Skocz do zawartości

Wzmacniacz do sony wh1000xm3 250/300 pln


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Posiadam słuchawki sony wh1000xm3 i słyszałem, że do użytku przy komputerze warto dokupić do nich wzmacniacz. Niestety nie znam się na temacie i nie wiem na co zwrócić uwagę żeby to miało ręce i nogi. Zależy mi żeby w kosztach zamknąć się do 300 złotych. Będę go używać typowo stacjonarnie więc nie zależy mi na małych rozmiarach urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Filip77 napisał:

Z ciekawości podpinałem swoje xm4 do dac/amp Aune S6 i brzmi to słabiutko. Te słuchawki najlepiej grają po BT z utawionym pod swoje upodobania EQ, do tego zostały stworzone i moim zdanie szkoda kasy wydawać na jakieś podatkowe klocki do nich.

Kolega ma XM3 i po kablu gra to fatalnie , szkoda kasy na DAC po prostu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to brutalnie ale na jesień zwabiony promocjami i wieloma pochlebnymi opiniami o  XM3 dokonałem ich zakupu. To była pierwsza rzecz w moim niekrótkim życiu, którą zwróciłem do sklepu korzystając z takiej możliwości na drugi dzień. Świetny ANC i mocno rozrywkowe umpa umpa brzmienie.  Jeżeli posiadaczowi to odpowiada to nie widzę potrzeby jak przedmówcy dokupowania czegokolwiek do nich bo nic się na plus nie poprawi.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja nie do końca zgodzę się z tym, że te słuchawki grają źle. Moim zdaniem wręcz przeciwnie, tylko trzeba odpowiednio podejść do tematu i lubić ciepłe (nawet ciemne) brzmienie.

Rzeczywiście słuchawki te zdają się być strojone głównie do grania po BT. Problemem jest natomiast sama mocno basowa sygnatura. Poradzić możemy sobie z tym, używając wbudowanej aplikacji i ustawień EQ (Polecam Bright). Jednak warto mieć na uwadze, że EQ w aplikacji Sony nie obsługuje LDAC.

Problem ten rozwiązuje dodatkowy sprzęt. Ja używam LG V30 (po root), dzięki czemu mogę używać EQ w połączeniu z LDAC/Quad Dac oraz Tidal Master. Używam presetu, który podbija wysokie tony, a redukuje niskie, przez co słuchawki lepiej wyciągają detale, jednocześnie nie tracąc basu, który moim zdaniem jest dobry, jeśli podawany jest z umiarem. Dźwięk w takiej konfiguracji jest po prostu bardzo dobry, a biorąc pod uwagę uniwersalność tych słuchawek, to na pewno ich zakup jest uzasadniony. Warto też zadbać o dobry jakościowo sygnał, jeśli z nich korzystamy.

Jak chodzi o połączenie kablowe. To tutaj jest dosyć zaskakujący problem, bo bas praktycznie zanika, ale sam dźwięk przy dobrej klasy wzmacniaczu stereo, potrafi być na wysokim poziomie. Ja testowałem te słuchawki (Nawet teraz je podłączyłem, żeby zweryfikować swoje argumenty), w połączeniu z IFI Zen DAC + Zen CAN. Mam włączony xBass na CAN oraz 3D sound (redukuje kocyk, zwiększa detaliczność, poprawia scenę) i dźwięk uważam za bardzo dobry, ale pod warunkiem, że nieco ochłodzimy granie, bo bez tego nawet zwolennicy ciepłego brzmienia, mogą narzekać na zbytnie przymulenie.

Z słuchawek można na prawdę wycisnąć więcej, trzeba tylko chcieć. Standardowe pady, można wymienić na dedykowane welurowe od Dekoni, zyskując znacznie na komforcie. Niektórzy tez piszą, że brzmienie uległo poprawie.

Jeśli miałbym polecać wzmacniacz, to bardziej skupiłbym się na DAC-u i poszukałbym czegoś, co rozjaśni dźwięk/zwiększy detaliczność z opcją podbicia basu (najlepiej taką, która nie zaleje nim innych pasm), bo po kablu go nie ma (a przynajmniej u mnie, na wyłączonych słuchawkach).

Jeśli lubimy ciepło grające słuchawki i doceniamy brak sybilizacji, peaków na treblach i innych anomalii związanych z wysokimi tonami, a do tego chcemy mieć też dobrą jakość po BT, to zdecydowanie warto je rozważyć, o ANC i innych bajerach nie wspominając. Te słuchawki na prawdę potrafią zagrać bardzo fajnie, ale niestety trzeba z nimi trochę pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności