Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jestem pewien że US5 Pro gra gładziej i ma mocniejszy ale miększy bas od US4, wysokie też są bardziej "zapiaszczone". Z moim DAC który sam w sobie gra dość gładko nie robi to ogólnego dobrego wrażenia, teraz przydałby się taki Dave,

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakbyście porównali bas Violectric 550/590 Pro do Niimbusa US4/US5 Pro? Czy jeżeli Violectric gra nieco cieplejszą barwą od Niimbusa to automatycznie ten bas będzie mocniejszy i schodzący nieco głębiej? 

 

@tommir @vonBaron i inni, ktorzy mieli okazje porownac te wzmaki. 

 

Z góry dziękuję. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchał ktoś v380? Gra dużo gorzej od v590? Z istotnych dla mnie spraw to chyba tylko zegar ma wyraźnie gorszy.

Dynamika siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wejdę z Hugo2/Qutesta do (teoretycznie zbalansowanego) v280 przez niezbalansowane RCA, to czy v280 będzie pracował z całą mocą? Na wyjściu zbalansowanym będzie max, czy np. połowa mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po 200h+ stwierdzam że warto było jednak dopłacić do wersji Pro. Dobrze zrealizowane nagrania brzmią lepiej niż na US4. Znikło całkowicie poczucie braku dynamiki, detalu czy rozdzielczości.

Ze wzmacniaczy SS tylko Enelum AMP-23R czy Forumla S mógłby zagrozić Niimbusowi ale pierwszy jest tylko SE a drugi nie wiadomo kiedy będzie dostępny.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to po wygrzaniu musiała nastąpić znaczna zmiana. Jeśli przed US 5 Pro był gorszy od US 4 a po wygrzaniu jest lepszy,  to taki awans jakby o dwie półki. Zresztą pisałem o tym wcześniej, że US 5 Pro po czasie wyprzedzi jakością brzmienia US 4🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze wrażenia z odsłuchów Niimbusa US5 Pro są bardziej niż pozytywne. Tego czego sie obawiałem, czyli, że będzie ciut za jasny jak na moje upodobania dzwiękowe, oraz to, że będzie za suchy i nudny w przekazie poszły w siną dal na wstępie, odrazu po pierwszych usłyszanych utworach. Absolutnie nie jest jasny. Gra neutralnie z lekkim odczuwalnym ciepełkiem na średnicy. Dzwięk jest dociążony, przy czym słychać detal, przejrzystość, każdy instrument, niesamowitą dynamikę i znakomitą scenę w każdą stronę. Bas jest dużo bardziej zwarty niż się tego spodziewałem. Genialna jakość basu - jeszcze czegoś takiego nie słyszałem! Naprawdę. Wow 😮 No i wisienka na torcie - absolutnie genialne wysokie. Zaznaczone, obecne, ale pod żadnym względem nie są ostre. Wszystko jest gładziutko. Póki co jest bardzo dobrze, nawet lepiej niż myślałem. Jestem pod ogromnym wrażeniem, a to przecież nowy sprzęt jeszcze niewygrzany i będzie tylko lepiej, bo podobno Niimbus potrzebuje czasu, żeby zagrać na 100%. 

 

@vonBaron dużo się pokrywa z tym co pisaleś. Dziękuję.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

 

Niimbus ma tą zaletę że pokazuje w 100% możliwości DACa.

No i tutaj ogromny plus dla moich Matrixów (X Sabre Pro Mqa + X Spdif 2), bo synergia z Niimbusem jest bardzo dobra. Tego też jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

Michał poczekaj aż 1266 dojadą to wywali cię z kapci :D

 

Haha! Na to bardzo licze 😋

 

A powiedz mi jeszcze taką rzecz - jakie zaobserwowałeś największe zmiany kiedy Niimbus już pograł i sie odpowiednio wygrzał ? Mam nadzieje, że bas nie osłabnie względem innego pasma, bo na tą chwile jest niesamowity. Nie chce, żeby się zmieniał, w sensie spotulniał. Jest idealny. Włosy dęba stają, przy basowych utworach.

 

@vonBaron

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności