Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5s


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak z tulejka, nie wygląda na wiele dłuższa od FH5, o ile w ogóle. Jak dla mnie FiiO mogłoby popracować nad wygoda / projektem kopułek swoich słuchawek, bo mi osobiście ani FH3, ani FH7 czy tym bardziej FH5 nie pasują pod tym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, deftones9 napisał:

Tego typa z dywanem przy monitorze słuchać to sie daleko nie zajedzie.Szkoda czasu na niego, lepiej sobie sete walnąć.

 

on ma taki słuch jak jego dywan pod monitor design/z niego taki recenzent jak z jego dywanu model latający

 

a słuchawki fajnie wyglądają, do tego sprzętowy eq trzyzakresowy :) i kabel na szybkozłączki, i półotwarte - no zaciekawili mnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
on ma taki słuch jak jego dywan pod monitor design/z niego taki recenzent jak z jego dywanu model latający
 
a słuchawki fajnie wyglądają, do tego sprzętowy eq trzyzakresowy i kabel na szybkozłączki, i półotwarte - no zaciekawili mnie
To że fajnie wyglądają to niezaprzeczalne, to że są półotwarte to dodatkowy plus (mam nadzieję że scena będzie duża) kabel z wszystkimi opcjami Jacka to następny plus, ale recenzja jednak mnie zmartwiła bo czekałem z zakupem słuchawek na opinie powstrzymując się z zakupem np. Fiio fd5. Teraz czekam na recenzję innych recenzentów,ludzi z forum itd. mam nadzieję że się one nie pokryją z Badguy audio

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pabloj napisał:

A przetestował je w ogóle używając przełączników zmieniających sygnature? Bo nie chce mi sie oglądać gdyż ma nudny głos.

 

a też nie wiem, gdyż ma nudny głos

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 17:15, wfmsiekierka napisał:

Recka FH5s
 

 

 

 

 

 


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka



 

 

 

 

 

 

Oj cos chyba Fiio nie siadło tym razem. Ale wizualnie wyglądają bardzo fajnie. Tak przy okazji lubię recki tego Pana, jakoś trafia do mnie jego logika. Hawajski kocyk i inne motywy tez in plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam!

 

Jestem po mocno wstępnych odsłuchach. Poniżej wrażenia na "gorąco", będę pewny co i jak dopiero po dłuższym kontakcie, sprawdzeniu różnych źródeł i porównaniach z innymi modelami, a także rozruszaniu przetworników.

 

Podłączyłem FH5s z tipsami balanced do M15 po balansie.

 

Na standardowym ustawieniu suwaków słuchawki są:

- klarowniejsze od FH3 - mniej gęste i basowe, a bardziej rozciągnięte w górze, a do tego bardziej przestrzenne

- łagodniejsze od FH7 - więcej ciepła w średnim basie, mniej zaakcentowana wyższa średnica/góra pasma

- łagodniejsze od FH5 - jakby mniej pofalowane, trochę bliżej średnie i więcej ciepła

- cieplejsze i przystępniejsze od FD5 - mniej wyostrzone, mniej chłodne, zdecydowanie mniej V-kujące i bardziej naturalne

 

Takie dość zrównoważone, w miarę naturalne, ale ciągle efektowne brzmienie bez rozdmuchanego basu i rozszalałej góry. Średnie standardowo nie są super z przodu, ale nie nazwałbym tego mocną V-ką. Brzmią z kontrolą, bezpośrednio, ale nie ostro czy agresywnie. Podoba mi się to, co słyszę - grają jazz, grają metal, nie przesadzają w żadnym paśmie. Z suwakami jeszcze będę eksperymentował - obstawiam, że z racji konstrukcji (dynamikami na pokładzie) podbicie basu będzie mocniejsze niż w FA9.

 

Tulejka dłuższa niż w FH5 na 100%, na pierwszy rzut oka coś ala FH3, ale to się jeszcze upewnię. Ogólnie obudowy też bardziej ergonomiczne od FH5 czy FH7, coś jak FH3 - wyprofilowane od wewnętrznej strony.

 

Na żywo nawet ładne, mniej kanciaste i futurystyczne, niż myślałem.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam!
 
Jestem po mocno wstępnych odsłuchach. Poniżej wrażenia na "gorąco", będę pewny co i jak dopiero po dłuższym kontakcie, sprawdzeniu różnych źródeł i porównaniach z innymi modelami, a także rozruszaniu przetworników.
 
Podłączyłem FH5s z tipsami balanced do M15 po balansie.
 
Na standardowym ustawieniu suwaków słuchawki są:
- klarowniejsze od FH3 - mniej gęste i basowe, a bardziej rozciągnięte w górze, a do tego bardziej przestrzenne
- łagodniejsze od FH7 - więcej ciepła w średnim basie, mniej zaakcentowana wyższa średnica/góra pasma
- łagodniejsze od FH5 - jakby mniej pofalowane, trochę bliżej średnie i więcej ciepła
- cieplejsze i przystępniejsze od FD5 - mniej wyostrzone, mniej chłodne, zdecydowanie mniej V-kujące i bardziej naturalne
 
Takie dość zrównoważone, w miarę naturalne, ale ciągle efektowne brzmienie bez rozdmuchanego basu i rozszalałej góry. Średnie standardowo nie są super z przodu, ale nie nazwałbym tego mocną V-ką. Brzmią z kontrolą, bezpośrednio, ale nie ostro czy agresywnie. Podoba mi się to, co słyszę - grają jazz, grają metal, nie przesadzają w żadnym paśmie. Z suwakami jeszcze będę eksperymentował - obstawiam, że z racji konstrukcji (dynamikami na pokładzie) podbicie basu będzie mocniejsze niż w FA9.
 
Tulejka dłuższa niż w FH5 na 100%, na pierwszy rzut oka coś ala FH3, ale to się jeszcze upewnię. Ogólnie obudowy też bardziej ergonomiczne od FH5 czy FH7, coś jak FH3 - wyprofilowane od wewnętrznej strony.
 
Na żywo nawet ładne, mniej kanciaste i futurystyczne, niż myślałem.
Czekam na dalsze wrażenia
Ps. Czyli twój odbiór FH5s nie pokrywa się z zamieszczoną recenzją Badguy na YT?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "posuwakowałem" na szybko:

- Strong Bass - więcej średniego basu, ale w sumie to kapkę. Nie jest to "Bass Boost", słuchawki stają się trochę pełniejsze, ale nie zalewają basem. Jednak podobnie do FA9.

- Clear Mids - fajnie je wyrównuje, ale naturalnie. Przybywa szczególnie niskiej średnicy i ciepła, ale wyższa średnica nie zostaje z tyłu. Żywe instrumenty wyraźnie bliżej.

- Crips Treble - najsłabszy konfig. Wyostrza słuchawki i rozjaśnia, czego nie potrzebują, pogarszając kontrolę góry.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pabloj napisał:

@maciux A w jakim ustawieniu najlepiej Ci grają?

 

Jak odpaliłem Toola, to "Strong Bass" (nazwa jest jednak nieproporcjonalna do efektu), a jak Wyntona Marsalisa, to "Clear Mids".

 

Przełączając się pomiędzy tymi dwoma trybami raz wolałem ten pierwszy, innym razem drugi. Trudna decyzja :) Później spróbuję je połączyć, bo zapewne z tymi suwakami można dalej eksperymentować.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak odpaliłem Toola, to "Strong Bass" (nazwa jest jednak nieproporcjonalna do efektu), a jak Wyntona Marsalisa, to "Clear Mids".
 
Przełączając się pomiędzy tymi dwoma trybami raz wolałem ten pierwszy, innym razem drugi. Trudna decyzja  Później spróbuję je połączyć, bo zapewne z tymi suwakami można dalej eksperymentować.
A jak że sceną, lepszą czy gorsza od Fiio fd5?
Które z nich lepsze dla kobiecego głosu np. Taylor Swift, Sade, Norah Jones

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wfmsiekierka napisał:

A jak że sceną, lepszą czy gorsza od Fiio fd5?
Które z nich lepsze dla kobiecego głosu np. Taylor Swift, Sade, Norah Jones

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

FD5 to mocna V-ka, nie prezentują blisko średnicy, za to brzmią bardzo krystalicznie/klarownie. FH5s bliżej średnica na każdym ustawieniu, bardziej naturalne, ale cieplejsze i miększe od FD5. Więc w teorii dla wokali FH5s lepsze, ale jeśli wolisz bardziej efektowne/nowoczesne granie, to FD5 mogą wyjść na prowadzenie.

 

Moim zdaniem FD5 przestrzenniejsze, ale to może być kwestia oddalonej średnicy, co wpływa na postrzeganie sceny. Nie chcę jeszcze wyrokować, to wrażenia na szybko, a nie efekt bezpośrednich porównań.

 

Generalnie to FD5 robią "WOW" bo brzmią jasno, chłodno i ostrawo - sprawiają wrażenie bardziej rozdzielczych. Gdy FH5s brzmią bardziej naturalnie, zwyczajnie, ale to na dłuższą metę może mieć więcej sensu. 

 

Generalnie jak miałeś FH3 i brzmiały zbyt ciasno i za ciemno, to FH5s i FD5 są będą zdecydowanie klarowniejsze.

 

Jeśli chodzi o jasność przekazu/ostrość/chłód, a tym samym przestrzeń to: FH3 < FH5S < FD5

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności