Skocz do zawartości

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

Wg. strony hifizone.pl i opisu, ktory został dodany 2 dni temu, drabinka w PRO poprawia rozdzielczość i transparentność. Jak to wygląda w praktyce i czy rzeczywiście jest jakaś poprawa w samym dzwięku, tego nie wiem. Przepraszam, że odpowiadam sam sobie, ale ciekawi mnie ta roznica wersji standardowej vs. wersji z dopiskiem PRO. Szukam informacji na ten temat. Może komuś później się to też przyda.

 

Poniżej skopiowany opis :

 

Model V550 PRO posiada dodatkowo, zamiast precyzyjnego potencjometru, regulację głośności opartą o drabinkę rezystorową sterowaną specjalnymi przekaźnikami. Przekaźniki te wybrano pod kątem zapewnienia jak największej transparentności dla sygnału, co sprawia, że rozwiązanie to oferuje znakomitą rozdzielczość oraz transparentność i to niezależnie od wybranego poziomu głośności.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalny ale ma ciekawe opcje których nie ma US4.

@MichalZZZTeraz czuję jakby mniejszą rozdzielczość i dynamikę na US5 Pto ale pewnie to kwestia tego że jest nowy i niewygrzany.

Słuchałem Utopii na GS-X mini i Pro ICan ale żaden z nich nie dawał takiej potęgi dźwięku, bas jest kapitalny, średnica miodna, bogata, a góra kapitalnie wyważona między detalem a delikatnością, no i ta kapitalna scena...

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron a sluchales może Benchmark HPA4 ? Jego też rozważam. Dziwie się, że jest tutaj tak mało popularny. Staram sie namierzyć jakiegoś użytkownika co posiadał bądź posiada ten wzmacniacz i jak do tej pory mi się to nie udało. GS-X mini też mi chodzi gdzieś tam po głowie, ale skupie się raczej na wyborze pomiędzy Benchmarkiem a Violectriciem. Obawiam się tylko, że Benchmark finalnie może się okazać ciut za jasnym dla mnie wzmakiem. Niemniej jednak wszystkie opinie, wykresy, recenzje itd. robią na mnie spore wrażenie. Jest tego od groma, zwłaszcza za wielką wodą i w dużej większosci same ochy i achy. No i tak już bardziej na marginesie pasuje mi tez wizualnie. Raz, że jest opcja w srebrnym kolorze, a dwa ma dotykowy ekran i wiele fajnych funkcji jak na wzmacniacz. Pasowałby mi do Matrixa :) 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o rebranding chodzi w przypadku: Accurate Audio i Violectric i Lake People ?

 

(Podobnie jak rebranding w przypadku Xindak PAM  i Lindell AMPX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, xetras napisał:

Czy o rebranding chodzi w przypadku: Accurate Audio i Violectric i Lake People ?

 

(Podobnie jak rebranding w przypadku Xindak PAM  i Lindell AMPX).

Lake People to sprzęt studyjny

Violectric to linia audiofilska firmy Lake People

Niimbus to uber high endowa linia Lake People

Wszystkie są Made in Germany

 

Accurate audio to chińska podróbka.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vonBaron napisał:

Wróciłem do mojego US4 i jakoś nie słyszę różnicy miedzy US5 Pro, największą zaletą drabinki w US5 Pro jest płynna regulacja głośności i bardzo precyzyjne kontrolowanie głośności (chyba o 0,4db gdzie w US4 jest to ponad 1db).

Czyli do zbudowania drabinki w wersji Pro użyli rezystorów o podobnej charakterystyce brzmieniowej co niebieski Alps w US4. To dobra wiadomość dla niechętnych dopłacać do regulacji krokowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujesz ostatcznie US5 Pro ? Zgadza się, 0,4db w wersji PRO. W kazdym razie sporo sobie każą dopłacać ze ten dopisek PRO. Jezeli wplyw na dzwiek jest marginalny, to 600 euro za drabinke, ktora fajnie klika, ma płynniejszą regulacje i jest trwalsza, to troche przesada moim zdaniem. Niemniej ja dla świętego spokoju jakbym bral Violectrica, to raczej wersje PRO. Lubie takie smaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co ludzie będą pisać jak pojawi się wiecej opinii na forach i recenzji + jakies wykresy. Sprzet jest nowy i dopiero wjezdza do sklepów. Ale nie spodziewam się żadnych rewelacji dotyczących tego dopiska PRO. Co innego Benchmark, gdzie wszystko jest rozpisane od a do z (z wykresami włącznie). Problemem może być jedynie (i aż) sygnatura dzwiekowa, która finalnie może być dla mnie ciut za jasna, choć też niekoniecznie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Niimbus US5 Pro jest chwilowo "wolny" można wpaść do MP3Store Wrocław posłuchać lub wypożyczyć. Możemy też od poniedziałku ogarnąć odsłuch z Susvarą i R10P.

 

spacer.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dostaliśmy od producenta "cookbook" czyli co i jak w świecie wzmacniaczy w tym odpowiedzi na pytania typu "po co mi wzmacniacz" czy "jak ustawić gain" itp.

Również można sobie przejrzeć historię produktów Lake People/Violectric/Niimbus.

 

Całość w języku angielskim. Myślę że fajna lektura na nadchodzący weekend. 

Headphone-Amplifier-Cookbook_V19.pdf

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności