Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio M11S i M11 Plus


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dżentelmenów 

Nadszedł ten moment, Fiio zaprezentowało następne dwa odtwarzacze na Shanghai Expo, nie udało mi się znaleźć jeszcze informacji o ich specyfikacji dysponuje tylko zdjęciami znalezionymi w necie, ale będę czuwał. Pierwsza fota to M11 Plus 

FB_IMG_1616415604146.jpg

FB_IMG_1616415581527.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lucky-Luke napisał:

Hm, chyyyyba widać oba boki i górę i nigdzie nie ma pokrętła głośności. Hm. Może na spodzie? 

Jak to nie widać? Przyjrzyj się lepiej 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceny FiiO M11Plus nie zostały jeszcze ujawnione, ale model ma pojawić się w maju w wersjach Aluminium Alloy i Stainless Steel. Obie w limitowanej liczbie ze względu na problemy z dostępnością AK4497. W przyszłości może pojawić się wersja na ESS.
 
Specyfikacja
system: Android 10
DAC: podwójny AK4497
AMP: THX AAA-78
SoC: Snapdragon 660
pamięć flash: 64 GB
pamięć RAM: 4 GB
ekran: LDC 5,5-cala, 720p, 18:9
bateria: 6000 mAh
wyjścia słuchawkowe: 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm
wyjścia liniowe: 3,5 mm i 4,4 mm
wymiary: 136,6 x 75,7 x 17,6 mm
 
Ma mieć także nowe ekranowanie oraz nowy przycisk do kontroli głośności (wygląda na pojemnościowy, więc może nie być najbardziej praktyczną opcją).
 
Prezentacja wideo:
 
Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jest w Hifigo: https://hifigo.com/collections/portable/products/fiio-m11-plus-m11plus-dap

2953 PLN

 

FiiO has designed a new volume system for the M11 Plus. Instead of the traditional volume wheel that is found in more than 90% of the players in the industry, the M11 Plus features a newly developed volume adjustment system with physical buttons and a touch panel. Users can easily adjust the volume by either pressing the buttons or simply moving their fingers on the touch panel between them.

 

Ja tylko jestem ciekawy jak to działa w kieszeni.

 

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w Hifigo: https://hifigo.com/collections/portable/products/fiio-m11-plus-m11plus-dap
2953 PLN
 
FiiO has designed a new volume system for the M11 Plus. Instead of the traditional volume wheel that is found in more than 90% of the players in the industry, the M11 Plus features a newly developed volume adjustment system with physical buttons and a touch panel. Users can easily adjust the volume by either pressing the buttons or simply moving their fingers on the touch panel between them.
 
Ja tylko jestem ciekawy jak to działa w kieszeni.
 
U Marcina pewnie podobna cena w pre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Jak on ma być pozycjonowany? Powyżej M11 czy powyżej M11Pro czy powyżej M15?

Od razu trzeba pytać u fiio czy w przyszłym kwartale będzie M11 Plus PLT Pro ;)

 

Wygląda na to, że jest to powiększony i dopieszczony M11 Pro, bo ten same DAC-e + AMP, ale lepszy procek (Snapdragon 660). Ekran większy, dotykowo-wciskana regulacja głośności, a do tego Android 10.

 

Niedługo ma niby być wersja z Sabre, bo ta jest limitowana z powodu pożaru w fabryce AKM - więcej AK4497 nie będzie. Podobno w sprzedaży ma być 15000 sztuk wersji na AKM.

 

Edit: Możliwe, że źle zrozumiałem i te 15000 sztuk to FiiO ma kostek AKM AK4497, więc odtwarzaczy będzie mniej. Konkretów nie znalazłem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w Q21 w preorderze: https://www.q21.pl/fiio-m11-plus-ltd.html

Oferta PRE-ORDER! Zamów już dzisiaj w specjalnej cenie 2990 zł. (standardowa cena 3490 zł.) i odbierz swoje urządzenie z pierwszej dostawy w lipcu 2021 roku.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być 6 tysięcy sztuk wersji w obudowie aluminiowej i tysiąc sztuk wersji w obudowie ze stali. 15 tysięcy kostek to miało Fiio w swoim zapasie, a po pożarze AKM nie zamierza wznawiać produkcji tych kości z tego, co głosiło oficjalne stanowisko Fiio w tej sprawie. 

 

Sam DAP to po prostu podkręcony M11 Pro. Fiio miało problemy z ekranami i procesorami poprzednich wersji M11/11 Pro, bo jak się okazało, Samsung się na nich wypiął ze wsparciem, stąd nie było ani opcji aktualizacji do nowszych wersji Androida, ani możliwości dalszej ich produkcji. 

 

Ja czekam na pre-order ze strony MP3store. Jak cena okaże się ciekawa, to pewnie złapię sztukę, bo ciekawi mnie ten grajek. Jak nie, to wskakuję od razu na DX300 albo przed tym na Shanling M6 2021 lub M6 Pro 2021. Czas pokaże :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stoję przed wyborem DAPa. W sumie obecnie na papierze najciekawiej prezentuje się SE180 i DX300. Oba dzięki wymiennym modułom / wzmacniaczom pozwalają na lekkie korekty brzmienia. Dobra funkcjonalność jeśli ktoś używa więcej niż jednej pary słuchawek bądź często nimi rotuje. Z tego co widzę póki co wyprzedały się wszystkie zestawy DX z AMP12 wiec trzeba poczekać. Co do FiiO w mojej ocenie za dużo robią nowych modeli, mam wrażenie ze co pół roku wychodzi coś nowego, a może to poprostu czas tak szybko leci. Przy Shanlingu zreszta mam podobne wrażenie. Już pomijając powody to chyba każdy wolałby bardziej dopracowany produkt np softwareowo (kłopoty M8, SA700) niz kolejny model Pro/V2/2021/2022/Plus co kilka miesięcy. Co do FiiO plus, na plus na pewno ciekawy pomysł z regulacja głośności, ciekawe jak to będzie działać w praktyce. Ciekawe również czy obie wersje będą się różnic od siebie dźwiękiem.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palpatine napisał:

Tez stoję przed wyborem DAPa. W sumie obecnie na papierze najciekawiej prezentuje się SE180 i DX300. Oba dzięki wymiennym modułom / wzmacniaczom pozwalają na lekkie korekty brzmienia. Dobra funkcjonalność jeśli ktoś używa więcej niż jednej pary słuchawek bądź często nimi rotuje. Z tego co widzę póki co wyprzedały się wszystkie zestawy DX z AMP12 wiec trzeba poczekać. Co do FiiO w mojej ocenie za dużo robią nowych modeli, mam wrażenie ze co pół roku wychodzi coś nowego, a może to poprostu czas tak szybko leci. Przy Shanlingu zreszta mam podobne wrażenie. Już pomijając powody to chyba każdy wolałby bardziej dopracowany produkt np softwareowo (kłopoty M8, SA700) niz kolejny model Pro/V2/2021/2022/Plus co kilka miesięcy. Co do FiiO plus, na plus na pewno ciekawy pomysł z regulacja głośności, ciekawe jak to będzie działać w praktyce. Ciekawe również czy obie wersje będą się różnic od siebie dźwiękiem.

Przy odrobinie uważniejszej lektury i zaakceptowaniu pewnych kwestii wykładanych w innych wątkach z anielską wręcz cierpliwością zrozumiałbyś, że to sytuacja na rynku wymogła na producentach takie, a nie inne zmiany. Fiio dostało po nosie od Szajsunga, który skończył wsparcie i produkcję procesorów Exynos jakie mieli, ucinając im opcję aktualizacji Androida do nowszej wersji, która była nawet zapowiedziana. Ekrany chyba też dostarczał im Samsung i przestał je produkować. Z ekranami problem miało też iBasso, przez co musieli na gwałt znaleźć nowego dostawcę tychże do DX160, przy okazji dokonując innych kosmetycznych zmian. Pożar w fabryce AKM uwalił wszystkich równo i dokładnie, bez wyjątku. Kto miał duże stocki, jak Fiio, mógł sobie pozwolić na wypuszczenie kolejnej linii produktowej z kośćmi AKM, ale to jechanie na oparaach i Fiio tego wcale nie ukrywa, że za moment będą wypuszczać wersje już na ESS. To samo z Shanlingiem, który musiał szybko przejść na ESS, ale został z resztą hardware'u i softu, bo ma tam kilka swoich własnych, autorskich rozwiązań, które najpewniej nie są tak proste w implementacji w nowszych wersjach Andka. To nie są firmy, które mają sztab kilkudziesięciu czy kilkuset programistów odpowiedzialnych jedynie za optymalizację softu. To są tak naprawdę małe firemki, które tą robotę najpewniej outsource'ują i mają na ten cel ograniczone środki, żeby pozostać konkurencyjnymi. 
I bzdurą totalną jest pisanie o żywotności produktu wynoszącym kilka miesięcy. Newsflash - DAPy żyją dłużej, niż większość doków i smartfonów, zanim pojawia się ich następca. Tegoroczne wypusty to w większości nie konieczność wypuszczenia modelu, żeby "coś poprawić" tylko konieczność dostosowania się do tragicznej sytuacji na rynku komponentów - vide AKM, mikroprocesory, czy nawet pojedyncze elementy całego układu (DX300 i AMP11mk1 i mk2). Rynek jest bezlitosny - dostosuj się albo zgiń. Innej reguły tu nie ma, jeżeli chce się walczyć o klienta. 

Co do regulacji głośności - dotykowy suwak można w każdej chwili błyskawicznie zablokować i korzystać wyłącznie z umieszczonych na obu skrajach owego suwaka przycisków fizycznych. IMO rozwiązanie przemyślane, ale jestem ciekaw jak wyjdzie w praktyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet jak już tak doskonale znasz rynek chinski to zapewne z anielską cierpliwością Tobie tłumaczyć nikt nie musi jaka presja ciąży na producentach aby wydawać co rusz nowe produkty, którą nakłada na nich państwo. Inna sprawa jest taka, ze nikt nie kazał Astellowi wypuszczać Dapa ze skopanym softem (SA700) czy Shanlingowi wypuszczać nieskończony produkt (M8). Zauważyłeś jak dużo jest powodów wprowadzenia kolejnej wersji tego samego produktu? Ekrany, czipy, kości i kto wie co jeszcze.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra, przyznaję. Jestem w szoku, że w tym temacie taka cisza. Po cichu liczyłem, że nie będę tym pierwszym, ale widać nie mam żadnego wyjścia.

 

Fanem Fiio nie jestem i nigdy nie byłem, a od ich urządzeń raczej trzymałem się z daleka, co chyba było widać dość wyraźnie ;) Niemniej skusiłem się na M11 Plus LTD, zamieniając na niego mojego iBasso DX220. DX220 dźwiękowo był i w sumie nadal jest kosą, więc obawiałem się spadku jakości w porównaniu do niego, a tymczasem zostałem pozytywnie zaskoczony. Z kwestii nie-dźwiękowych na pewno na plus ekran. Byłem święcie przekonany, że to FHD, a tymczasem jest to ekran HD i aż musiałem sprawdzić z specyfikacji, czy się komuś coś nie poprzestawiało. Ekran świetny, responsywny, naprawdę wysokiej jakości. W ogóle sam odtwarzacz zapiernicza jak wściekły, ma świetne wi-fi (pobieranie biblioteki TIDAL na sieci 5G trwało niespełna 3h - jakieś 120-130GB). Mały na pewno nie jest, ale nieźle leży w dłoni, wygląda świetnie, a firmowe etui jest bardzo cacy. Jedyny ergonomiczny niuans to fakt, że jak chce się zatrzymać utwór, to często ściska się DAPa a w taki sposób, że naciska się panel głośności. Sama regulacja dotykowa mega, działa super. Jedynie klik tego panelu jest dość dziwny, ale idzie się przyzwyczaić. Ogólnie jakość wykonania zaskakująco dobra.
Dźwiękowo dla mnie jest super. Solidny bas z naprawdę dobrą fakturą, dość neutralna średnica z lekko podkreślonym niższym środkiem i sopran, który nie ma cyfrowego nalotu, jest względnie neutralny, a może nawet lekko wygładzony. Gra dość bezpośrednio, ale nie mocno w twarz, z bardzo dobrą sceną w każdą stronę i zaskakująco detalicznie. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony i technikaliami, i samą sygnaturą, bo spodziewałem się dźwięku bardziej klinicznego, może nawet ostrawego, a dostałem mix technicznego brzmienia i muzykalności. Pisane trochę z pamięci, bo nie miałem okazji słuchać go przez tydzień, ale dzisiaj wieczorkiem odświeżę temat, sprawdzę z nowymi opcjami i przekonam się, jak teraz mi zagra, kiedy mój czas ostatnio kradł A&K SE180.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności