Skocz do zawartości

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

Miło sobie czytam jak dyskutujecie o DAC-ach, ponieważ posiadam V222, a kiedyś V100. Uchylę rąbka tajemnicy (a może już wiecie), że trwają prace nad DAC-ami serii V2xx oraz V5xx. Ujawnił mi to sam Fried Reim gdy mu napisałem, że teraz gdy mam V222 to chciałbym taki V850 w obudowie pasującej do V222. Mam nadzieję, że powstanie również wersja z regulacją głośności sterowana pilotem. To byłaby wygoda i może lepsze rozwiązanie, bo nie zawsze pasują mi "skoki" potencjometru. Czasem potrzebuję głośności pomiędzy skokami 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden problem :) Te DACi Violectric nigdy nie grzeszyły specjalnie stosunkiem walory soniczne do ceny w stosunku do średniej rynkowej, w moim odczuciu.

 

Natomiast jak byłem niegdyś posiadaczem V200 (kilkakrotnie) to swego czasu kusiło mnie by mieć taki ładny drugi system - V200 + V8xx. Przyznam, ze wygląda takie combo iście zacnie :)

 

Sam dalej bardzo lubię brzmienie linii V2xx. Uważam ją właściwie za najbardziej udaną z całej oferty. Ma swoje niedociągnięcia ale jest to niezwykle spójne z wizją, szczegółnie ta dawną Violectric brzmienie, odważnie idące tam gdzie wytyczono mu kierunek. Na nic się nie siląca wizja. 

 

Z nowymi liniami produktowymi jest już trochę inaczej. Nie twierdzę absolutnie, że gorzej czy lepiej, po prostu jest to wizja kompromisowa, mająca zadowolić jak najszerszy taget/grupę docelową. Brzmienie V100 i V200 zostało niejako zaproponowane według własnego uznania Frieda Reima, bardzo responsywny człowie notabene chętnie odpisujący na maile i wdający się w miłe dyskusje.

 

Na V100 i V200 Violectric tak naprawdę zbudował markę - wcześniej znane i cenione było Lake People, ale to nie była jak wiadomo marka typowo audiofilska jaką stało się VIolectric. 

 

Myślę, że warto dodac, że to na V100 były głównie projektowane HD800 a na V200 Ultrasone Edition 5. Co też wiele mówi o ich synergetyczności i charakterze brzmienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to nastąpi w tym roku. Już pod koniec ubiegłego na forum head-fi.org gość o nicku fdg pisał, że są problemy z dostępem do części i na razie nowy DAC w miejsce V850 nie powstanie. Jestem jednak dobrej myśli no i jest więcej czasu na uzbieranie pieniędzy. Nawet wydatek na V222 potrafi zaboleć 🤑🙉, ale dzięki chłopakom z mp3store był to mniejszy ból 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wydawało mi się. Jest dynamicznie, precyzyjnie, soczyście, przejrzyście, z nieprzesadzoną lecz błyszczącą, „otwartą” górą…magia. Tak lubię.

Żródło- transport CD. Pozdrowienia.

5F1A2A52-890D-4196-8FD5-A7AD66DADD91.jpeg

AD150955-F796-479D-B7DE-09088B64C0CF.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie sobie co chcecie, ale jakość wykonania oraz sam design przedniego panelu w Niimbusie i ta ogromna gała, która moim zdaniem ma znakomity opór przy przekrecaniu, to coś wspaniałego :) Zwłaszcza wieczorem jak jest podświetlona ta kreseczka, steruję się potek pilotem i ta gała się sama obraca, wydając charakterystyczne dźwięki drabinki 🥰

 

Nie każdy też producent daje 5 lat na swoje produkty. Jest to ogromna zaleta i też pewność, że kupujesz dobrze zaprojektowane urządzenie 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Mówicie sobie co chcecie, ale jakość wykonania oraz sam design przedniego panelu w Niimbusie i ta ogromna gała, która moim zdaniem ma znakomity opór przy przekrecaniu, to coś wspaniałego :) Zwłaszcza wieczorem jak jest podświetlona ta kreseczka, steruję się potek pilotem i ta gała się sama obraca, wydając charakterystyczne dźwięki drabinki 🥰

 

Nie każdy też producent daje 5 lat na swoje produkty. Jest to ogromna zaleta i też pewność, że kupujesz dobrze zaprojektowane urządzenie 👍

 

Masz rację, chociaż jakby nie było tego pierdzenia drabinki to też bym się nie obraził.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Tak lubię.

Adam, przewód słuchawkowy masz zacny. Kiedyś w necie go widziałem przez chwilę. Tani nie był 😁, ale taki zestaw zasługuje na najlepsze.

3 minuty temu, fallow napisał(a):

Według mnie design zarówno Violectric jak i Niimbusa jest po prostu okropny :)) Makto bosko jakie to brzydactwa.

Poprzednie chyba gorsze były, zwłaszcza te duże diody LED, co mi przypominało czasy PRL i zakupy w Składnicy Harcerskiej 🙂

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Mówicie sobie co chcecie, ale jakość wykonania oraz sam design przedniego panelu w Niimbusie i ta ogromna gała, która moim zdaniem ma znakomity opór przy przekrecaniu, to coś wspaniałego :) Zwłaszcza wieczorem jak jest podświetlona ta kreseczka, steruję się potek pilotem i ta gała się sama obraca, wydając charakterystyczne dźwięki drabinki 🥰

 

Nie każdy też producent daje 5 lat na swoje produkty. Jest to ogromna zaleta i też pewność, że kupujesz dobrze zaprojektowane urządzenie 👍

 

Zapomniałeś o tej srebrnej obwódce na przednim panelu 🥰

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fallow napisał(a):

Według mnie design zarówno Violectric jak i Niimbusa jest po prostu okropny :)) Makto bosko jakie to brzydactwa.

 

Wygladają co najwyżej na 2K PLN :)

 

Ładne to jest to:

Leben CS-300F wzmacniacz lampowy

Accuphase E-800 - zintegrowany wzmacniacz stereo - autoryzowany dealer

Yamamoto Acoustic Craft A-09S 300B Single Stereo Amplifier – ExAUDIO

 

Kwestia indywidualnego gustu Michale :) Ja uważam, że design mają znakomity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Kwestia indywidualnego gustu Michale :) Ja uważam, że design mają znakomity.

Wszystko tu jest kwestia indywidualnego gustu Michale :)

 

Łączą nas tylko ceny (wyrażamy je dokładnie tak samo tylko mamy inne zasoby), reszta to jakieś wyobrażenia, które wyrażamy w języku który nie jest zdefiniowany - nie ma wspólnej bazy domenowej :) 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fallow napisał(a):

Już ten jak mu tam, Holo May @MichalZZZ wyglada całkiem do rzeczy i ładnie, jest tam jakaś myśl w designie i filozofia w stosunku do siermiężnego projektu Vio :)

Tu się zgodzę. Gdzieś już pisałem na forum, że jestem fanem designu Holo. Lubię taki surowy wygląd :) No i jakość wykonania jest fenomenalna w Holo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fallow napisał(a):

Wszystko tu jest kwestia indywidualnego gustu Michale :)

 

Łączą nas tylko ceny i jakieś wyobrażenia, które wyrażamy w języku który nie jest zdefiniowany - nie ma wspólnej bazy domenowej :) 

Znów się zgadzam :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slawsim napisał(a):

Adam, przewód słuchawkowy masz zacny. Kiedyś w necie go widziałem przez chwilę. Tani nie był 😁, ale taki zestaw zasługuje na najlepsze.

 

Tak, przewód jest super, z robionymi przez Final wtykami. Dostarczany razem z tymi słuchawkami w cenie, więc nie musiałem już dopłacać. 😊

42D83514-C8A8-47F0-B8EA-6626F799575E.jpeg

9B7B360A-2C13-42D4-A00F-B99941392CAE.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności