Jump to content

Słuchawki douszne/dokanałowe vs wokółuszne - kwestia SQ w danych przedziałach cenowych

Recommended Posts

Godzinę temu, pabloj napisał:

Co do sprawy z zatkanym kanałem usznym i brakiem dopływu powietrza, są z tego co wiem IEMy otwarte/półotwarte również, to nie rozwiazuje problemu?

Ciężko mi powiedzieć czy jakiś problem w ogóle istnieje. Używam dokanałówek już z 15 lat i nigdy nic mi nie było. Słuch mam w porządku jak na swój wiek i nigdy zapalenia ucha nie miałem. Zwykła higiena i rozsądek czyli nie słuchać za głośno i zrobić przerwę 15 minutowową co godzinę, dwie u mnie się sprawdza mimo ze zdarza mi się słuchać po 6 godzin dziennie. Jak ktoś ma skłonności do problemów z uszami to pewnie lepiej zostać przy otwartych.

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Na pewno nie słuchałem wszystkich IEM ani wszystkich 'dużych 'słuchawek, więc mogę się mylić, ale moim zdaniem IEMy prezentują wyższą dokładność i precyzję (w końcu to In Ear MONITORS ), co nie znaczy

Ciekawy temat. Moim zdaniem jeżeli szukasz detalu, precyzji, wglądu w nagranie, to do 2k to jednak IEMy mają zauważalną przewagą. W wyższym budżecie to nie wiem, bo nie miałem. Miałem m.in. Fiio

Nie znam się zbytnio na IEMach bo mam tylko jedne + kiedyś żona miała VE Monki i tyle. Natomiast mam kilka pełnowymiarowych i zawsze wśród nich się obracałem. Pytanie jest następujące, czy wg Was

Posted Images

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Co do sprawy z zatkanym kanałem usznym i brakiem dopływu powietrza, są z tego co wiem IEMy otwarte/półotwarte również, to nie rozwiazuje problemu?

Dużo zależy od uszu danej osoby. W moim przypadku mogę słuchać IEMów nawet kilka godzin bez najmniejszego problemu, a jak założę słuchawki nauszne zamknięte to wystarczy pół godziny, żeby moje uszy powiedziały dość (i nie mówię tu o rozgrzanej małżowinie). Wiadomo, słuchawki otwarte są najlepsze pod tym względem, ale ciężko się skupić na muzyce jak sąsiedzi z góry akurat stwierdzą, że będą jeść kotlety 6 dni w tygodniu. :D Tak jak @Spawn mówi - wszystko kwestia higieny i zachowania zdrowego rozsądku przy słuchaniu.

Mam znajomego który jest kamerzystą.
Mimo chęci ani on, ani nikt z jego znajomych nie używa iem do pracy, jedynie na/wokółusznych, a i tak miewaja problemy.
Czym innym jest używanie rekreacyjne, a czymś zupełnie innym używanie do pracy, gdzie przerwy kiedy chcesz nie zrobisz...

Przez jakiś rok słuchałem praktycznie po 8-10 godzin nausznych (praca + wieczorem w domu) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Teraz przesiadłem się na doki i jednak muszę częściej robić przerwy, a nawet robię czasem wolne weekendy bo pod koniec tygodnia mam szumy w uszach. Słucham raczej cicho więc to nie kwestia głośności. Także z mojego doświadczenia, dokanałowe bardziej męczą słuch.

Co do porównania SQ, miałem TH610 i LCD-XC i teraz w dokach nie czuję, żeby mi czegoś brakowało. Dźwięk jest mniejszy, ale za to dokładniejszy. W IEM-ach lubię to, że mam większe możliwości dopasowania dźwięku pod siebie tipsami i kablami i większą mobilność.

• Like 1
  • Thanks 1

A czy konstrukcje otwarte/półotwarte Iemów zauważalnie mniej męczą wam słuch?

Np takie Fiio FD5?

Edited by pabloj
6 godzin temu, Spawn napisał:

Jak ktoś słucha wyłącznie na kolumnach w odpowiednio zaadaptowanym pomieszczeniu to wszystkie słuchawki będą dla niego grały małym dźwiękiem, z małą przestrzenią i słabą holografią.

Moim problemem było to, że długo łudziłem się, iż znajdę w słuchawkach namiastkę tych cech z grania kolumnowego, czyli wypełnienia pomieszczenia muzyką. W pewnym momencie pojawiła się już tylko ściana od której się odbiłem i jedynym wyjściem był zakup toru kolumnowego, co spowodowało wygaszanie zapału słuchawkowych poszukiwań. Choć przyznaję, że nie które sprzęty słuchawkowe gdyby nie porównywać ich do kolumn (i lepiej tego nie robić) mogą dostarczyć dużo frajdy z obcowania z muzyką.

Edited by dj1978
  • Like 1
33 minuty temu, pabloj napisał:

A czy konstrukcje otwarte/półotwarte Iemów zauważalnie mniej męczą wam słuch?

Polecam sprawdzić audeze isine i3 np. Klasowe granie o imponującej scenie, tulejka tylko opiera się o kanał uszny a słuchawki są całkowicie otwarte. Nawet nie trzeba wydawać dużych kwot na synergiczne źródła, wystarczy najtańszy ipad z wyjściem lighting. Klasa grania - LCD2F

Edited by Palpatine
  • Like 1