Skocz do zawartości

DAC Topping D50 vs D50S


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, amrowek napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma Dac'ami?

Który lepiej kupić i dlaczego?

Sprawdź sobie wygląd, specyfikację, funkcje, pomiary i cenę. Jak to zrobisz to sam zdecyduj co Ci bardziej pasuje. Tylko Ty możesz wiedzieć czego Ci potrzeba, a w ślepym teście i tak ich pewnie nie rozróżnisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, saudio napisał:


To po co jest forum?

W tym wypadku zwróciłem koledze uwagę, gdzie leżą obiektywne różnice między dwoma urządzeniami i że najlepszą decyzja zależy od osobistych potrzeb i preferencji. Jedna osoba dopłaci do lepszych parametrów lub innych funkcji, wyglądu itd. a druga Będzia zadowolona jak zaoszczędzi, wiedząc, że w istotnej kwestii nie traci. Tutaj chodzi o prosty rachunek wynikający wprost z informacji, które można uzyskać z krótkiego researchu w google. Pytanie było który z dwóch DACów lepiej kupić i dlaczego. Myślę, że bezpośrednio na to odpowiedziałem, adekwatnie do podanych informacji, które nie zdradzają preferencji i potrzeb, więc nie ma jak wskazać zwycięzcę tego pojedynku. Informacje, które mogą zadecydować o wyborze są dostępne w sieci, a założyłem, że kolega potrafi obsługiwać google. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrBrainwash napisał:

W tym wypadku zwróciłem koledze uwagę, gdzie leżą obiektywne różnice między dwoma urządzeniami i że najlepszą decyzja zależy od osobistych potrzeb i preferencji. Jedna osoba dopłaci do lepszych parametrów lub innych funkcji, wyglądu itd. a druga Będzia zadowolona jak zaoszczędzi, wiedząc, że w istotnej kwestii nie traci. Tutaj chodzi o prosty rachunek wynikający wprost z informacji, które można uzyskać z krótkiego researchu w google. Pytanie było który z dwóch DACów lepiej kupić i dlaczego. Myślę, że bezpośrednio na to odpowiedziałem, adekwatnie do podanych informacji, które nie zdradzają preferencji i potrzeb, więc nie ma jak wskazać zwycięzcę tego pojedynku. Informacje, które mogą zadecydować o wyborze są dostępne w sieci, a założyłem, że kolega potrafi obsługiwać google. 

 

 

Tylko tak możesz odpowiedzieć na większość wątków z "co kupić", kolega pytał tych którzy już to zrobili o czym piszesz i pewnie dokonali wyboru itd.

Można i tak każdemu kto pyta doradzić, ogólne to proponowałbym dodać Twojego posta jako wstępniak do zakładania tematu, krótko zwięźle po co pytasz jak sam nie sprawdziłeś, przecież sam najlepiej wiesz czego potrzebujesz. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał:

Tylko tak możesz odpowiedzieć na większość wątków z "co kupić", kolega pytał tych którzy już to zrobili o czym piszesz i pewnie dokonali wyboru itd.

Można i tak każdemu kto pyta doradzić, ogólne to proponowałbym dodać Twojego posta jako wstępniak do zakładania tematu, krótko zwięźle po co pytasz jak sam nie sprawdziłeś, przecież sam najlepiej wiesz czego potrzebujesz. 
 

Jeśli chodzi o dźwięk i ekonomię to wybrałbym tańszy, jeśli chciałbym lepsze parametry i większą funkcjonalność wziąłbym nowszy model. A jeśli znalazłby nowszy model w lepszej cenie to wybór byłby oczywisty, chyba że zależałoby mi mocno na wyglądzie starszej wersji. 

 

Nie przy każdym zakupie audio sprawą jest tak oczywista jak w tym wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash

dzięki ale wujka gogle znam parametry mogę sobie porównać ale......

chodziło mi o opinie bardziej organolepytczne a nie papierkowe.

Jeśli np ktoś mógł porównać  50 vs 50s na jednym torze by było  fajnie . Sam dobrze wiesz ze przyspawanie jednego konda więcej i w innym miejscu może  wiele zmienić.

I tak będzie to podłączone po kablu wiec raczej interesują mnie takie wejścia  niż interfejsy air.

 

Ok wracając do meritum sprawy  jak to z nimi jest ? Czy nowszy znaczy lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, amrowek napisał:

@MrBrainwash

dzięki ale wujka gogle znam parametry mogę sobie porównać ale......

chodziło mi o opinie bardziej organolepytczne a nie papierkowe.

Jeśli np ktoś mógł porównać  50 vs 50s na jednym torze by było  fajnie . Sam dobrze wiesz ze przyspawanie jednego konda więcej i w innym miejscu może  wiele zmienić.

I tak będzie to podłączone po kablu wiec raczej interesują mnie takie wejścia  niż interfejsy air.

 

Ok wracając do meritum sprawy  jak to z nimi jest ? Czy nowszy znaczy lepszy?

Organoleptycznie to tutaj sobie można placebo zafundować. Ale jak tam wolisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopię temat

ma ktoś instrukcję do toppinga d50 (bez s) chodzi mi o ustawienia  ( kable jak podłączyć to wiem😃) ale cały ten on/off po automacie mnie interesuje jak to to poustawiać. Bo sam się załącza ale jak ma się sam wyłączyć? Nie wspomnę że rzucam q..w ..mi  jak po optyku to TCLa podłączyłem na części kanałów TV głos jest a na części nie ma . To samo na Netflixie

 

edyta

jak przełącze na PCM wyjście dźwięku gra na Netflixi i  na wszystkich stacjach TV ale... gorzej w porównaniu do ustawienia na Auto, gdzie jak chce to złapie Netflixa albo nie ale nie gra na wszystkich stacjach TV

 

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności