Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac/Amp do Takstar HF 580


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam czegoś co dobrze wysteruje słuchawki Takstar HF 580, obecnie korzystam z DF Red wcześniej miałem Aune t1 se mk2, źródłem jest głównie PC z Tidalem/Spotify oraz plikami flack/flack hd ,zastosowanie muzyka Rock/Metal i generowanie dźwięku w grach  fajnie jakby dac był lepszy niż w moim stacjonarnym CXA80 napędzającym Dali Zensor 7 bo wydaje mi się że nawet DF Red generuje lepszą jakość przynajmniej z Tidala niż to wbudowane ustrojstwo budżet na chwile obecną 1000-1200zł, może być używany.

Edytowane przez Nephilim1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sugerowałbym sprzedać te taksy wydać ~1500zł na nowe słuchawki, które zagrają z DF Red. Wiem, że tu na forum są zwolennicy tych takstarów, ale dla mnie były kiepskie. Jak chcesz planary to polecałbym którąś z wersji HE-4XX lub Sundary. W tych cenach można też wyrwać Quad Era1 lub Monolith M1060 (te słuchałem, fajne całkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-4XX nigdy nie słyszałem, Sundary strasznie mi się podobały brzmieniowo ale miały jakąś dziwną alokację instrumentów i kiedy zmieniałem

słuchawki był dla mnie trochę za drogie jako nowe a używek niebyło,HF-580 wydawały się kompromisem między ceną a jakością brzmienia, Quad Era1 czy Monolith M1060 to zupełnie obcy mi temat. Czyli zmienić słuchawki zamiast szukać czegoś co odpowiedni napędzi te? Ok. Jak z awaryjnością produktów HiFiMan? Słyszałem nie najlepsze opinie pod tym względem.

Edytowane przez Nephilim1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak takstary grają z REDem. Zauważałem że na czymś mocniejszym lepiej mi się ich słucha, ale nie powiedziałbym, że różnica wielką. Na pewno większą zmianę dźwiękową uzyskasz zmieniając słuchawki. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One dużej mocy nie potrzebują, by grać głośno. Ale mocniejszy wznak lepiej sobie radzi w kwestii wydajnościowej co daje lepsze transjenty, różnica jest niewielka, ale jest. Dla większości ludzi nie warta inwestycji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo używałem ich z Aune t1se mk2 i grały trochę lepiej, potem  aune mi się znudził, sprzedałem i do dzisiaj nic zamiast niego nie kupiłem więc używam Reda, ale ok słuchawki już na OLX i zaczynam poszukiwania nowych :). Wbrew specyfikacji trochę prądu jednak potrzebują żeby zagrać sensownie.

 

Edytowane przez Nephilim1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadów raczej REDem nie napędzisz. Nie mam teraz jak sprawdzić tego połączenia, ale one są raczej z prądożernych. Z R6 2020 szły na wysokim gainie po balansie, a na co dzień z Playmate'a, który swoje mocy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności