Skocz do zawartości

Czy warto coś kupić do X2HR?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto to pewnie kwestia względna więc nieco przybliżę o co mi chodzi.

Dotychczas używałem słuchawek / głośników w połączeniu z Xonarem ST.

 

 

Mój słuch pewnie nie jest zbyt wyrafinowany bo Asus Xonar był dla mnie wystarczający w połączeniu z Sennheiser HD600/650.

 

Niewno zrobiłem upgrade komputera i Xonar wylądował w pudełku. Z uwagi na rozmieszczenie portów PCI karta dźwiękowa byłaby bardzo blisko karty graficznej, a dodatkowo producent już nie bardzo chce robić do niej sterowniki.

 

Moja płyta główna to MSI Tomahawk X570 z chipsetem audio Realtek ALC1200

 

Dźwięk zdaje się być w porządku jednak brakuje nieco mocy. Nie słucham muzyki specjalnie głośno, ale w tej chwili nawet maksymalne ustawienie nie jest zbyt imponujace.

Co do jakości to trudno mi powiedzieć bo nie mam do czego słuchawek teraz podłączyć.

 

Czy w przypadku tych słuchawek upgrade źródła ( nie chciałbym wydać więcej niż kosztowały same słuchawki, a nabyłem je w promocji za nieco ponad 500zł) da coś ponad zwiększony poziom głośności?

 

Czy wa cenie 200-400 zł znajdę coś do czego warto te słuchawki podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz z tyłu komputera, czy do frontpanelu? Nowe płyty na frontpanel dają głośniejszy sygnał, bo tam z założenia mają być podłączane słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz z tyłu komputera, czy do frontpanelu? Nowe płyty na frontpanel dają głośniejszy sygnał, bo tam z założenia mają być podłączane słuchawki.
Podłączyłem z tyłu. Producent chwali się, że lewy i prawy kanał zostały umieszczone na oddzielnych warstwach laminatu.
Dodatkowo pisząc o wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym MSI pokazuje zdjęcie tylnego panelu z oznaczonym na czerwono wyjściem. Reszta jest czarna więc wygląda to zacnie.

To tylko tekst i obrazki, ale zasugerowało mi to, że to wyjście jest lepsze niż wystające z płyty piny.

Generalnie MSI twierdzi ,że płyta ma automatyczny wzmacniacz i może uciągnąć sluchawki do 600 Ohm


"A dedicated headphone can drive audiophile headphones up to 600Ω impedance, delivering studio-grade sound quality from your gaming PC. Audio Boost 4 automatically detects the optimal impedance and adjusts the output for the best sound quality. "

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności