Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki basowe do 3500zł


Blind Joe

Pytanie

Witam ponownie, założyłem już podobny temat ale teraz trochę bardziej orientuję się na czym stoję i zarysowałem sobie pulę słuchawek które uważam że warto w mojej sytuacji wybrać choć liczę że wymiana poglądów wniesie powiew świeżości do mojego obecnego przekonania o charakterze wybranych słuchawek lub utwierdzi mnie w przekonaniu o dobrym wyborze.
Szukam słuchawek do 3500zł, gry i muzyka różna. Szukam czegoś basowego, do tej pory używałem tanich słuchawek gamingowych lub podobnych reklamowanych głównie straszną ilością basu, spodobało mi się to i chciał bym wejść na wyższy poziom zachowując bas. W tej cenie mam kilka propozycji:
Zamknięte: 
Denon 7200
Fostex th610
Otwarte:
Audeze lcd2
Audeze lcd classic
Warto wziąć coś jeszcze pod uwagę ? Mogę coś na starcie wyeliminować ?

Obydwa modele Audeze basem raczej nie dorównują Fostexom ale oba modele mają też świetne opinie + podobno udźwigną dużo equalizera :). Aktualnie jestem nastawiony na denona ale na allegro są też aktualnie fajne używane Audeze lcd2. 
Ciężko mi coś wybrać bo żadnych nie słyszałem a oczekuję zachowania pewnego basowego poziomu, aktualnie używam sony xm3 i nie chciał bym schodzić poniżej.
Będę wdzięczny za wszystkie wasze sugestie i opinie.

Obecne wyposażenie:
Schiit Jotunheim
Schiit Modius
Do słuchawek zamierzam dokupić kabel zbalansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jakby co to mógłbym odsprzedać swoje Denony D600 w fajnej cenie (ułamek kwoty TH900). To chyba najbardziej basowe słuchawki jakie miałem. Modowałem je lekko by było ago aż za dużo, ale nadal ostro łupią. Gdybyś był zainteresowany to wal na priv :)


LCD-2c są ciekawe (też będę puszczał) ale ze względu na wagę średnio polecam. No i są specyficzne bardzo, trzeba się z nimi polubić. LCD-2f też ciekawe grają, ale podobnie ze względu na wagę nie polecam.

 

Jakbyś chciał kupić coś dobrego ale taniej to polecam Philips Fidelio X1 lub X2. To dobrze wykonane, porządne słuchawki otwarte o bardzo solidnym basie. Ogólnie średnio polecam przesiadać się ze słuchawek gamingowych na słuchawki w cenie 3500zł kupione z polecenia na forum audio. Ja moich docelowych słuchawek w takiej cenie słuchałem 10 lat robiąc wiele odsłuchów. Więc szykując się do zakupu sprzętu w takim budżecie polecam najpierw dokonać gdzieś odsłuchu.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie idzie kupić używki za 3.5k. Balansem bym się specjalnie nie przejmował bo Jot i tak ma zdecydowanie za dużo mocy dla wszystkich Fosterów. Jeśli chcesz slam od basu to odpusc Audeze, owszem możesz dodać i 10db do basu ale to dalej jakbyś dostawał poduszką. 

Zawsze jest jeszcze Emu Teak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Blizniak napisał:

Spokojnie idzie kupić używki za 3.5k. Balansem bym się specjalnie nie przejmował bo Jot i tak ma zdecydowanie za dużo mocy dla wszystkich Fosterów. Jeśli chcesz slam od basu to odpusc Audeze, owszem możesz dodać i 10db do basu ale to dalej jakbyś dostawał poduszką. 

Zawsze jest jeszcze Emu Teak.

Podpowiesz gdzie szukać ? Najbardziej interesowała by mnie wersja mk2, te 4k mogę za słuchawki dać :) ale i mk1 też chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki do basu? To zależy jaki bas chcesz osiągnąć. Jakość basu - Audeze, uderzenie - są np. Fostex TH900, Campfire Audio Cascade, używane Dharmy D1000, jeszcze Denony D7100. Podejrzewam, że jeśli korzystałeś z gejmingowych słuchawek to raczej powinieneś się skupić na tej drugiej opcji. Audeze dają fantastyczny bas jakościowo, schodzi bardzo nisko, ale może go być dla ciebie zdecydowanie za mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności