Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 1

Alternatywa dla Nighthawk Carbon, bo wycofane (500-1500zł)


Admor

Pytanie

Jak w temacie.

 

Co myślicie? Szukam zbalansowanych, zamkniętych/półotwartych, takich w miarę wyjściowych, sygnatura Nighthawk bardzo mi odpowiadała, ale już nie ma gdzie ich kupić sensownie.

 

Mam kilka DACów, kilka kabli, kilka wzmaków, kilka słuchawek, szukam czegoś ciepłego, bez grama ostrości, ale z detalem, wiadomo.

 

Moje ideały do Audeze LCD, ale siana brakuje, czekam aż Monoprice M1570 będą na promocji na monoprice.eu, wówczas je zamówię..

 

Do tego czasu poszukuję czegoś podobnego do nocnych sokołów, może być taniej, może być drożej, mogą być używane, mogą być z ebay, mogą być z amazon, mogą być z mp3store, mogą być z Chin (myślałem o MSUR N650, ale są problemy z podróbkami). Lubię produkty o doskonałym stosunku jakości do ceny.

 

Meze 99 Classic są dla mnie zbyt jasno grające.

 

Finalnie te słuchawki będą wyjściowymi, podłączonymi do BTR5 albo Oriolusa 1795, zależy gdzie synergia wypadnie lepsza.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na Amazonie de. i pl. masz NH.

 

Meze 99 Classics za jasno grające? Przecież one cieple jak lato na pustyni.

 

Również pozdrawiam.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewną alternatywą łączącą w podanej cenie elementy sygnatury AQ i większych LCD może być LCD-1. Nieźle zgrywają się np z Mojo, ale uwaga: jak w przypadku AQ NH i NO nie każdy lubi ten dźwięk i trzeba mimo wszystko czym je napędzić. Np w przypadku Brooklyn DAC+ fajnie się słucha nawet powyżej 12. NH i NO można bez problemu zamówić z ebay lub amazon.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Na Amazonie de. i pl. masz NH.

 

Meze 99 Classics za jasno grające? Przecież one cieple jak lato na pustyni.

 

Również pozdrawiam.

Wcale nie cieple jak lato na pustyni :P jestem nadwrażliwy na wysokie i muszę je mieć wycofane, bo inaczej mnie kłuje, a w Meze żadnego wycofania nie ma, a sama barwa jest lekko ocieplona, ale nie jakoś przesadnie. Miałem je, słuchałem na różne sposoby, w żadnej konfiguracji mi nie pasowały i sprzedałem.

 

2 godziny temu, alekc napisał:

Pewną alternatywą łączącą w podanej cenie elementy sygnatury AQ i większych LCD może być LCD-1. Nieźle zgrywają się np z Mojo, ale uwaga: jak w przypadku AQ NH i NO nie każdy lubi ten dźwięk i trzeba mimo wszystko czym je napędzić. Np w przypadku Brooklyn DAC+ fajnie się słucha nawet powyżej 12. NH i NO można bez problemu zamówić z ebay lub amazon.

Szczerze mówiąc, to raz, że nie chcę upaść "tak nisko" w hierarchii Audeze, a druga sprawa, że wszystkie planary potrzebują dużo prądu, a trzecia sprawa gościu, że napisałem wyraźnie półotwarte/zamknięte i mają być finalnie napędzane BTR5 lub Oriolusem 1795, czyli mocą 220mW @32ohm.

 

50 minut temu, timecage napisał:

Master & Dynamic MH40 albo MH30 spróbuj.

Ewentualnie Audio-Technica ATH-WS1100.

Właśnie na tą odpowiedź czekałem! Stokrotne dzięki. Zamówiłem już sobie NH z Niemiec, ale znając siebie, to być może dołączą do mojej kolekcji i w następnej kolejności sprawdzę te M&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Granie z wycofanymi wysokimi określamy jako "ciemne", a nie "ciepłe" :P Niejaki Kuba tak to opisał na swoim blogu:

Ciemność – określenie związane z charakterem górnych rejestrów, ale odnoszące się do całości grania danych słuchawek. Słuchawki ciemne mają mniej tonów wysokich niż średnich i niskich, przez co wydają się przygaszone i schowane. Przeciwieństwem jest jasność.

 

Ciepłość (warm)- określenie związane z charakterem dolnych rejestrów, ale odnoszące się do całości grania danych słuchawek. Jeśli bas jest wraz z pewną częścią niższej średnicy podkreślony, daje przyjemną miękkość i gładkość, mówimy o ciepłych słuchawkach. Ich przeciwieństwem są słuchawki zimne.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Admor napisał:

Szczerze mówiąc, to raz, że nie chcę upaść "tak nisko" w hierarchii Audeze, a druga sprawa, że wszystkie planary potrzebują dużo prądu, a trzecia sprawa gościu, że napisałem wyraźnie półotwarte/zamknięte i mają być finalnie napędzane BTR5 lub Oriolusem 1795, czyli mocą 220mW @32ohm.

 

Sorry nie znam się, przepraszam że chciałem pomóc. Jedna uwaga: "gościu" to może sobie Pan mówić do swoich kolegów z podwórka chociaż i to jest kwestią wychowania jak się człowiek do dobrze znanych osób odzywa. Brak kultury to jest dopiero upadek i tym bym bardziej się martwił niż hierarchią Audeze, ale każdy ma swój wyznacznik. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Granie z wycofanymi wysokimi określamy jako "ciemne", a nie "ciepłe" :P Niejaki Kuba tak to opisał na swoim blogu:

Ciemność – określenie związane z charakterem górnych rejestrów, ale odnoszące się do całości grania danych słuchawek. Słuchawki ciemne mają mniej tonów wysokich niż średnich i niskich, przez co wydają się przygaszone i schowane. Przeciwieństwem jest jasność.

 

Ciepłość (warm)- określenie związane z charakterem dolnych rejestrów, ale odnoszące się do całości grania danych słuchawek. Jeśli bas jest wraz z pewną częścią niższej średnicy podkreślony, daje przyjemną miękkość i gładkość, mówimy o ciepłych słuchawkach. Ich przeciwieństwem są słuchawki zimne.

 

Oczywiście, racja, mój malutki błąd - dla mnie i żony ciepłe wiąże się z ciemnym. bo ani zimnych, ani jasnych nie lubimy, sygnatury mamy dwie: 0 i 1 :D

 

2 godziny temu, alekc napisał:

 

Sorry nie znam się, przepraszam że chciałem pomóc. Jedna uwaga: "gościu" to może sobie Pan mówić do swoich kolegów z podwórka chociaż i to jest kwestią wychowania jak się człowiek do dobrze znanych osób odzywa. Brak kultury to jest dopiero upadek i tym bym bardziej się martwił niż hierarchią Audeze, ale każdy ma swój wyznacznik. 

jesteś gościem tego forum, więc mówię do Ciebie "gościu", to po pierwsze. zabrakło chyba spostrzegawczości :)

 

na forach dyskusyjnych nie używa się form "Pan/Pani", to po drugie. zabrakło chyba doświadczenia :)

 

dla mnie większym upadkiem jest:

-brak interpunkcji (zabrakło w "Pana" wypowiedzi jednego przecinka)

-brak myślenia, którym wykazał się "Pan" w pierwszym poście

-zatruwający świat przerost ego, który okazał "Pan" w drugim poście

 

 

 

 

 

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA, DZIĘKUJĘ (prawie :D)WSZYSTKIM ZA POMOC!

  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności