Skocz do zawartości
  • 0

W poszukiwaniu synergii - zestaw DAP + dokanałówki (do 3500)


frost07

Pytanie

Witam wszystkich! 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze nowego zestawu przenośnego. Od 10 lat słucham PFE 112 na szarych filtrach ze starymi DAPami Samsunga (R0, Q1, Q2, P3) oraz Sony serii S (639, 545) i chciałbym wskoczyć półkę (lub kilka) wyżej. Obecnie posiadam Sony A55L, ale nie upieram się przy nim zostać. Nie korzystam ze streamingów. 

PRIORYTETY:

Doki: 1) Wygoda/komfort/seal 2) SQ (analityczność zbliżona do Audeo; lepszy bas)
DAP: 1) Mnogość opcji wpływania na brzmienie (jak rozbudowany EQ)

Cenowo szukam czegoś w przedziale: DAP do 1500 PLN/Doki do 2000 PLN. Im taniej, tym lepiej. Dzięki uprzejmości pana z Gdańskiego MP3 Store (pozdrawiam!) udało się ustalić, czego nie chcę. Odpadły FH3, FH5 i A&K Diana. Jaki sprzęt biorę pod uwagę na dziś:

Doki: P1, FLC8n, DUNU Falcon, ER4XR
DAP: M3S

Będę wdzięczny za każdą sugestię! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Granie mniej ciepłe (trochę barwą w stronę Audeo na szarych): Moondrop Blessing 2 + iBasso DX160

 

Granie bardziej ciepłe (mocniej odczuwalny bas, ale ciągle bez przesady oraz łagodniejsza góra): Shanling ME700 + np. Shanling M2X, a jak jesteś w  stanie nagiąć budżet, to Shanling M6, bo jednak Android daje znacznie lepsze możliwości jeśli chodzi o korektę + streaming.

 

Przy okazji drugiej opcji można przyoszczędzić parę stówek:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu nr 3, który poleca Inszy, czyli me700 + M6 i dalej szukam szczęki po podłodze. Udało mi się wyrwac używki poniżej Twojego zakładanego budżetu.

Świetne uniwersalne doki + dap na androidzie, czyli multum opcji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wpisy. Lekko doprecyzuję swoje wymagania: nastawiam się raczej na sprzęt nowy. Wolałbym uniknąć także dużych obudów, jakimi dysponują czy Campfire czy słuchawki FiiO. Zależy mi na niewielkich gabarytach, jak ma to miejsce w przypadku Audeo. Stąd moje zainteresowanie P1 i ER4XR. Zaciekawiły mnie też DUNU DK-3001 Pro.   

Sądzę, że swoje poszukiwania powinienem zacząć właśnie od słuchawek i pod nie dobrać źródło (na chwilę obecną rozważam DX160, M11 i M6). Stale czytam o każdym z tych sprzętów i próbuję połączyć je w parę.

Macie jakieś przemyślenia co sparowania P1 lub ER4 z którym w ww. grajków?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@frost07 w przypadku P1 mówisz o TinHiFi, zgadza się? Jeśli tak to będą one spełniać chyba wszystkie Twoje wymagania. Są to słuchawki analityczne o bardzo dobrych technikaliach (w swojej cenie wybitnych), do tego są niewielkie, wygodne i przyzwoicie izolują (choć tu jest gorzej niż w Audeo). Mają więcej basu i jest on zdecydowanie lepszy niż w Audeo, a góra rozciągnięta jest bardzo wysoko. Jedyne czego lekko im brakuje to odpowiednie nasycenie średnicy, ale z tym myślę, że można coś zdziałać (opis poniżej). Miałem obie pary równolegle i mogę powiedzieć, że technicznie Tiny są miażdżąco lepsze od Audeo.

Co do grajka - nie korzystasz ze streamingów, więc zastanów się nad Cayinem N3 Pro. W trybie lampowym powinien idealnie uzupełnić braki P1 i poprawić ich i tak dobrą sceniczność. Poza tym masz tryb tranzystorowy i dwa tryby lampowe (EQ chyba też jest, ale tu nie jestem pewny), więc masz multum możliwości znacznego wpłynięcia na brzmienie, czego oczekujesz.

Jedyna kwestia jest taka, że N3 Pro ma mniej mocy w trybie lampowym i nie wiem czy to wystarczy do odpowiedniego napędzenia P1, bo one są mega wymagające pod tym względem. Używając wyjścia zbalansowanego będą już na 100% odpowiednio napędzone.

Niestety, ale w Polsce nowy Cayin jest bardzo drogi, ale i tak przy takim duecie spokojnie zmieścisz się w zakładanym budżecie (a kupując Cayina na hifigo nawet z wielkim zapasem).

Co do Etymoticów - nie będę o nich nic pisał, bo XR nie słuchałem, a starsze modele nie podobały mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MEE P1 jak najbardziej pasują - dobrze zgrywają się zarówno z DX160, jak i M6, byle ustawić im high gain, żeby mocy nie zabrakło.

Jednak trzeba mieć świadomość, że są dość ciężkie i choć świetnie układają się w uchu, to po Audeo może być zaskoczenie. No i musowo wymiana kabla, ale to ze względów ergonomicznych, bo oryginalny z czasem mocno twardnieje.

 

Etymotic, to słuchawki bardzo dobre i bardzo kontrowersyjne pod względem wygody, bo nie każdy lubi tak ekstremalną penetracją kanałów (mnie to bardzo drażni).

 

Z małych na pewno można się pochylić nad Duny, nie wiem jak oni upakowali tam tyle przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam właśnie DX160 + Pinnacle P1 i bardzo lubie to połączenie. A jakbyś chciał bardziej kinową/subbasową prezentację to z niewielu dotychczas IEMów, co dane mi było słyszeć wybrałbym Sony ex800st.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EDIT: Mały update dla (jeszcze) zainteresowanych wątkiem. M6 trafił w moje ręce w poniedziałek i mam za sobą około 3h odsłuchów Audeo na szarych filtrach. Zrobiło się ciekawie. Nie ma efektu wow, ale w niektórych utworach jestem pod wrażeniem naturalności i szczegółowości brzmienia. Jest naturalnie i szczegółowo. Mało funowo, za to odsłuch zupełnie nie męczy. Aha, no i wróciły sybilanty.

Wydaje się, że audeo dość mocno ograniczają tego DAPa. Jak bardzo przekonamy się jak dojdą P1. Na razie tyle ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności