Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ISK HD9999 brak basu w prawej słuchawce


maslanak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze słuchawkami ISK HD9999, a mianowicie prawa słuchawka kompletnie straciła bas, a natomiast lewa gra normalnie i z dobrym basem. Czytałem na tym forum podobne "zgłoszenie", lecz wtedy problemem okazała się " pogięta membrana przetwornika" u mnie wszystko jest prosto. Czy jest mi w stanie ktoś jakoś pomóc, bo męczę się już z tym problemem od kilku miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 22:55, espe0 napisał:

Metalowy opiłek lub tym podobny śmieć może docisnąć membranę uniemożliwiając jej swobodny ruch. Wtedy słychać tylko wysokie tony. Sprawdź czy się tam coś do magnesu nie przyciąga.

Tak jak pisałem, powłoka nie jest ani troche wgnieciona wszystko jest wyprostowane.

Pozdrawiam

Edytowane przez maslanak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja, że przetwornik się odkleił i nie siedzi szczelnie, albo jakiś otwór obok przetwornika "się dorobił" - popatrz na te "papierowe" membrany wokół przetwornika, czy tam żadnych dziur nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Jest jeszcze opcja, że przetwornik się odkleił i nie siedzi szczelnie, albo jakiś otwór obok przetwornika "się dorobił" - popatrz na te "papierowe" membrany wokół przetwornika, czy tam żadnych dziur nie ma.

 

17 godzin temu, espe0 napisał:

No to trzeba zdjęcie wkleić :)

Zaraz wkleje wam zdjecia i jak bedzie sie wam chcialo to moze ocenicie czy tam nic nie jest popsute.

Dziękuje, że w ogóle odpisaliście 😁

167033998_Bajojajo.thumb.jpg.16b9acbb0d97b1f08e05330ff15ab46b.jpg1102382381_bajojajo2.thumb.jpg.208c593a8e9e2026e42e8bc6c058705e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wokół wygląda OK, ale membrana pognieciona. Jakby co mogę spróbować to wyprostować (z reguły mi wychodziło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 20:43, maslanak napisał:

Że mielibyśmy się spotkać i ty byś to zrobił? tak?

Jak jesteś z Warszawy, to możesz osobiście dostarczyć, a jak nie to chyba lepiej wysłać.

Co do samej "operacji", to trzeba najpierw wyjąć przetwornik z obudowy (jest wklejany, ale da się), żeby był dostęp do membrany, a potem ją wyprostować - jest z tym trochę roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Jak jesteś z Warszawy, to możesz osobiście dostarczyć, a jak nie to chyba lepiej wysłać.

Co do samej "operacji", to trzeba najpierw wyjąć przetwornik z obudowy (jest wklejany, ale da się), żeby był dostęp do membrany, a potem ją wyprostować - jest z tym trochę roboty.

No jest to troche ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maslanak napisał:

No jest to troche ryzyko.

Prostowałem już wiele membran, nie udało się tylko z takimi, które fabrycznie były jakby źle "odlane". Pozostałe to nawet z gorszego stanu niż te Twoje się udało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.03.2021 o 22:10, Perul napisał:

Prostowałem już wiele membran, nie udało się tylko z takimi, które fabrycznie były jakby źle "odlane". Pozostałe to nawet z gorszego stanu niż te Twoje się udało :).

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem.

A jaką mam pewność, że mi je odeślesz? Mógłbyś może dać jakieś porady jak wyprostować membranę? Wolałbym zrobić to w domu, niż wysyłać je po Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maslanak napisał:

A jaką mam pewność, że mi je odeślesz?

Spójrz na moją reputację na tym forum i czym się zajmuję. Trafiały do mnie dużo droższe słuchawki i jakoś wracały do właścicieli, chociażby te

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1734721

 

Poza tym przy mojej kolekcji słuchawek, kolejne są mi zupełnie zbędne ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, maslanak napisał:

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem.

A jaką mam pewność, że mi je odeślesz? Mógłbyś może dać jakieś porady jak wyprostować membranę? Wolałbym zrobić to w domu, niż wysyłać je po Polsce 

Chłopie, nie rób sobie jaj. Tak jakbyś się bał, że Pudzian się na Twoje ciężarki złakomi :D :D :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem potrzeby korzystania z usług @Perul. Jednak bez problemu można znaleźć opinie na forum. Zamiast zastanawiać się czy nie zwróci słuchawek na które można zarobić w 2-16h zadałbym sobie pytanie czy zakup nowych nie byłby bardziej opłacalny. Może można samodzielne naprawić, nie znam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności