Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy pod stereo z gramofonami


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chyba jednak zainwestuję w stacjonarny wzmacniacz i będę z niego słuchał winyli. Chcę wykorzystać sygnał liniowy z Zone 2 ze wzmacniacza stereo Onkyo 8390 (wiem nic specjalnego, ale musi jeszcze zostać), do którego mam podłączone 2 gramofony i CD. Myślę też czy nie puścić sygnału w ten sposób: Gramofon Project=>przedwzmacniacz gramofonowwy Graham Slee=> wzmacniacz słuchawkowy=> wzmacniacz Stereo Onkyo. Czy będę wtedy mógł słuchać czystego sygnału z gramofonu na słuchawkach a jak najdzie mnie ochota to też na kolumnach po przepuszczeniu przez Onkyo bez przepinania kabli i kombinowania? W stopce wymieniony jest mój sprzęt. Wzmacniacz musi mieć wejście liniowe i chyba dobrze jakby miał zbalansowane to może podłączę kiedyś dapa lub dokupię dac (ale się nie upieram) oraz gniazdo 4.4 bo mam Aeon2 i Ether z takimi kablami. Już kiedyś kupiłem 2 razy Topping A90 bo na papierze najbardziej mi podchodził, ale pierwszym razem chińczyk nie wysłał a później przez długie oczekiwanie na dostawę w kraju się rozmyśliłem. Teraz zastanawiam się nad A90 lub A50s. Zastanawia mnie brak zainteresowania na forum tymi sprzętami. Nie wiem czy chcę sie bawić w lampy. Co poradzicie? Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest do bani jak chyba w każdym wzmacniaczu stereo. Planary dostają też za mało prądu. Aktualnie słucham winyli w ten sposób.

C5690AB0-A55C-46C4-BA95-6911CA045A31.jpeg
 

 

A14076DF-2467-4E63-9546-C8FCAACECA43.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wyjściami słuchawkowymi we wzmacniaczach stereo jest różnie i chyba ich największą bolączką jest wysoka impedancja wyjściowa lub słabe, dedykowane układy, na których są oparte. Z drugiej strony taki Onkyo A-5VL miał naprawdę dobre wyjście słuchawkowe i idealny balans głośności. Sporo Marantzy np. PM6006 też ma dedykowane wyjście słuchawkowe zbudowane dla odmiany na elementach dyskretnych. Jest też cała rzesza fanów starych amplitunerów, które według nich przewyższają typowe wzmacniacze słuchawkowe zarówno pod względem mocy jak i jakości dźwięku.

 

Odnośnie połączenia to ja dałbym Twój wzmacniacz za przedwzmacniaczem gramofonowym i puścił dalej sygnał do potencjalnego wzmacniacza słuchawkowego przez wyjście line out w Onkyo. Wygląda na to, że jest tam zwykła przelotka jaką mam np. w moim Denonie i wtedy nawet nie trzeba włączać wzmacniacza stereo, aby korzystać ze słuchawek. Dodatkowo powiększa się wybór wzmacniaczy słuchawkowych, bo niestety sporo z nich nie posiada wyjścia line out lub jest tylko pre out.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Onkyo musi być włączone aby używać słuchawek bo line out (2xrca) mam tylko w Zone 2 a to trzeba włączyć we wzmacniaczu. Jest zaleta tego rozwiązania bo żona może oglądać serial i słuchać na kolumnach a ja robię w tym samym czasie mam odsłuch winyli na sluchawkach. :)  Wezmę chyba Toppinga A50s albo A90.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FiioQ5s gra lepiej niż z dziury w Onkyo i licze na to, że planary pokażą pazurki, więcej dynamiki, przestrzeni jak dostaną więcej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile tego prądu twoje planary potrzebują? Bo takie lcd2 potrzebują 4mW by walnąć w ucho setką decybeli.

12 godzin temu, lobuz1 napisał:

Bo jest do bani jak chyba w każdym wzmacniaczu stereo

W tych co miałem i mam teraz zawsze był dobry.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła- szybka, spontaniczna decyzja i kliknięte.
Ciekawe czy intuicja znów mnie nie zawiedzie.

Nie wiem jak to gra, ale:

- ma wejścia liniowe pod gramofon

- ma wejścia cyfrowe pod TV, CD, PC

-balans 4.4/xlr

- jest DAC

- dużą moc

- niezłe parametry

-bluetooth z LDAC

 

Taki UPS.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lobuz1 napisał:

Klamka zapadła- szybka, spontaniczna decyzja i kliknięte.
Ciekawe czy intuicja znów mnie nie zawiedzie.

Nie wiem jak to gra, ale:

- ma wejścia liniowe pod gramofon

- ma wejścia cyfrowe pod TV, CD, PC

-balans 4.4/xlr

- jest DAC

- dużą moc

- niezłe parametry

-bluetooth z LDAC

 

Taki UPS.

spacer.png

 

To jeszcze zdradziłbyś co to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lobuz1 napisał:

Coś takiego. Na moje potrzeby powinno wystarczyć. :)

 

https://www.xduoo.net/product/xa-10/

 

Dzięki. jak dojdzie i się osłuchasz, skrobnij kilka słów jak się sprawuje. Też powoli rozglądam się nad czymś podobnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał:

Klamka zapadła- szybka, spontaniczna decyzja i kliknięte.
Ciekawe czy intuicja znów mnie nie zawiedzie.

Nie wiem jak to gra, ale:

- ma wejścia liniowe pod gramofon

- ma wejścia cyfrowe pod TV, CD, PC

-balans 4.4/xlr

- jest DAC

- dużą moc

- niezłe parametry

-bluetooth z LDAC

 

Taki UPS.

spacer.png

Wygląda na multimedialny kombajn i stylistyka też jest ciekawa - widzę, że nowe produkty xDuoo obrały konkretny kierunek w kwestii designu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozrzut impedancji obciążenia od 16Ω do 250Ω uwzględniony został tylko w konstrukcji końcówki Cayin HA1 ?

Czy w innych też praktycznie można przełączyć tryby pracy ?

 

(1.Przesłanka do pytania - istnienie słuchawek Beyerdynamic DT 770)

(2. Przesłanka - brak reakcji przekaźnika w Asus Xonar Essence STU- z trybu Low nie przerzuca na tryb High)

|||

Nie wiem na ile dopasowanie impedancji jest istotne - przy tym żeby nie były za ciche (odczułem słabe wysterowanie przy nagraniach z lat 87-93).

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności