Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, słucham m.in. dużo Rapów, Rocka, Elektroniki, czyli muzyki, która jest dynamiczna, basowa i na bas w Niimbusie, to ja absolutnie nie mogę narzekać. Jest potężny, zwarty, techniczny. Szczerzę mówiąc mnie troche zaskoczyłeś, bo uważam, że jest świetny. Jego moc uderzenia jest więcej niż wystarczająca. Takiego Bursona C3XP to pod względem basu deklasuje. Pathos Aurium też ma mocny bas, ale nieco inny, bo mniej zwarty, bardziej poluzowany, choć schodzi nieco głębiej, ale siła uderzenia jest porównywalna. Technicznie Niimbus ma jednak lepszy bas. Właśnie punktowy, konturowy, rozdzielczy, zwarty, trzymany w ryzach, bardzo kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, vonBaron napisał:

 

Fajnie się to prezentuje i nie zabija ceną. Usb-c i wyjście zbalansowane Pentaconn 4,4mm, no no. Kuszą skubani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Czyli coś na moją kieszeń, ciekawe jak to gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Balans jest, bo kiedy Tidal mi gubi balans, to tym pokrętłem sobie to reguluje i działa, ale rzeczywiście kręcąc całkowicie w prawa stronę jest głośniej w prawej słuchawce niż w lewej przekrecając pokrętło całkiem w lewo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Balans jest, bo kiedy Tidal mi gubi balans, to tym pokrętłem sobie to reguluje i działa, ale rzeczywiście kręcąc całkowicie w prawa stronę jest głośniej w prawej słuchawce niż w lewej przekrecając pokrętło całkiem w lewo. 

No ale tak będzie jak Ci Tidal podaje nierówno kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, euter napisał:

@Tytus1988 chyba słuchał obu wersji, jeśli mnie pamięć nie myli.

 

Dziękuję za wzmiankę w wątku! :) Miałem możliwość odsłuchać uprzejmości @kurop, gdy byłem we wrześniu u @Weird_O  z @lsdna domowym meetcie słuchawkowym (dziękuję za świetne spotkanie🙂👍🥇).

 

Aby tylko wspomnieć o różnicach miedzy nimi jak najkrócej i tylko w kilku słowach. Starszy model oferował brzmienie bardziej skupiające się na aspektach technicznych nagraniach, bardziej eksponowały detale, separował źródła pozorne, zaznaczał kontrasty dynamiczne i miał w sobie więcej powietrza, a także przestrzeni na słuchawkach, które były na spotkaniu (m.in. ATH-L5000, ATH-AWKT, HE1000 SE, HEDDphone, AKG K1000, Focale Utopia, D8000, DCA Stealth). 

 

Natomiast nowszy model charakteryzował się brzmieniem spokojniejszym, bardziej nasyconym, koherentnym, kładącym w większym stopniu nacisk na gęstość, gładkość, co przekładało się na mocniej zaznaczające się w nagraniach dół pasma, miękkość źródeł pozornych, bardziej organiczną średnicę i łagodniejszą górę pasma. Jeśli ktoś preferuje muzykalniejszy, analogowy charakter, to V2 może być świetnym wyborem. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że sprzęt nie miał przegrane zbyt wiele godzin i po dłuższym czasie mogą zajść w sposobie kreacji przez niego dźwięku mniejsze lub większe zmiany. 

 

20210925_231437.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki jak zwykle niezawodnemu @kurop mam w domu szanse posłuchać modelu, VIOLECTRIC v340. Jest dobrze, podoba mi się, do tego jest funkcja na której mi zależy tj. możliwość zrobienia Fix na wyjściach. Brakuje w tym modelu funkcji pilota oraz wejścia zbalansowanego…. Czyli v550 to jest to w co muszę chyba ewentualnie mierzyć.

 

CD803554-34A5-4057-A387-98A3857ED191.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat Violectrica v340🙂👍

 

W dniu 17.01.2022 o 12:25, vonBaron napisał:

W ciemno powiedziałbym że jest właśnie na odwrót ;)

 

Przyznaję, że pomyślałbym tak samo. Jednak po doświadczeniach z Blueboxem od @majkel  (dziękuję za możliwość jego wypróbowania!🙂👍) na kościach Sabre wiem, że po odpowiedniej implementacji dźwięk potrafi być bardzo organiczny, koherentny, łagodny oraz niezwykle analogowy w swoim ogólnym charakterze. Nie ukrywam, że mając wypożyczone Beyerdynamiki nie miałem go u siebie, bo z pewnością nadałby ich brzmieniu dużej naturalności i miękkości, której według mnie potrzebują. Charakterem przypominał mi najbardziej dźwięk mojego gramofonu z wkładką Nagaoka MP300. 

 

20220125_111639.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności