Skocz do zawartości

Szybkie cuś o Violectric DHS V590


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki pomocy @kuropdostałem dziś na krótkie testy combo Violectric DHS V590. Miał to być pewien przedsmak możliwości Niimbusa US4+ i sprzęt do porównania z GS-X mini którego miałem kilka dni temu do odsłuchów.

Bezpośrednio natomiast porównuję do combo idsd pro + ican pro.

Sprzęt wygląda bardzo dobrze, świetnie wykonany. Całość zaprojektowana jest w pełnym balansie, świetnie wyposażona we wszelkie potrzebne wejścia/wyjścia.

Jedynym minusem są mikro przełączniki z tyłu do regulacji między innymi gain'a. Mało wygodne ale tak samo zrealizowane np w Niimbus. Rozumiem, że dla normalnych ludzi to nie problem ale jak ktoś zmienia co chwilę słuchawki to może to trochę mu życie komplikować.

Jednak wzmacniacz jest tutaj bardzo porządny i mocny i w sumie większość nowych słuchawek nie wymaga zmiany gain'u.

Drugi mankament - pokrętło głośności - czepiam się ale przy zmianie volumenu wyraźnie słychać szumy nawet przy wyższych wartościach. 

Balans - lewo/prawo - może fajnie że jest ale dla mnie zupełnie niepotrzebne.

Resampling - wprowadza trochę niuansów ale jakoś nie jestem fanem resamplingu więc nie będę się wypowiadał. Wg mnie na ustawieniu pozycji x2 jest ciekawie, trochę bardziej analitycznie, natomiast na BEST przymula :). Nie mam pojęcia czemu tak to odbieram.

 

DSD śmiga, nie skupiałem się na tym bo znów nie moja bajka - mam tylko kilka albumów w DSD.

Jeśli ktoś ciekaw technikaliów to po USB sprzęt zgłasza się jako Amanero Interfejs USB Combo 384  czyli mamy konwerter USB-I2S jako interfejs wewnątrz.

Trzeba jednak pamiętać że i interfejs jak i użyte kości nie wspierają DSD512. Jak komuś to przeszkadza to warto wiedzieć.

 

Jak wspomniałem - sekcja wzmacniacza jest wg mnie bardzo dobra. Dodaje powietrza, scena się powiększa i mamy olbrzymi zapas mocy. 

W porównaniu do iCAN gra jakbyśmy w iCAN włączyli dopalacz 3D :). Taką daje różnicę te napowietrzenie dźwięku o które mi chodzi. Jest to wyraźnie słyszalne.

Tutaj ten sprzęt wyraźnie pokazuje pazury. Niimbus US4+ chyba faktycznie musi byś super jeśli już w v590 sekcja wzmacniacza jest bardzo, bardzo dobra.

 

Natomiast DAC - tutaj mam trochę wątpliwości ponieważ jak dla mnie to gra trochę taką V-ką. W środku są starsze (co nie znaczy gorsze!) kości AK - AK4490EQ - po jednej na kanał. 

Sekcja DAC skupia się na muzykalności a nie na techniczności grania. Jeśli ktoś to lubi to się zakocha. Gra muzykalnie, z takim dżwiękiem "punchy". Na pewno nie w kierunku Hugo TT2.

 

Reasumując - super fajne granie kompletu i widać, że rozwiązania combo rozwijają się powyższając poprzeczkę. Plusem tutaj jest też możliwość ominięcia sekcji DAC jeśli ktoś chciałby kiedyś jednak innego grania.

 

Moje combo zostanie, głównie ze względu na wielkość (muszę mieć małe sprzęty) i jednak uniwersalność (wejścia, wyjścia, lampy w ican). Ale nabieram coraz większej ochoty na odsłuchy Niimbusa US4+...

 

 

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten DAC jest dobry ale daleko mu do neutralności. Całość jest ciepła z taką Vką. Bardzo fajne granie tylko że nie dla mnie. 

Trochę jak w przypadku Lucarto - wzmacniacz robi wrażenie ale DAC jest nie na tym poziomie co część wzmacniająca.

Myślę że fajnym połączeniem mogłoby być Hugo TT + Niimbus. 

@vonBaron? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Żeś się rozpisał :P

W Niimbusie absolutnie nic nie szumi, US4 ma najlepszą implementację ALPS jaką widziałem.

Amanero to dość słaby konwerter, dziwne że nie dali czegoś na XMOS.

Godzinę temu, Spawn napisał:

Dzięki za mini recenzję. Kolejna opinia z którą się spotykam że wzmaki Lake People/Violectric robi świetne ale DACi to już tylko średnie i lepiej jednak dobrać im coś osobnego.

Czyli podobnie jak w Phonitorach.

5 minut temu, Nicodem napisał:

Tak, ten DAC jest dobry ale daleko mu do neutralności. Całość jest ciepła z taką Vką. Bardzo fajne granie tylko że nie dla mnie. 

Trochę jak w przypadku Lucarto - wzmacniacz robi wrażenie ale DAC jest nie na tym poziomie co część wzmacniająca.

Myślę że fajnym połączeniem mogłoby być Hugo TT + Niimbus. 

@vonBaron? :)

 

TT2 + Niimbus byłaby pewnie petarda ale zostanę przy Morfeuszu, nie mam nawet skąd wypożyczyć sprzętu Chorda.

4 minuty temu, Spawn napisał:

Nie wiem jak Niimbus ale linia Violectric generalnie nie celuje w neutralność tylko w lekkie przyciemnienie, mocny bas i łagodniejszą górę. W neutralność i liniowość celuje linia urządzeń Lake People.

No to prawie wcelowałeś w to jak gra Niimbus, tyle że nie jest przyciemniony a ocieplony, bas jest tektoniczny a góra ładniejsza niż w GS-X mini.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumienie przy zabawie volume wynika ewidentnie z tego, że do testów mam zwykłą wersję a nie PRO gdzie porkętło jest kompletnie inaczej rozwiązane (drożej :) ).

tyle że np ican nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nicodem napisał:

Szumienie przy zabawie volume wynika ewidentnie z tego, że do testów mam zwykłą wersję a nie PRO gdzie porkętło jest kompletnie inaczej rozwiązane (drożej :) ).

tyle że np ican nie ma z tym problemu.

 

Troche to dziwne bo w moim 6 razy tańszym Lake People jest cisza. Może dupnięty egzemplarz?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może faktycznie walnięty bo to jednak wersja PRO więc nie powinno nic szumieć przy wzgłaśnianiu. @kuropktoś może to Wam zgłaszał przede mną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie testowałem go u siebie, ale zrobię wywiad. Przez kilka par rąk przeszedł już ten egzemplarz. Może ktoś coś wie ale raczej nie jest to prawidłowe. 

Oficjalne info:

 

Device is equipped with reed-relay volume control.
“Reed relay” means that the actuators (switching contacts) are situated in a small sealed glass tube with some protective gas inside.
The advantages of a system like this is that there is definitely no channel mismatch between the left and right channel and the crosstalk between left and right is dramatically minimized compared to “normal” potentiometers.
There will never be some scratching noise known from old potentiometers.
Also there are audible enhancements as only two resistors are in the signal chain instead of the large resistor area of a standard potentiometer.

But: no light without a shadow.
During turning the volume knob from left to right, 256 switching actions for the left channel and 256 switching actions for the right channel will take place. Additionally there are always small amounts of DC current part of the signal. This DC together with the action of the switches causes little clicks or glitches when turning the volume knob.

We think that these issues are acceptable for a technical and audible outstanding volume control with many advantages over standard approaches.

 

 

 

 

Na zamówienie mogą wsadzić klasyczny potek w wyprodukowany pod zamówienie egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie szum tylko przełączniki załączają i w zależności która sekcja jest włączana jest to słyszalne ciszej lub głośniej.

zresztą zewnętrznie też je słychać.

Niimbus nie jest ani przyciemniony ani ocieplony, jest neutralny. Nie ociepla ani nie przyciemnia przekazu. Jest niezwykle transparentny względem źródła, to jedyny wzmak który słuchałem, który nie powoduje utraty tego elementu przekazu z DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności