Skocz do zawartości

Astell&Kern USB-C Dual-DAC Cable (PEE51)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Palpatine napisał:

Przez pożar fabryki AKM do łask wróciły kości CL. To już drugi produkt po SR25 gdzie A&K go stosuje. Co ciekawe nawet we „flagowcach” niektóre chińskie marki je pakują.  

 

Dla mnie to super wiadomość, bo SR25 na tyle mi się spodobał że myślę teraz o preorderze tego dongla :D

Najciekawiej grał mi kiedyś dac na Cirrusie właśnie, a z dawnych DAPów iPod touch 4G - wolałem go od chociażby taczki 1 czy iPoda Video 5.5G a także nano bodajże 2 generacji, które to były na Wolfsonie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How much for this?


https://forum.mp3store.pl/topic/197985-astellkern-pee51-usb-c-dual-dac-amp-przedsprzeda%C5%BC-konkurs/

Dual dac i gniazdo 3,5mm to rzadkie podejście, nawet nie mam w domu żadnego przyzwoitego kabla SE :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lobuz1 napisał:

2 Vrms czyli dla słuchawek 16ohm to moźe być 250mW. Sporo jak na taki sprzęt z SE.

 

Bez pełnej specyfikacji albo pomiarów to można sobie gdybać ile mocy będzie dla 16 ohm. Patrząc jednak na inne urządzenia tego typu i to że Vrms podane jest bez obciążenia nie spodziewałbym się mocy większej od dwucyfrowej w mW pod obciążeniem 16-32 ohm.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lobuz1 napisał:

2 Vrms czyli dla słuchawek 16ohm to moźe być 250mW. Sporo jak na taki sprzęt z SE.

Właśnie wątpię, skoro się tym nie chwalą i nie ma wejścia symetrycznego. Myślałem o nim by mieć jakiś ogonek do laptopa, ale bez tak podstawowych informacji chyba odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pora na słów kilka o brzmieniu Astell&Kern PEE51:

- już od pierwszych chwil uwagę zwracają bardzo czysty dźwięk oraz zaskakująco ciemne tło, które przywodzą na myśl model SR25;

- PEE51 gra dobrze wyważonym, stosunkowo neutralnym dźwiękiem, to klarowne i przejrzyste, ale naturalne tonalne granie o dobrze rozciągniętym paśmie w obie strony;

- niskie tony są zbite, sprężyste, szczegółowe i bardzo dobrze kontrolowane, schodzą nisko, a mały akcent gwarantuje odpowiednią masę instrumentów i ociepla lekko brzmienie, ale bas nie dominuje nad pozostałą częścią pasma;

- średnica jest czysta i klarowna z wokalami prezentowanymi wyraźnie przed instrumenty, męskim nie brakuje masy, a lekko wypchnięta wyższa średnica pomaga w lepszej prezencji żeńskich wokali i oddawaniu emocji artystów;

- góra jest naturalna, błyszcząca, ale pozostaje gładka i łatwa w odbiorze; jest całkiem dobrze rozciągnięta i szczegółowa, a do tego dodaje nieco powietrza do przekazu;

- dość swobodne granie z ładną holografią, dobra szerokość i wysokość, wyczuwalna, ale nie mocno zaznaczona głębia; precyzyjnie oddaje pozycję instrumentów;

- ogólnie to kojarzy mi się z SR25, ale nieco bardziej bezpośredni z twardszym basem, podczas gdy DAP AK ma lepszą głębię i gra odrobinę pełniejszym dźwiękiem; nie lubię takich porównań, ale nie mogę oprzeć się przekonaniu, że PEE51 to takie 70-80% tego, co daje SR25 (odtwarzacz to wyraźnie wyższa półka, lepsza funkcjonalność, ale DAC/AMP jest sporo tańszy).

 

Słuchałem chwilę w starciu z iBasso DC03, ikko ITM03 Zerda i Lotoo PAW S1 (3,5 mm SE, by było sprawiedliwie):

- PEE51 grają czyściej, bardziej neutralnie i lepiej technicznie niż DC03 czy ikko Zerda, które mają bardziej rozrywkowe sygnatury; DC03 gra pełniej, jeszcze gładszym dźwiękiem ze słabiej rozciągniętą i mniej zaakcentowaną górą, a Zerda to mocniej podbity midbas, podobnie zaprezentowane, ale mniej "ekspresywne" wokale i nieco gładszą góra;

- PEE51 również nieco bardziej klarownie niż PAW S1 (po SE), ale Lotoo jest bardziej transparentny i naturalny; AK to twardszy, mniej podbity dół, co przekłada się na bardziej przejrzystą średnicę; PEE51 to bardziej "techniczne" granie, chociaż pod kątem technicznym oba modele stoją na podobnym poziomie; PAW S1 z nieco luźniejszym dołem, bardziej naturalną średnicą przy zachowaniu podobnej separacji, gra większym dźwiękiem i jeszcze swobodniej.

 

IMHO zdecydowanie warto przesłuchać Astell&Kern USB-C Dual-DAC Cable, bo to świetny dodatek do segmentu przenośnych DAC/AMP-ów, który już teraz jest mocno zatłoczony.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Astell&Kern USB-C Dual-DAC Cable (PEE51)
20 minut temu, Methuselah napisał:

To pora na słów kilka o brzmieniu Astell&Kern PEE51:

- już od pierwszych chwil uwagę zwracają bardzo czysty dźwięk oraz zaskakująco ciemne tło, które przywodzą na myśl model SR25;

- PEE51 gra dobrze wyważonym, stosunkowo neutralnym dźwiękiem, to klarowne i przejrzyste, ale naturalne tonalne granie o dobrze rozciągniętym paśmie w obie strony;

- niskie tony są zbite, sprężyste, szczegółowe i bardzo dobrze kontrolowane, schodzą nisko, ale ani subbas, ani midbas nie dominują, pojawił się jedynie mały akcent, który gwarantuje odpowiednią masę instrumentów;

- średnica jest czysta i klarowna z wokalami prezentowanymi wyraźnie przed instrumenty, ale męskim nie brakuje masy; lekko wypchnięta wyższa średnica pomaga w lepszej prezencji żeńskich wokali i oddawaniu emocji artystów;

- góra jest naturalna, błyszcząca, ale pozostaje gładka i łatwa w odbiorze; jest całkiem dobrze rozciągnięta i szczegółowa, a do tego dodaje nieco powietrza do przekazu;

- dość swobodne granie z ładną holografią, dobra szerokość i wysokość, wyczuwalna, ale nie mocno zaznaczona głębia; precyzyjnie oddaje pozycję instrumentów;

- ogólnie to kojarzy mi się z SR25, ale nieco bardziej klarowny i bezpośredni z twardszym basem, podczas gdy DAP AK ma lepszą głębię i gra nieco pełniejszym dźwiękiem; nie lubię takich porównań, ale nie mogę oprzeć się przekonaniu, że PEE51 to takie 70-80% tego, co daje SR25 (odtwarzacz to wyraźnie wyższa półka, lepsza funkcjonalność, ale DAC/AMP jest sporo tańszy).

 

Słuchałem chwilę w starciu z iBasso DC03, ikko ITM03 Zerda i Lotoo PAW S1 (3,5 mm SE, by było sprawiedliwie):

- PEE51 grają czyściej, bardziej neutralnie i lepiej technicznie niż DC03 czy ikko Zerda, które mają bardziej rozrywkowe sygnatury; DC03 gra pełniej, jeszcze gładszym dźwiękiem ze słabiej rozciągniętą i mniej zaakcentowaną górą, a Zerda to mocniej podbity midbas, podobnie zaprezentowane, ale mniej "ekspresywne" wokale i nieco gładszą góra;

- PEE51 również nieco bardziej klarownie niż PAW S1 (po SE), ale Lotoo jest bardziej transparentny i naturalny; AK to twardszy, mniej podbity dół, co przekłada się na bardziej przejrzystą średnicę, podobne technicznie, ale PEE51 to bardziej "techniczne" granie; PAW S1 z nieco luźniejszym dołem, bardziej naturalną średnicą przy zachowaniu podobnej separacji, gra większym dźwiękiem i jeszcze swobodniej.

 

IMHO zdecydowanie warto przesłuchać Astell&Kern USB-C Dual-DAC Cable, bo to świetny dodatek do segmentu przenośnych DAC/AMP-ów, który już teraz jest mocno zatłoczony.

 

I dalej nie wiem czy jest lepszy niż  Lotoo PAW S1. Proszę o konkretną odpowiedź : "dla mnie jest, nie jest"

Na tym stwierdzeniu oprę swoje zamówienie. Bez żalów z moją bezpośrednią konfrontacją na żywo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 11:55, MP3store napisał:

 

To jest jedyny DAC na rynku tego typu z DUAL-DAC a niestety ani Iphone ani Ipada nie daje tyle pradu. To jest ograniczenie po stronie Apple.

 

Urządzenia innych producentów działają bo mają tylko pojedynczego DACa, który nie jest aż tak bardzo energo-żerny.

 

Być może zastosowanie jakiegoś adaptera może znosić te ograniczenia, ale to zabwa.

 

 

Na tym polega m.in. przewaga takich rozwiązań kanapkowych jak FiiO Q3 czy Q5s - mają baterię i dużo mocy balans i działają na iPhonie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dj1978 napisał:

@Methuselah względem Ibasso DC03 różnice w prezentacji sceny jakieś zauważalne?, któryś z nich ma większą?

 

Tak, PEE51 ma większą scenę (to o ile większą zależało od podpiętych doków), mniej zatłoczoną (lepiej kontrolowany dół i bardziej klarowna średnica), mocniej napowietrzoną, o lepszej separacji.

 

@paratykus Nie wiem który z nich bardziej wpasuje się w preferencje. PEE51 z pewnością ciężko nazwać lepszym niż PAW S1, ale części uzytkowników może się podobać bardziej lub złapać lepszą synergię ze słuchawkami. Specjalnie dla ciebie podsumowanie małe:

 

Astell&Kern USB-C Dual DAC Cable:

- bardziej charakterystyczny wygląd

- bardziej kompaktowa konstrukcja

- lepsze ekranowanie

- bardziej "techniczny" dźwięk

 

Lotoo PAW S1

- odpinany przewód (Lightning jako opcja)

- ekran i przyciski do kontroli

- sprzętowa kontrola głośności

- PMEQ II i ATE

- gniazdo 4,4 mm balanced

- większa moc i wyższe SQ po 4,4 mm

- bardziej naturalne i transparentne granie

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Tak, PEE51 ma większą scenę (to o ile większą zależało od podpiętych doków), mniej zatłoczoną (lepiej kontrolowany dół i bardziej klarowna średnica), mocniej napowietrzoną, o lepszej separacji.

 

@paratykus Nie wiem który z nich bardziej wpasuje się w preferencje. PEE51 z pewnością ciężko nazwać lepszym niż PAW S1, ale części uzytkowników może się podobać bardziej lub złapać lepszą synergię ze słuchawkami. Specjalnie dla ciebie podsumowanie małe:

 

Astell&Kern USB-C Dual DAC Cable:

- bardziej charakterystyczny wygląd

- bardziej kompaktowa konstrukcja

- lepsze ekranowanie

- bardziej neutralny, "techniczny" dźwięk

 

Lotoo PAW S1

- odpinany przewód (Lightning jako opcja)

- ekran i przyciski do kontroli

- sprzętowa kontrola głośności

- PMEQ II i ATE

- gniazdo 4,4 mm balanced

- większa moc i wyższe SQ po 4,4 mm

- bardziej naturalne i transparentne granie

Dziękuję bardzo ! 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 11:32, MP3store napisał:

Brakuje jeszcze LO Audio, który chyba jest z nich najmniejszy 😍

 

Stereo i Kolorowo - Underground: ALO Audio Pilot, USB DAC PCM/DSD/MQA -  zapowiedź testu

To tylko dla iPhone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

To tylko dla iPhone ?

Ta sama półka cenowa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności