Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)


Rekomendowane odpowiedzi

20210319_111710_HDR.jpg

 

Od kliku dni dzięki uprzejmości @kurop mam okazję testować Violectric DHA V590 Pro, i mogę śmiało napisać że to najlepsze combo jakie słyszałem.

Jako DAC/AMP gra bardzo muzykalnie, ciepło, gładko, ale nie brakuje mu rozdzielczości, dynamiki, powietrza choć radzę omijać wejście USB bo jest słabe.

Jako AMP + Sonnet Morpheus jest zdecydowanie lepiej bardziej neutralnie, z lepszą kontrolą basu, bardziej wyrazistą górą, większym pazurem i lepszą sceną, pod pewnymi względami wzmacniacz V590 podoba mi się bardziej niż GS-X mini którego miałem.

Czuć że V590 to urządzenie z wyższej półki, bardzo dobrze wykonane z porządnych surowców, kapitalny, ciężki metalowy pilot.

Jeżeli ktoś ma już bardzo dobry DAC a szuka wzmacniacza to V550 będzie tym czego szuka bo to samo co V590 tylko bez sekcji DAC.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • vonBaron zmienił(a) tytuł na Fanklub Lake People (Violectric, Niimbus)

Potwierdzam - wzmacniacz na bardzo wysokim poziomie. Sekcja DAC już trochę gorzej, odstaje trochę od reszty.
Dlatego jak wspomniał vonBaron chyba złotym środkiem jest v550.
Z drugiej strony - jakbym nie miał combo idsd pro + ican pro to bym bez oporów brał v590. Jest conajmniej tak samo dobry. Brak mu kilku dupereli ale to w sumie świetne combo.

Niimbus jednak jako wzmak - jeszcze lepszy bez dwóch zdań. Pytanie tylko czy dla kogoś ta różnica jest warta dopłaty.



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś podobnego jak w Bursonie C3? Przynajmniej w wersji Performance potrafi właśnie skoczyć o 1 stopień nie w tę stronę co by się chciało, ale zdarza się to w sumie sporadycznie i nie przeszkadza w płynnej zmianie głośności. 

 

Co do trzeszczenia i szumów to miałem coś takiego (o ile to coś podobnego) w... Rapture AMPie :D

 

Może po prostu te dobre sprzęty mają to do siebie że coś tam powydziwiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

20210408_192608.jpg

 

Dziękuję @vonBaron za przesłanie oraz @kurop za możliwość wypróbowania przez kilka dni integry Violectric V590 Pro, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne nie tylko sonicznie (precyzja, bardzo duża scena większą od tej z mojego DAC215, idąca w kierunku neutralności i koherentności brzmienia), ale także od strony praktycznej, dając możliwość podłączenia do trzech słuchawek (dwóch na jack 6,3, a jednej symetrykiem na 4pin), co jest komfortowe przy dokonywaniu porównań. Poza tym możliwość napędzania słuchawek niskoomowych, bez słyszalnych szumów przy ograniczeniu sygnału o 16 db, po możliwość jego wzmocnienia dla tych najtrudniejszych, jak Abyssy 1266 TC oraz AKG K1000. W przypadku ostatnich mogę nadmienić, że z tak dobrej strony ich nie słyszałem, szczególnie biorąc pod uwagę scenę, która była ogromna, a przy tym perfekcyjnie precyzyjna. Dodatkowo użycie filtrów pozwalało słyszalnie wpłynąć na dźwięk, umożliwiając jego ocieplenie oraz nadanie większej gładkości, co przydawało się w niektórych gorszych realizacjach oraz słuchawkach o dość mocnych zapędach analitycznych, jak Sony MDR-CD3000. Bardzo przypadło mi używanie go jako sam wzmacniacz z Hugo 2, które było dla mnie najbardziej satysfakcjonujące z Abyssami, słuchawkami Sony oraz Audio Technikami W5000, które rozkwitają przy sygnale z Chorda, otrzymując dużo wypełnienia w całym paśmie (najbardziej słyszalnie na basie).

 

20210408_191931.jpg

 

Dla mnie świetne urządzenie, chociaż mógłbym się zgodzić, że przeszkadza nieprzyjemny dźwięk, jaki wydobywa się przy obrotach potencjometru. Jednak całościowo urządzenie mógłbym postrzegac jako klasowo równe mojemu torowi analogowemu, chociaż o bardziej dynamicznym, bardziej kładącym nacisk na technikalia charakterze. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam z moim skromnym V90.Co prawda w tej chwili nie używany,ale pięknie wzmacniał sygnał z przedwzmacniacza gramofonowego🙂

Mam pytanie:czy mogę prosić o info jak mam ustawić zworki(te białe na czerwonym tle-zdjęcie#2)gdy słuchawki maja 300ohm lub 20?Ustawiam na tzw.czuja? 

IMG_3713[1].JPG

IMG_3710[1].JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron miałem czas sprawdzić z kilkoma moimi słuchawkami, chociaż i tak starałem się skupić przede wszystkim na Abyssach, które wypożyczyłem od Ciebie. Szczególnie, że z każdym dniem coraz bardziej doceniałem ich brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Noszę sie z zamiarem kupna jeszcze jednego wzmacniacza. Moimi faworytami są Violectric HPA V550 (wersja standard albo PRO) i Benchmark HPA4. Mam pytanie o wersje PRO Violectrica, bo za Chiny tego nie mogę skumać na czym polega różnica w porównaniu do standardowej wersji. W sensie rozumiem co jest napisane i że różnica polega na innym potencjometrze, ale nie rozumiem, czy ma to wszystko wpływ na dzwięk ? Czy mógłby mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć ?

 

Standardowa wersja Violectric HPA V550 wykorzystuje potencjometr Alps RK 27. To dużo gorsza opcja od tej w wersji PRO ?

 

W instrukcji Violectric napisane jest :

 

As an option (HPA V550 PRO), the attenuation is made in 256 steps of 0.4 dB each. The steps are switched with special “reed relays”. Here, the switching contacts are situated in a tiny glass tube filled with a protective gas. The contacts are actuated by a magnetic field.

 

Oraz tekst z recenzji tego wzmaka :

 

Finally, the HPA V550 PRO version uses a remarkable volume control. A 256 stepped volume control is designed around a collection of eight Reed relays. The contacts for these relays are contained in a gas filled protective tube, and a magnetic field initiates the contacts. The relays switch between 1% matched resistors and create a .4 dB step between each volume position. The result is superior cross talk and channel balance is achieved with this design.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy ta różnica w potencjometrze, która kosztuje 600 euro jest odczuwalna. Bo jeżeli jest i ma to sens, to nie ma problemu, mogę dopłacić do wersji PRO. Niemniej jednak jak dotąd nie znalazlem ani jednej opinii, która by to potwierdzała, bądź temu zaprzeczała. Jedynie jest wszędzie opis na czym polega budowa potencjometra w wersji PRO. 

 

@vonBaron Który Twój Niimbus ma ALPS a ktory ten lepsiejszy potencjometr ? Moze jak zaczne szukac opinii dotyczących Niimbusów, to sie coś wiecej na ten temat dowiem...

 

Swoją drogą gratuluje nowego klocka! :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vonBaron napisał:

Ty już chyba dobrze wiesz jak ALPS słabo działa w twoim Brystonie? :lol:

 

Teraz, Cain1916 napisał:

Nic mi nie mów. To będzie główny powód jego sprzedaży. 

 

 

Możecie panowie to rozwinąć, czy jest to jakaś tajemnica ?

 

6 minut temu, Spawn napisał:

Ja mam chyba tego samego krokowego Alpsa RK27 w Lake People i działa doskonale. Żadnego przesłuchu ma minimum, a cichutki dźwięk pojawia się bodaj na drugim kroku równiutko w obydwu kanałach.

 

Bardzo dziękuję za cenne informacje.

 

Teraz, vonBaron napisał:

...nie ma już trzasków i zniekształceń jak to było w V590 Pro, słychać jedyne mechaniczne ciche kliki i to tylko gdy muzyka w słuchawkach nie gra.

 

Z tymi trzaskami i zniekształceniami już sie w opiniach spotkałem i troche sie tego obawiam. Licze, że w modelu 550 ten problem nie występuję. Mam taką nadzieje. Ktoś gdzieś na jakimś forum pisał, że Violectric sobie już z tym poradził i problem zniknął. Na ile jest to prawda, tego nie wiem. W każdym razie przed zakupem chciałbym to zweryfikować u sprzedawcy.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za informacje. Czyli ten "lepszy" w wersji PRO nie ma takich problemów ? Na to wygląda. Pytanie tylko, czy zamiast tego są te słyszalne trzaski i zniekształcenia o ktorych wspomina @vonBaron :) Jeżeli natomiast jest tylko klikanie przy obracaniu gałki, to nie widze problemu. Ciekawe czy ma to wpływ na dzwięk, bo doplata 600 euro do wersji PRO przecież nie wzięła sie znikąd...

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności