Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowe do 1500pln


sunmachine

Pytanie

Hej, przewietrzyłem sporo stron tego forum i zakamarków internetu, ale nadal nie potrafię się zdecydować na żaden model słuchawek. Ważna dla mnie jest możliwość odsłuchu przez BT utworów w możliwości najlepszej jakości. Stąd przydałaby się możliwość użycia aptx HD lub LDAC. Co do samego dźwięku, raczej możliwie neutralnie, a już na pewno nie przesadzony bas. ANC niekonieczne. Biorę pod uwagę: Shure Aonic 50, ATH-DSR7BT, Denon AH-GC30, Panasonic/Technics EAH-F70N, Sony WH-1000XM3. Coś z tego zestawu, a może jeszcze inne propozycje? Dzięki za każdą pomoc ;)

Edytowane przez sunmachine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem/słuchałem prawie wszystkie, więc mam duże rozeznanie. O Technikcach tylko się nie wypowiem. Musisz dorzucić do listy jeszcze najnowsze Yamaha YH-E700A. Prawdopodobnie najlepsze słuchawki bezprzewodowe obecnie, jeśli ktoś lubi ciepłe granie, ale swoje kosztują. Są do kupienia nówki na olx, ale bardzo szybko znikną.

 

Granie równo-neutralno-jasne: najlepszy Shure Aonic 50. Wziałbym je, gdybym lubił jasne granie.

 

Denon AH-GC30 - dobre słuchawki, ale w cenie okazyjnej, kupione gdzieś na promocji za góra 600zł. Też papierowe membrany, więc papierowe granie, to trzeba lubić.. ja podziękuję.

 

Aonic 50: dość neutralnie/jasne granie, dość wysoki poziom. Czytałem, że lepsze od Dali w bezpośrednim porównaniu A/B. myślę, że będą podobne do Dali, ale z nieco inną barwą średnicy, bo Dali robi membrany z celulozy, przez to średnica jest dość papierowa. Aonic pewnie ma jakiś swój autorski kompozyt polimerowy, więc barwa lepsza. jest również pozbawiony sybilizacji, którą Dali IO potrafi zagrać. Z tych dwóch wybrałbym Shure, Dali miałem i mimo wielkich chęci przekonania się do nich, sprzedałem po miesiącu. Dali IO-6 bierz, jeśli już, nie IO-4. IO-6 przy włączonym ANC mają dodatkową amplifikację i przy bezpośrednim porównaniu z IO-4 mają więcej mocy w basie.

 

ATH-DSR7BT bym odpuścił, to stary model i mają za małą baterię. Miałem też SR50BT, bardzo ładne, żywe. ATH-M50xBT są bardziej rozrywkowe i mają więcej basu przy nich.

 

Granie cieplejsze/ciepłe: najlepszy według preferencji, ale prawdopodobnie Yamaha YH-E700A

 

Sennheiser M3 ma miejsce w moim serduszku za ciepłą, słodką barwę, wygląd, odważnie małą baterię, strojenie ogólnie, potężne je*nięcie, jakąś przestrzeń. Niestety przebasowione, ale posiadają fajny EQ, który zapisuje się w słuchawkach. Jako jedyne żałowałem, że zwróciłem i obecnie po roku właśnie czekam aż kumpel przywiezie mi je zza granicy za 850zł kupione miesięczne okazyjnie.

 

XM3 mnie nie urzekł. Granie dobre, ale nie najlepsze. Dużo większa bateria od M3, ale design plastikowy. Po zastosowaniu EQ w aplikacji Sony przechodzą z LDAC na aptxHD. To sprawiło, że je zwróciłem.

 

 

 

aaaa zapomniałem o Beyerdynamic Lagoon. też całkiem udany model, dla mnie fajniejsze od XM3, część ludzi też będzie je wolała ponad Sennheiserem, ale mi bardzo nie podoba się ich plastikowość. M3 to jednak kawałek skóry i metalu, a to jest cool.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchaj gdzieś Huawei FreeBuds Studio ANC. Super wygodne, całkiem niezłe granie jak na AAC, ANC działa też porządnie i cena przyjemniejsza dla kieszeni. Wykonanie lepsze od Sony XM 3/4. Jak trafisz na taką superpromocje jak ja (były po 599 pln) to brak im w tym budżecie konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi. Dali, Shure, Lagoon będę mógł odsłuchać wiec wtedy je porównam. Free Buds Studio mogą być ciekawą opcją, ale jeżeli w zakładanych 1500pln są słuchawki lepiej grające to chce skorzystać z tego budżetu ;)

Shure chyba są moim faworytem z uwagi na ich kompletność: obsługę kodeków, możliwości połączenia jack, USB, BT, mimo wszystko ANC, wyglada i budowę zwłaszcza brązowe i białe, opisywany profil muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwróć uwagę na wersję oprogramowania tych Shure. Najlepiej je zaktualizuj sam na miejsce, zajmie kilka minut. Poprawili jakość dźwięku względem fabrycznego. Lagoon też powinieneś zaktualizować, tam też była lekka poprawa, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupione Shure Aonic 50. Myśle, że to był dobry wybór. Dźwięk detaliczny bez rąbiących po głowie zlewających się basów. Zauważalna różnica przy odsłuchu np. TIDAL master z iPhona z kodekiem AAC, a Samsungiem z LDAC oczywiście na korzyść tego drugiego. Po jacku pasywnie dźwięk słabszy, myśle, że telefon nie daje rady napędzić tych słuchawek (Galaxy S8 ma jeszcze gniazdo jack)  ;) Sprawdzę z mocniejszym źródłem dźwięku jak znajdę przejściówkę na dużego jacka’a :P  ANC jest, sąsiada nie słyszę wiec wystarcza. Passthrough działa dobrze. Wykonanie - dla mnie do perfekcji brakuje tylko prawdziwej skóry na padach, ale to chyba nie ten przedział cenowy. Biała wersja wyglada rewelacyjnie, chociaż sądzę, że z czasem może złapać trochę skaz. 

Dziękuje za pomoc :) 

Edytowane przez sunmachine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności