Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Grado sr60e + fiio i1 do spacerów?


Grey Traveler

Pytanie

Dzień Dobry,

Z nadchodzącym wielkimi krokami 10tym przymierzam się do zakupu słuchawek, co nie byłoby trudnym zadaniem gdyby nie to, że spędziłem kilka dni korzystając z Beyerdynamic 990dt.
Przez to chciałbym powoli zacząć swoją przygodę z nieco ciekawszym sprzętem audio i tutaj zaczynają się schody... 

Szukam słuchawek które mógłbym wykorzystać dość uniwersalnie, tak do odcięcia od ludzi w pracy jak i do spacerów. Po godzinach googlania trafiłem na Grado sr60e, jak rozumiem różnica między nimi a sr80e jest drobna i mają na tyle małe wymagania, że mogą z powodzeniem zostać spięte z telefonem (tutaj wstępnie wybrałem fiio i1 zamiast przejściówki appla).

Zastanawiam się czy to na pewno dobry wybór/połączenie, byłbym wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Na koniec kilka informacji zgodnie z ogólnym:
- chciałbym się zamknąć w budżecie około 700 PLN
- nie lubię (albo nie używałem dobrego sprzętu z) mocno izolowanych słuchawek, dziwnie mi z tym + mam wrażenie że to nie najlepszy pomysł na spacery, także jestem za otwartymi/półotwartymi 
- Seinheinser HD 201 - są straszne, ciężko ich używać dłużej niż godzinę, ale mają tą przewagę nad wszystkimi innymi słuchawkami, że je akurat posiadam ^^
- najczęściej słucham new retro wave, albo po prostu trance (na Spotify, tidalu czy z płyt CD przez pc - innymi słowy różnie) 
- miejsce odsłuchu - praca, dom, środek miasta (wiem, że doświadczenia będą inne w zależności od miejsca)
-doświadczenia ze sprzętem - zamiast pisać o hd 201 może dodam co mi się podobało w 990 dt:
 wygoda - po kilku godzinach 0 zmęczenia
 dźwięk  - nie był przytłaczający, nie było też podbitych jakoś strasznie basów (gdzieś mam jakieś JBL'e których nigdy nie używam właśnie dla tego, że bass w nich jest okropnie głośny i nic poza nim właściwie nie słychać), 


Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że 250 omów raczej wymaga czegoś mocniejszego niż telefon, to kupiłbym po prostu beyery :P

Edytowane przez Grey Traveler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DT990 mają podbity bas dość znacznie, z tym, że bez dobrego źródła może on być anemiczny oraz technicznie to zupełnie inna para kaloszy w stosunku do większości słabych słuchawek na rynku które nie próbują reprezentować tego pasma jak należy. 

 

Myślę, że Tygr 300R mogłby by Ci się spodobać. A jeśli chcesz chcesz coś na spacery grado-like to możesz pomyśleć o V-jays/KSC35/KSC75 lub jakiś alternatywach do nich u beyera chyba też by się coś znalazło.  Choć to nie ma szans zagrać jak DT990, ale na spacerach i tak ma to po prostu przyjemnie brzdąkać.

 

https://drop.com/buy/koss-kph30i

https://drop.com/buy/massdrop-x-koss-porta-pro-x-headphones

https://drop.com/buy/massdrop-x-koss-ksc75x-on-ear-headphones

 

Do tego jakiś fajny dongiel i jesteś ustawiony ;) u mnie króluje sonata hd pro. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado są fajne na spacer, ale mało w tym wygody. Tym bardziej, że nie chcesz izolacji. Sam używałem takowych jakiś czas. Beyery , ale nie PRO chyba, możesz kupić 32 omowe. Z tym, że nie wiem, jak grają z telefonem, bo ich nigdy nie miałem. KOSS -y są świetne, ale ich kabelek grubości włosa lubi się urwać. Jest jeszcze inne wyjście. Ultrasone HFi15. Inne granie niż Grado, ale wygodniejsze. Raz, że tak nie cisną, dwa, że mają kabel lepiej przystosowany do spacerów. Na spacerze z Grado kabel miałem poupychany w bocznych kieszeniach spodni. No i po trzecie są solidniejsze.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na spacery to bym Koss Porta Pro polecił, dobrze głowy się trzymają, izolacja słaba tak jak chcesz. Jakby były zbyt basowe, to można im prosty mod zrobić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Perul napisał:

Na spacery to bym Koss Porta Pro polecił, dobrze głowy się trzymają, izolacja słaba tak jak chcesz. Jakby były zbyt basowe, to można im prosty mod zrobić.

@PerulJaki mod? Mam takie słuchawki i są basowe jak cholera. Może da radę to zrobić w tym tygodniu jak się spotkamy? Oddałbym je 6 letniemu synkowi jako jego pierwsze słuchawki. :)  Gdyby nie ten bas to rzeczywiście grają przyzwoicie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem co się tak dziwujesz. Koss Porta Pro grają takim zamulonym, wylewającym się basem w porównaniu z tym na czym słucham aktualnie i co lubię- bardziej naturalne granie. Innej osobie może to odpowiadać. Synek przejął słuchawki i jest bardzo szczęśliwy- dzisiaj o 6 rano zaczął słuchać :).  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest przede wszystkim słabej jakości, wylewający się na średnicę, więc jeśli jest możliwość to może warto go ograniczyć jakimś modem. Nie liczyłbym, że po tym zabiegu nabierze dynamiki i soczystości. Mój sześcioletni synek uważa, że jest bardzo ok, więc jest to sprawa indywidualna jak widać :) .

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, lobuz1 napisał:

@PerulJaki mod? Mam takie słuchawki i są basowe jak cholera. Może da radę to zrobić w tym tygodniu jak się spotkamy?

Finalnej wersji nie mam obfotografowanej, pierwotnie było to coś takiego

https://forum.mp3store.pl/topic/167065-koss-porta-pro-poskramiamy-bułowaty-bas/?tab=comments#comment-1605929

ale niestety plasterki po jakimś czasie się odklejały i musiałem wymyślić coś innego.

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Jest przede wszystkim słabej jakości, wylewający się na średnicę, więc jeśli jest możliwość to może warto go ograniczyć jakimś modem. Nie liczyłbym, że po tym zabiegu nabierze dynamiki i soczystości.

Da radę ograniczyć ten bułowaty, a także "przesunąć" ku niższemu, podkreśla też wyższe średnie tony.

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Mój sześcioletni synek uważa, że jest bardzo ok, więc jest to sprawa indywidualna jak widać :) .

Bo nie jest przyzwyczajony do innych (lepszych) słuchawek, wtedy słuch dość łatwo się przystosowuje.

Inna sprawa, że dzieci (zazwyczaj) nie mają przytępionego słuchu, więc większa ilość wysokich (które w pierwszej kolejności tracimy z wiekiem) nie jest im potrzebna :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętam czasy gdy hitem były Creative Fatal1ty, które były marzeniem każdego jeśli chodzi o słuchawki do komputera. A to też był sam łupiący bas, no ale mimo wszystko grało to dużo lepiej niż jakieś konstrukcje za kilkadziesiąt zł, jakie większość znajomych wówczas użytkowała ;)

 

Później dopiero pojawiły się CAL! które dla wielu były pierwszymi (i często na długo ostatnimi) porządnie grającymi słuchawkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Perul napisał:

Bo nie jest przyzwyczajony do innych (lepszych) słuchawek, wtedy słuch dość łatwo się przystosowuje.

Inna sprawa, że dzieci (zazwyczaj) nie mają przytępionego słuchu, więc większa ilość wysokich (które w pierwszej kolejności tracimy z wiekiem) nie jest im potrzebna :) .

Zdaję sobie z tego sprawę. Dorosła osoba nie widząc w tych słuchawkach problemu z basem to albo jest głucha lub odbiera je tak jak mój sześcioletni synek z jego słuchem i obyciem ze słuchawkami :P . Chociaż mój synek chodzi na zajęcia muzyczne, śpiewa, czyta nuty, gra- uważam że swietnie mu idzie i czuje muzykę. Widzimy się w tym tygodniu to zrobisz mi ten mod jeśli synek się zgodzi :)  . Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności