

Jakby ktoś szukał źródła do Mest Mk2 to bardzo polecam Hiby RS6. Po roku poszukiwań mogę powiedzieć, że to strzał w 10. Jeśli ktoś lubi te słuchawki i chciałby usłyszeć wokale jakby były żywe, dodać im sceny, dociążyć brzmienie to warto sprawdzić takie połączenie. Ponad to barwę można regulować na tysiąc sposobów, włącznie z gainem...na high gain to i basolub podziękuję za polecenie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności