Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zamówiłem Topping Dx7 Pro.. fajnie?;)


Rekomendowane odpowiedzi

a tak na poważnie mam audio-gd 11.28 i wnerwiają mnie szumy na słuchawkach i monitorach, mam rację, że odczuję skok jakości na dx7 pro?

Zwłaszcza że kupiłem 1200 zł taniej niż w sklepie więc aż sama sakwa się otwierała :D 

 

 Jeedynie czego się obawiam że na wyjściu hp 6.3 będę miał mniej mocy aby zasilić planary (Monolith) niż na audio-gd,

ktoś testował czy daje radę to wyjście?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mr Nice napisał:

Powiedz lepiej gdzie mozna kupic za 1200 zl mniej. Topping jest transparentny, roznice pomiedzy dobrze.zrobionymi dacami transparentynymi sa slabo slyszalne wiec pytanie jaki byl Twoj poprzedni dac.

hej, napisałem że Audio-gd 11.28 i mi brakuje tu xlr , bo rca szumią , i wiem że w tym raczej poczuję skok jakości, stracha mam tylko moc jack'a

 

gościu na olx miał tak tanio, więc grzech nie brać prawda? chociażby tylko na testy czy serio taki dobry jak chwalą

2 godziny temu, Inszy napisał:

Przecież już kupiłeś, więc co zmieni opinia innych osób? Nagle nie nabierze od tego mocy 🙄

a Ty nie lubisz podyskutować o sprzęcie? nawet jak już zamówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SWoland napisał:

a tak na poważnie mam audio-gd 11.28 i wnerwiają mnie szumy na słuchawkach i monitorach, mam rację, że odczuję skok jakości na dx7 pro?

Zwłaszcza że kupiłem 1200 zł taniej niż w sklepie więc aż sama sakwa się otwierała :D 

 

 Jeedynie czego się obawiam że na wyjściu hp 6.3 będę miał mniej mocy aby zasilić planary (Monolith) niż na audio-gd,

ktoś testował czy daje radę to wyjście?

Zróbmy eksperyment myślowy. Załóżmy, że nowe combo też będzie szumieć, a mocy będzie niewystarczająco do napędzenia Monolithów. I co teraz? :)

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SWoland napisał:

a Ty nie lubisz podyskutować o sprzęcie? nawet jak już zamówisz?

Na pewno nie pytam po zakupie czy mi mocy wystarczy. O to pyta się przed wyłożeniem kasy, żeby później z ręką w nocniku nie zostać.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inszy napisał:

Na pewno nie pytam po zakupie czy mi mocy wystarczy. O to pyta się przed wyłożeniem kasy, żeby później z ręką w nocniku nie zostać.

co tylko potwierdza że każdy jest inny, ale jeśli Cię zniesmaczyłem tym pytaniem, przepraszam

to żaden eksperyment, bo  wtedy robię  to co zawsze, sprzedaję dalej, i zapewne  z zyskiem.

12 minut temu, Andrewek napisał:

Zróbmy eksperyment myślowy. Załóżmy, że nowe combo też będzie szumieć, a mocy będzie niewystarczająco do napędzenia Monolithów. I co teraz? :)

to żaden eksperyment, bo  wtedy robię  to co zawsze, sprzedaję dalej, i zapewne  z zyskiem.

 
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie awaryjny to fajnie. Chociaż oba te sprzęty to chyba neutralne są. Jest więc możliwość, że po za aspektem funkcjonalno-wizualnym nie odczujesz różnicy, albo będzie ona niewielka. Nie ma za bardzo o czym dyskutować. 
 


 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Jeśli nie będzie awaryjny to fajnie. Chociaż oba te sprzęty to chyba neutralne są. Jest więc możliwość, że po za aspektem funkcjonalno-wizualnym nie odczujesz różnicy, albo będzie ona niewielka. Nie ma za bardzo o czym dyskutować. 
 


 

Tez bym sie tego spodziewal. Topping zagra jeszcze bardziej neutralnie i dokladnie ale jest szansa ze nie bedzie to slyszalne.

I btw Sorry za offtop. Chcialbym ozywic nieco dzwiek swoich monitorw aktywnych. Jakis dac do 2k? Generalnie wiekszosc dacow to jednak neutralne granie, a dobrze i neutralnie obecnie zagra prawie wszystko... 

Topping dx 7 napedzi wiekszosc sluchawek lekko jezeli chodzi o moc

Edytowane przez Mr Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Jeśli nie będzie awaryjny to fajnie. Chociaż oba te sprzęty to chyba neutralne są. Jest więc możliwość, że po za aspektem funkcjonalno-wizualnym nie odczujesz różnicy, albo będzie ona niewielka. Nie ma za bardzo o czym dyskutować. 

lubię tego gościa o głosie Arnolda;)
a wracając do tematu myślę że odczuję przez sam fakt że tu będę czyste xlr a z audio-gd miałem xlr na rca , był jeszcze Sabaj D5 do wyboru i tanie, ale ludzie twierdzili że jest za ciepły w porównaniu do D7x pro i nie stanowi konkurencji, ale wiadomo, każdy ma inne ucho, a nawet dwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Nice no to DACiem chcesz ożywiać brzmienie monitorów? Może popracuj nad ich rozmieszczeniem, akustyką, EQ lub zainwestuj/dołóż do lepszych. Nie wiem co jeszcze. Trochę szkoda w takie coś jak DAC ładować tu fundusze, bo się prawdopodobnie nie zwróci.

@SWoland Jak w tych samych cenach i do napędzenia planarów to wybór raczej oczywisty. Nie wiem, nie mam doświadczenia z jakimiś mocno mało skutecznymi planarami, ale Monotlith nie sądzę aby takie były i nie przywiduję tutaj zmagań sprzętowych. Masz fajne kombo na lata. O ile sprawne i o ile nie bawisz się w ingerewanie sprzętu w brzmienie, według pomiarów ten model już osiągnął poziom transparentności. Co na obecne czasy pomału staje się standardem, mimo wszystko w mojej filozofii bardzo pożądana i dobra rzecz. 👍 Można oszczędzić sporo czasu i nerwów unikając audiofilskich pułapek.

Dla mnie Oluv sobie trochę przeczy, bo pokazuje na spektrum, że jednak jest różnica i jak masz zdrowy młody słuch to możesz wyłapywać te zmiany. Lecz akurat z jego podejściem, że nie jest to coś nad czym trzeba się rozwodzić to się zgadzam. Muzyka jest cały czas ta sama, zmieniają się tylko krawędzie i nie koniecznie jest tu sie nad czym rozwodzić. Najlepiej zorganizować sobie ślepe testy. Mnie już prosty mało skomplikowany test uświadomił, że mało co słyszę, więc jak robie jakieś posunięcia to raczej tak samo z przyczyn pragmatycznych i funkcjonalnych, a także trochę dla spokoju umysłu niż by odkryć nirwanę.

Za pełną cenę to raczej bym się zastanowił Ci jest mi to potrzebne, ale wydać 2kzł na kawał ładnie wyglądające elektroniki to coś co łatwo mi zaakceptować i zrozumieć.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MrBrainwash napisał:

@SWoland Jak w tych samych cenach i do napędzenia planarów to wybór raczej oczywisty. Nie wiem, nie mam doświadczenia z jakimiś mocno mało skutecznymi planarami, ale Monotlith nie sądzę aby takie były i nie przywiduję tutaj zmagań sprzętowych. Masz fajne kombo na lata. O ile sprawne i o ile nie bawisz się w ingerewanie sprzętu w brzmienie, według pomiarów ten model już osiągnął poziom transparentności. Co na obecne czasy pomału staje się standardem, mimo wszystko w mojej filozofii bardzo pożądana i dobra rzecz. 👍 Można oszczędzić sporo czasu i nerwów unikając audiofilskich pułapek.

Dla mnie Oluv sobie trochę przeczy, bo pokazuje na spektrum, że jednak jest różnica i jak masz zdrowy młody słuch to możesz wyłapywać te zmiany. Lecz akurat z jego podejściem, że nie jest to coś nad czym trzeba się rozwodzić to się zgadzam. Muzyka jest cały czas ta sama, zmieniają się tylko krawędzie i nie koniecznie jest tu sie nad czym rozwodzić. Najlepiej zorganizować sobie ślepe testy. Mnie już prosty mało skomplikowany test uświadomił, że mało co słyszę, więc jak robie jakieś posunięcia to raczej tak samo z przyczyn pragmatycznych i funkcjonalnych, a także trochę dla spokoju umysłu niż by odkryć nirwanę.

Za pełną cenę to raczej bym się zastanowił Ci jest mi to potrzebne, ale wydać 2kzł na kawał ładnie wyglądające elektroniki to coś co łatwo mi zaakceptować i zrozumieć.

 

Oczywiście za pełną cenę nigdy bym nie kupił a za 1750 , przy czym mój sprzedam za 1200, to nie jest zbytnie ryzyko. Sam gościu sprzedawał bo on z kolei wyczaił okazyjnie Auralic Vega.. a teraz trochę żaluje że mi sprzedał bo się ze Sprzedawcą nie dogadał... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SWoland A jakie masz Monolithy? Ja od jakiegoś czasu użytkuje DAC smsl m500 który jest "bezbarwny" i zasila bezproblemowo m1060c oraz m1570. Jakiś czas temu dorzuciłem sh-9 który miał zapewnić wg zapewnień "wielu ekspertów" niesamowite doznania poprzez prawidłowe wysterowanie słuchawek planarnych... Nic takiego nie nastąpiło jednak brzmienie tego duetu siadło mi niesamowicie. Dzisiaj na próbę podłączyłem do zestawu mały chiński preamp lampowy FX-Audio Tube 01 (normalnie przy gramofonie pracuje) i kurcze, ale to dobrze gada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.03.2021 o 18:44, ImFunnyMan napisał:

@SWoland A jakie masz Monolithy? Ja od jakiegoś czasu użytkuje DAC smsl m500 który jest "bezbarwny" i zasila bezproblemowo m1060c oraz m1570. Jakiś czas temu dorzuciłem sh-9 który miał zapewnić wg zapewnień "wielu ekspertów" niesamowite doznania poprzez prawidłowe wysterowanie słuchawek planarnych... Nic takiego nie nastąpiło jednak brzmienie tego duetu siadło mi niesamowicie. Dzisiaj na próbę podłączyłem do zestawu mały chiński preamp lampowy FX-Audio Tube 01 (normalnie przy gramofonie pracuje) i kurcze, ale to dobrze gada :)

miałem 1060 ale wczoraj sprzedałem, rodzina mi narzekała w nocy, myślę czym zastąpić ta wersja closed lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 21:35, SWoland napisał:

miałem 1060 ale wczoraj sprzedałem, rodzina mi narzekała w nocy, myślę czym zastąpić ta wersja closed lepsza?

1060C jest bez porównania lepsza jednak jak je otworzysz :P One mają inne przetworniki względem 1060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SWoland napisał:

a Sundary? bo właśnie kupiłem:)

Byłem zainteresowany sundarami ale trafiłem na promo m1570 za nieco poniżej 1500zł. Teraz poszykuję Arya w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Sundary za 1060 na gwarancji, więc nie stracę nawet jak nie podejdą:)

2 minuty temu, ImFunnyMan napisał:

Byłem zainteresowany sundarami ale trafiłem na promo m1570 za nieco poniżej 1500zł. Teraz poszykuję Arya w rozsądnych pieniądzach.

ja kupiłem Sundary za 1060 na gwarancji, więc nie stracę nawet jak nie podejdą:)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności