Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki douszne/dokanałowe vs wokółuszne - kwestia SQ w danych przedziałach cenowych


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pabloj napisał:

Co do sprawy z zatkanym kanałem usznym i brakiem dopływu powietrza, są z tego co wiem IEMy otwarte/półotwarte również, to nie rozwiazuje problemu?

 

Ciężko mi powiedzieć czy jakiś problem w ogóle istnieje. Używam dokanałówek już z 15 lat i nigdy nic mi nie było. Słuch mam w porządku jak na swój wiek i nigdy zapalenia ucha nie miałem. Zwykła higiena i rozsądek czyli nie słuchać za głośno i zrobić przerwę 15 minutowową co godzinę, dwie u mnie się sprawdza mimo ze zdarza mi się słuchać po 6 godzin dziennie. Jak ktoś ma skłonności do problemów z uszami to pewnie lepiej zostać przy otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Co do sprawy z zatkanym kanałem usznym i brakiem dopływu powietrza, są z tego co wiem IEMy otwarte/półotwarte również, to nie rozwiazuje problemu?

Dużo zależy od uszu danej osoby. W moim przypadku mogę słuchać IEMów nawet kilka godzin bez najmniejszego problemu, a jak założę słuchawki nauszne zamknięte to wystarczy pół godziny, żeby moje uszy powiedziały dość (i nie mówię tu o rozgrzanej małżowinie). Wiadomo, słuchawki otwarte są najlepsze pod tym względem, ale ciężko się skupić na muzyce jak sąsiedzi z góry akurat stwierdzą, że będą jeść kotlety 6 dni w tygodniu. :D Tak jak @Spawn mówi - wszystko kwestia higieny i zachowania zdrowego rozsądku przy słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś rok słuchałem praktycznie po 8-10 godzin nausznych (praca + wieczorem w domu) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Teraz przesiadłem się na doki i jednak muszę częściej robić przerwy, a nawet robię czasem wolne weekendy bo pod koniec tygodnia mam szumy w uszach. Słucham raczej cicho więc to nie kwestia głośności. Także z mojego doświadczenia, dokanałowe bardziej męczą słuch.

 

Co do porównania SQ, miałem TH610 i LCD-XC i teraz w dokach nie czuję, żeby mi czegoś brakowało. Dźwięk jest mniejszy, ale za to dokładniejszy. W IEM-ach lubię to, że mam większe możliwości dopasowania dźwięku pod siebie tipsami i kablami i większą mobilność.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy konstrukcje otwarte/półotwarte Iemów zauważalnie mniej męczą wam słuch?

 

Np takie Fiio FD5?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał:

Jak ktoś słucha wyłącznie na kolumnach w odpowiednio zaadaptowanym pomieszczeniu to wszystkie słuchawki będą dla niego grały małym dźwiękiem, z małą przestrzenią i słabą holografią.

Moim problemem było to, że długo łudziłem się, iż znajdę w słuchawkach namiastkę tych cech z grania kolumnowego, czyli wypełnienia pomieszczenia muzyką. W pewnym momencie pojawiła się już tylko ściana od której się odbiłem i jedynym wyjściem był zakup toru kolumnowego, co spowodowało wygaszanie zapału słuchawkowych poszukiwań. Choć przyznaję, że nie które sprzęty słuchawkowe gdyby nie porównywać ich do kolumn (i lepiej tego nie robić) mogą dostarczyć dużo frajdy z obcowania z muzyką.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pabloj napisał:

A czy konstrukcje otwarte/półotwarte Iemów zauważalnie mniej męczą wam słuch?

Polecam sprawdzić audeze isine i3 np. Klasowe granie o imponującej scenie, tulejka tylko opiera się o kanał uszny a słuchawki są całkowicie otwarte. Nawet nie trzeba wydawać dużych kwot na synergiczne źródła, wystarczy najtańszy ipad z wyjściem lighting. Klasa grania - LCD2F

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności