Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

to chwyt na chwytanie klientów za jajka - jadąc na popularności Mest, zawsze się znajdzie ciekawych o ile można lepiej bez względu na cenę, bo co tam niby kosztuje 6k$ - przecież nie przetworniki, a obietnica "magii"

 

bardziej mnie ciekawi jak zagra Mest mk2, bo...

 

przymierzałem się do Mest w okazyjnej cenie od @Mayster ale korzystając z nieustającej uprzejmości @docentore posłuchałem Mest przez tydzień i jednak się nie skuszę

 

dlaczego?

 

Mest są bardzo dobre, nadają się na allroundery, bo wszystko robią prawie dobrze... i to jest też ich wada, bo nic też nie robią zachwycająco, bo choć grają angażująco, są szybkie, przestrzenne, schodzą z przytupem nisko, wchodzą z wigorem wysoko, i nie brakuje im rozdzielczości i są zgrabnie te wszystkie przetworniki zestrojone - to nie ma nigdzie magii, a to miały dla mnie kiedyś Andromedy, z którymi wytrzymałem długo, a nawet kilkakrotnie, albo ex800/1000, których miałem też kilka. i to mają Zeusy, z którymi wytrzymuję już ponad rok - przy nich w Mest średnica dla mnie jest nudna, brakuje szaleństwa :)

 

ale w okolicach 1k$ Mest to konkretny zawodnik - do tego ergonomia dobra

 

jeśli Mest mk2 będzie na takim samym poziomie technicznym, ale ciekawiej zestrojony - i pojawi się "magia" - to lepiej dopłacić - bo już teraz Mest gra lepiej choćby od tych starych rozlazłych wooferów w EE co popuszczają do średnicy (nowe ponoć lepiej się kontrolują)

 

Mest posłuchane na Satin Audio Athena 4x/DX300 amp11mk1

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku z opisów wynika, że MK2 to ciut więcej basu i bardziej dociążona średnica przy zachowaniu sceny i technikaliów. Jeśli tego szukasz, to może faktycznie warto poczekać na na drugą wersję. Co do Andromed to zgoda, że one potrafią zaskoczyć i nie ma z nimi nudy, ale jednak brakuje tego dołu...Możliwe, że zawsze coś kosztem czegoś. Słuchałem kilku par EE i w zasadzie wszystkie oprócz Valkyrie mają bas wylewający się na średnicę. Valkyrie z kolei grają jak popsute, ale można te brzmienie polubić (przyzwyczaić się). Elektronikę i muzykę filmową grają wybitnie. Pięknie schodzący subbas, mid wyważony, średnica mocno cofnięta i góra idąca jeszcze dalej niż w Andro. Niestety nie będą nigdy allrounderami, ale może tego właśnie szukasz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 18:32, Palpatine napisał:

Ciekawe złącze 2pin socket.

A tak na poważnie, lepiej poczekać na MK2, historia z obecnymi flagowcami Mest pokazuje, że max rok i wyjdzie druga wersja. Właściciele tej pierwszej to beta testerzy.

Gdyby MkI były słabe, albo niedopracowane, nie byłoby okazji do robienia MK2. A tak idą drogą wydeptaną przez Campfire Audio. Choć mnie się taka polityka nie podoba.

W dniu 19.04.2021 o 19:06, Palpatine napisał:

@mykupyku z opisów wynika, że MK2 to ciut więcej basu i bardziej dociążona średnica przy zachowaniu sceny i technikaliów. Jeśli tego szukasz, to może faktycznie warto poczekać na na drugą wersję. Co do Andromed to zgoda, że one potrafią zaskoczyć i nie ma z nimi nudy, ale jednak brakuje tego dołu...Możliwe, że zawsze coś kosztem czegoś. Słuchałem kilku par EE i w zasadzie wszystkie oprócz Valkyrie mają bas wylewający się na średnicę. Valkyrie z kolei grają jak popsute, ale można te brzmienie polubić (przyzwyczaić się). Elektronikę i muzykę filmową grają wybitnie. Pięknie schodzący subbas, mid wyważony, średnica mocno cofnięta i góra idąca jeszcze dalej niż w Andro. Niestety nie będą nigdy allrounderami, ale może tego właśnie szukasz.

 

Chyba to jest jednak coś trochę innego, bo góry i basu jest mniej niż w MK1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, westberg napisał:

Gdyby MkI były słabe, albo niedopracowane, nie byłoby okazji do robienia MK2. A tak idą drogą wydeptaną przez Campfire Audio. Choć mnie się taka polityka nie podoba.

 

Akurat w CA poprawianie dobrego wychodzi wg mnie tak sobie ;) Mam nadzieję, że w przypadku UM będzie inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, westberg napisał:

Gdyby MkI były słabe, albo niedopracowane, nie byłoby okazji do robienia MK2. 

Czyli zakładasz, ze skoro MK2 są tak dobrze oceniane to zaraz będzie wersja MK3?

 

Godzinę temu, westberg napisał:

Chyba to jest jednak coś trochę innego, bo góry i basu jest mniej niż w MK1.

Serio? Znasz jakieś wykresy które potwierdzają Twoje słowa?

Tutaj jest porowanie Mk 1do Mk2. Ja o gorze nic nie pisałem, wiec nie wiem czy to mnie powinieneś cytować .

 

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Palpatine napisał:

Czyli zakładasz, ze skoro MK2 są tak dobrze oceniane to zaraz będzie wersja MK3?

 

Serio? Znasz jakieś wykresy które potwierdzają Twoje słowa?

Tutaj jest porowanie Mk 1do Mk2. Ja o gorze nic nie pisałem, wiec nie wiem czy to mnie powinieneś cytować .

 

 

 

 

Z tego wykresu wyciągam wniosek, że są to trochę inne słuchawki (faktycznie trochę źle zapamiętałem relację między MKI i MK2 w zakresie niskich tonów):

 

 

Unique_Melody_Mest_mk2_vs_mk1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Najner napisał:

Fajna cena, jak nie sprzedasz ich do dnia mojej wypłaty, to wezmę je i staną do boju z KSE1200 ;)

Mesty przegrają dość wyraźną różnicą, trust me. :)

Edytowane przez P1gu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P1gu napisał:

Przegrają wyraźnie, trust me. :)

No właśnie nie chciałbym, kocham szurki i boję się tego pojedynku ;) Wiem, że Ty miałeś okazję słuchać obu par, ze mną sprawa jest trochę inna, bo ocieplam KSE źródłem i dodaje im trochę basu (jestem bassheadem) i chyba przez to odbieram je inaczej, niż większość na domyślnych ustawieniach. A może ktoś łyknie UM przed moją wypłatą i nie będzie "problemu" ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner edytowałem post, bo za mało precyzyjnie napisałem. Chciałbym tylko dodać, że nie masz się czego bać. :)

 

Ogólnie jeśli ocieplasz kse to mesty będą wymagały podobnego, a może nawet mocniejszego traktowania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Fajna cena, jak nie sprzedasz ich do dnia mojej wypłaty, to wezmę je i staną do boju z KSE1200 ;)

MESTY zjadają KSE na śniadanie.

Poziom basu w MESTACH nie jest bassheadowy ale jakościowo jeoiej jest, bas ma większy autorytet z dynamika w porównaniu do Est w siurkach.

34 minuty temu, P1gu napisał:

Mesty przegrają dość wyraźną różnicą, trust me. :)

Są gusta i guściki ;) wg mnie jest odwrotnie.

Ale obie pary to bardzo zacne doki.

Edytowane przez docentore
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, docentore napisał:

MESTY zjadają KSE na śniadanie.

 

Są gusta i guściki ;) wg mnie jest odwrotnie.

Ale obie pary to bardzo zacne doki.

Hmm, to dobre mają to śniadanie! 

 

Nie no, śmieję się. :) Wiadomo, że nie ma słuchawek "one size fits all". Co to by było za życie audiofila wtedy... I fora by były bezużyteczne. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, docentore napisał:

MESTY zjadają KSE na śniadanie.

Są gusta i guściki ;) wg mnie jest odwrotnie.

Ale obie pary to bardzo zacne doki.

Zdecydowanie podpisuję się obiema rękami pod tymi słowami. Testowaliśmy we dwóch obie pary w bezpośrednim pojedynku i mam dokładnie identyczne zdanie: MEST'y zjadają KSE na śniadanie. Także @Najner życzę Ci, aby ta wypłata przyszła szybciej niż zazwyczaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, P1gu napisał:

@Najner edytowałem post, bo za mało precyzyjnie napisałem. Chciałbym tylko dodać, że nie masz się czego bać. :)

 

Ogólnie jeśli ocieplasz kse to mesty będą wymagały podobnego, a może nawet mocniejszego traktowania.

Uff, uspokoiłeś mnie ;) Jak widzę jeden rabin mówi tak, drugi rabin mówi nie - czyli będzie ciekawie.

@docentore Zdaję sobie sprawę z tego, że KSE mają na tyle specyficzną tonalność, że mogą komuś zwyczajnie nie podejść - moim zdaniem z neutralnego źródła grają elektronikę i metal (których słucham najwięcej) wręcz przeciętnie i brakuje im, jak to powiedziałeś, autorytetu na basie. Dlatego one potrzebują muzykalnego, cieplejszego źródła, które nie wyostrza góry. Pięknie mi grają z Mojo i Xdsd, a z kilkoma klasowymi dapami się po prostu zawiodłem, bo nie było tej magii. Po podbiciu basu pojawia się masa funu i uderza tak, że zęby wypadają, ale dalej ten przetwornik jest bardzo szybki i dół jest w dalszym ciągu niesamowicie dokładny. Moim zdaniem głowną zaletą KSE jest natomiast ich rzetelność i prawdziwość oddania instrumentów. Mam je od kilku miesięcy i one codziennie potrafią mnie czymś zaskoczyć, zawsze sprawiają mi masę radości. Z tym głównie będą się musiały zmierzyć Mesty, bo sama tonalność to już oczywiście kwestia osobista.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał:

@Najner nie doczekały do Twojej wypłaty, tfu, nie doczekały nawet do mojej kolacji.

@Najner na prawdę, nie masz czego żałować, bo jeśli:

3 godziny temu, Najner napisał:

[...] Moim zdaniem głowną zaletą KSE jest natomiast ich rzetelność i prawdziwość oddania instrumentów. Mam je od kilku miesięcy i one codziennie potrafią mnie czymś zaskoczyć, zawsze sprawiają mi masę radości. Z tym głównie będą się musiały zmierzyć Mesty, bo sama tonalność to już oczywiście kwestia osobista.

to akurat tej rzetelności i prawdziwości oddania instrumentów w MESTach nie znajdziesz ;)

Edytowane przez pysiaDK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności