Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Sennheiser HD 560S


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Też je bardzo lubię 👍

 

W biurze (koniec home-office w przyszłym tygodniu) będą grać z IFI Zen DAC v2 :) 

 

W domu doskonale zgrywały się z xDuoo XD-5 Plus (niepotrzebnie sprzedałem).

Edytowane przez marek_m
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicują nagrania w cholerę dobrze. Podobnie jak k812 z kablem argentum extreme = niektórych się nie da słuchać :D 

Ale wraca do mnie w bieżącym roku mój drugi tor: mt-603 z lampkami tung sol i JJ gold, jako preamp do CAN-a, któremu sygnał poda chyba d10s, to mi osłodzą trochę bezlitosną naturę w.w. słuchafonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sennheiser rzeczywiście ma dość przesadzoną politykę cenową... Za kable zbalansowane chcą po kilkaset zł np. ten 1.8 m od HD400 Pro można kupić ale za 159 zl

https://sennheiser.pl/o/sluchawki/akcesoria/kabel-prosty-do-hd-400-pro

Ale cóż nadal bardziej się opłaca go kupić lub kabel DIY za 120 zł i oczywiście HD560S (a nie HD400 pro), które wciąż w Amazonie pl o 50 zł taniej

Kapitalne słuchawki za te pieniądze, recenzja w punkt, dzięki @maciux

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak dla mnie Sennheiser serią HD5 zrujnował reputację firmy dbającej o jakość produkcji, która pilnuje, aby drivery były perfekcyjnie sparowane/zbalansowane. Pierwszy raz przekonałem się o tym przy zakupie HD598 coś mi nie grało w pierwszej sztuce zamówiłem drugą i dźwięk inny.... Po paru latach wymieniałem HD599 z 4 czy 5 razy, a to tylko dlatego, że ze względu na ogromną przecenę amazona nie chciałem robić zwrotu kasy i postanowiłem przy którejś sztuce zostać. Powtórka z historii KAŻDY egzemplarz miał inne brzmienie, jednej lepiej inne gorzej sparowane przetworniki. Szczęście, że sklep pozwala na takie wymiany, dzięki czemu zostałem przy najlepiej dla mnie brzmiącej sztuce. Jestem ciekawy czy poprawili to w HD560S? Swoją drogą w tej półce cenowej oczekiwałbym już lepszego wykonania obudowy, design może zostać ten sam, ale te plastyki są tandetne, potrafią skrzypieć/trzeszczeć i klekotać (znów zależnie od sztuki...). Jednego razu przy zdejmowaniu padów rozleciały się na kawałki... pady oczywiście nie słuchawki. Kabel podobnie tandenty nieprzyjemny w dotyku i fabrycznie pozginany.

 

Czytałem/oglądałem sporo recenzji i w sumie raczej sobie odpuszczę nowego gagatka, bo wg. zbyt wielu opinii wcale nie wypada lepiej od HD599.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD560S jest neutralnym, a co za tym idzie nudnym brzmieniem na tle HD598. To samo można powiedzieć o HD598 porównując do HD599. Jak ktoś się zastanawia radziłbym polować na HD599, ze względu na częste i duże przeceny właśnie tej wersji oraz najlepsze jej doposażenie (dwa kable w zestawie + adapter). Ta seria świetnie się skaluje, więc z pomocą EQ można spokojnie przerobić na naturalne, bądź ocieplić jak kto woli, z tego powodu nie ma większej różnicy który model się wybierze, no chyba, że ktoś nie lubi EQ to wtedy bezpiecznym wyborem będzie raczej HD560s, jednak ma najwyższą cenę, brak obniżek na promocjach, tylko jeden kabel, jak dla mnie najbrzydszy design ze wszystkich HD5, oraz wg. sporej części opinii jednak wymagają podbicia EQ, tak samo jak zresztą HD599 wymagają korekty zamulonej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GoodBoy napisał:

HD560S jest neutralnym, a co za tym idzie nudnym brzmieniem na tle HD598. To samo można powiedzieć o HD598 porównując do HD599. Jak ktoś się zastanawia radziłbym polować na HD599, ze względu na częste i duże przeceny właśnie tej wersji oraz najlepsze jej doposażenie (dwa kable w zestawie + adapter). Ta seria świetnie się skaluje, więc z pomocą EQ można spokojnie przerobić na naturalne, bądź ocieplić jak kto woli, z tego powodu nie ma większej różnicy który model się wybierze, no chyba, że ktoś nie lubi EQ to wtedy bezpiecznym wyborem będzie raczej HD560s, jednak ma najwyższą cenę, brak obniżek na promocjach, tylko jeden kabel, jak dla mnie najbrzydszy design ze wszystkich HD5, oraz wg. sporej części opinii jednak wymagają podbicia EQ, tak samo jak zresztą HD599 wymagają korekty zamulonej średnicy.

 

Barwa brzmienia może i jest dość neutralna, ale HD560 angażują dużą ilością detali, szczegółowością, wglądem w nagranie, sprężystym basem... Naprawdę trudno się z nimi nudzić i zgodzić z opinią, że te słuchawki są nudne (HD599 są przecież mniej przejrzyste od nich i bardziej misiowate)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD560s nie są bardziej detaliczne od HD599. Nie napisałem, że są nudne w ogólności, tylko, że mają nudne brzmienie na tle HD599, podobnie tym drugim można zarzucić zamuloną średnicę i za bardzo podbity bas. Na każdych z tych słuchawek wszystko to jednak idzie ładnie skorygować tworząc profil EQ pod własny gust np. znajdując złoty środek między brzmieniem HD599 i HD560s.  Cenowo najnowsza inkarnacja w tej serii jest zwyczajnie nieopłacalna, niemal 2x więcej pieniędzy niż HD599 to przesada. No chyba, że ktoś świadomie tyle chce dopłacić za bardziej neutralne brzmienie out of the box i nie używa EQ. Moim zdaniem oba modele słuchawek powinny być identycznie wycenione, cóż może to kwestia agresywnej polityki cenowej amazona (jak wiemy HD599SE to ich model na wyłączność), jak również tego, że HD560s są nowszym modelem, który ma dopiero przed sobą poważniejsze obniżki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności