Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki całkowicie inne niż Fidelio x2hr. Pod zen dac. Do ~750zł


docik

Pytanie

Cześć, moje fidelio jadą do Perula się naprawić a ja chce spróbować czegoś co zagra diametralnie różnie od nich. Źródło to ZEN Dac. Myślałem żeby spróbować Byerów dt770 250Ohm ale może macie dla mnie inne propozycje? Jeżeli coś ciekawego jest na ogłoszeniach śmiało wklejajcie linki. Dzięki !

 

Podsumowując:

  • Zamknięte / półzamknięte,
  • analityczne,
  • pod Zena
  • do 750zł\
  • mogą być używki
  • Czy w tej cenie znajdę coś zbalansowanego?
Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bo chciałeś coś innego. A to jest bardzo inne. Inaczej tego nie mogę ująć, bo czasami grają mi tak, że lepiej, dokładniej się nie da, a czasami chciałbym je wyrzucić, bo stają się za dokładne i wtedy 90 procent nagrań okazuje się, że ma pełno brudu. Źle nagrane bębny, gitary. PRO2900 są jeszcze bardziej bezlitosne, a tej właśnie chwili cudownie wręcz grają Coroner - Grin.

4 godziny temu, pekin93 napisał:

W komisie są też K701 

Tyle, że praktycznie są otwarte.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, docik napisał:

Cześć, moje fidelio jadą do Perula się naprawić a ja chce spróbować czegoś co zagra diametralnie różnie od nich. Źródło to ZEN Dac. Myślałem żeby spróbować Byerów dt770 250Ohm ale może macie dla mnie inne propozycje? Jeżeli coś ciekawego jest na ogłoszeniach śmiało wklejajcie linki. Dzięki !

 

Podsumowując:

  • Zamknięte / półzamknięte,
  • analityczne,
  • pod Zena
  • do 750zł\
  • mogą być używki
  • Czy w tej cenie znajdę coś zbalansowanego?

Ja bym proponował np. AKG K550 dowolnej generacji lub coś innego z rodziny K55X, bo są to chyba modele dość zbliżone do siebie. Będzie to zupełnie inne granie niż Philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to nie wyprodukowano jak dotąd lepszych słuchawek dla audionanika do dłuuuugich, codziennych sesji odsłuchowych, ale ani one analityczne, ani "referencyjne" (w obiegowym/audiofylskim tego słowa znaczeniu); nie są też półzamknięte, tylko półotwarte (kuna!!!!). Za 750 zeta marne szanse trafić w dobrym stanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

@neonlight Prawie zrozumiałem o co chodzi - nighthawki (tylko jakie?) @audionanik pomożesz?

 

Prosiłbym tak konkretniej bez żartu sytuacyjnego. Jak zapewne widzicie po mojej sygnaturze jestem nowy i nie znam Was ani waszych preferencji muzycznych. I proszę, nie obrażajcie się.

 

A tak poza tym dzień dobry Wszystkim. Jestem tu nowy i chyba wpadłem w pułapkę gonitwy za "end gamerem". Ale jako, że budżet mam ograniczony (nic powyżej 2000 zł, a także aspekt praktyczny jest ważny) to myślę, że BTR5 + Sundara zakończy sprawę.

Edytowane przez AlekGames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, AlekGames napisał:

nighthawki (tylko jakie?) @audionanik pomożesz?

Jedne są (tylko że wersja carbon i  starsza, oryginalna - "płynne drewno"); drugie audiokłesty to nightowl - tych nie mam potrzeby mieć.

Zapraszam do lektury wątku o ptokach, to tylko 273 strony:

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może ja polecę coś sensownego z zamkniętych: Focal Listen, choć może być ciężko je dorwać, przestali je produkować, zamiast nich sprzedają obecnie droższe Listen Professional. Nowszej wersji niestety nie słuchałem.

Z łatwiej dostępnych: Beyerdynamic DT150 i DT250, AKG K271, K270. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, AlekGames napisał:

Zaskocz mnie i napisz jakie sa według Ciebie referencyjne. Tylko nie szczuj takimi ponad 1500 zl.

Nie szukam referencyjnego brzmienia, ale takie AKG K550 będą jej bliżej. Sennheiser HD600 też chyba grają dość równo, ale ja ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. To, że się nie odzywałem nie znaczy, że nie śledziłem dyskusji. Za radą @Rafcio nabyłem bazarkowe ultrasone 750i i jestem ciekawy tego brzmienia. @AlekGames plenarne słuchawki są następne w kolejności. 

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności