Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocławska MiTa kwiecień 2021


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
No to wyleczyliście mnie z Clear Mg, nikomu się nie podobały...
To nie tak że nikomu się nie podobały. Raczej podobały się wszystkim ale nie na tyle żeby się zachwycić.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kurop napisał:
2 godziny temu, Adam 76 napisał:
No to wyleczyliście mnie z Clear Mg, nikomu się nie podobały... emoji20.png

To nie tak że nikomu się nie podobały. Raczej podobały się wszystkim ale nie na tyle żeby się zachwycić.

Po prostu grają normalnie. Ale niczym się nie wybijają. Reszta topowych słuchawek zawsze ma coś takiego, co zwróci uwagę,a  tutaj po prostu równo i poprawnie. Może trzeba jakiejś lampkl do tego, ale z tranzystora nie ma magii w nich

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, że najlepiej na spokojnie w domowym zaciszu troszkę dłużej ich posłuchać i poznać. Czasem właśnie takie w pierwszej chwili "nijakie" granie po bliższym poznaniu okazuje się "tym" graniem. W końcu moje ulubione pm3 też niczym wyjątkowym w pierwszej chwili nie robią wrażenia...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam 76 napisał:

Nie no wiadomo, że najlepiej na spokojnie w domowym zaciszu troszkę dłużej ich posłuchać i poznać. Czasem właśnie takie w pierwszej chwili "nijakie" granie po bliższym poznaniu okazuje się "tym" graniem. W końcu moje ulubione pm3 też niczym wyjątkowym w pierwszej chwili nie robią wrażenia...

Tak było i jest do dziś chyba z dt1990pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adam 76 napisał:

Nie no wiadomo, że najlepiej na spokojnie w domowym zaciszu troszkę dłużej ich posłuchać i poznać. Czasem właśnie takie w pierwszej chwili "nijakie" granie po bliższym poznaniu okazuje się "tym" graniem. W końcu moje ulubione pm3 też niczym wyjątkowym w pierwszej chwili nie robią wrażenia...

Masz rację. Ja je "rozpoznałem" za drugim podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, manuelvetro napisał:

Tak było i jest do dziś chyba z dt1990pro.

Na mnie 1990Pro do tej pory nie robią wrażenia a mimo to posiadam je i używam po kilka godzin dziennie... głównie dlatego że pracuję z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Gratuluje udanej imprezy. 

 

Ja lubię nudne słuchawki. DT1990 dają mi czasem iluzję, nie tyle "realnego, naturalnego i prawdziwego" przekazu co takiej transparetności w sensie, że żaden istotny element muzyczny mi nie ucieka, wszystko wyciśnięte ile się tylko w ramach jakiegos sensownego balansu. Ciężko to opisać, ale jak jest ciekawa muzyka nagrana w dobrej jakości to jest wysyp smaczków i efektów muzycznych. Dla mnie bomba. No, ale ja nie słucham na co dzień takich high-endów które przenoszą do jakiś innych wymiarów jak to co widać na zdjęciach. Dlatego z jednej strony mam ciekawość by posłuchać, ale zdrugiej widzę zalety, nie ma ryzyka że coś się nie odsłyszy. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja również chciałbym podziękować wszystkim z którymi widziałem się w sobotę. Atmosfera jak zwykle przednia.

 

Patrząc na kurczącą się listę uczestników spodziewałem się że będzie bardzo kameralnie i raczej skromnie a tu niespodzianka. Zarówno uczestników jak i fajnego sprzętu nie brakowało.

 

Szczególne podziękowania kieruję oczywiście w stronę @Corvin74 i Q4net. Bez Was MiTa nie odrodziła by się na nowo. To głównie Wasza zasługa, że te spotkania się odbywają. Dzięki!

 

Z sobotniego spotkania ze sprzętu najbardziej mnie zainteresowały:

 

1) susvara z v590pro - jak dla mnie end game. Pewnie można z nich wycisnąć jeszcze więcej ale ja nie bardzo wiem co można by jeszcze zmieniać czy ulepszać. Jak się zacznie słuchać to ciężko skończyć. Rzadko biorę duże sprzęty do domu ale po meecie właśnie ten set sprawiał mi radość jeszcze całą niedzielę. Wrażenia jak na dużym systemie. 

 

2) mest - te słuchawki mnie zaintrygowały, rozdzielczość, odseparowanie dźwięków spowodowały u mnie opad szczęki. Ale żeby nie było zbyt kolorowo to trafiają w mój drażliwy punkt na skraju średnich i wysokich, który mnie drażni. Jest to coś na pograniczu sybilantów, swego rodzaju szorstkości która mi nie pasuje. Mam też wrażenie, że dorzucają wysokich trochę więcej niż powinny.

 

Chciałbym je mieć ale wiem, że by mnie zmęczyły. Super, że mogłem je sprawdzić. Dzięki @Najner

 

3) K812 z kabelkiem - tutaj wrażenia jak u wszystkich. Kurde nie ma do czego się przyczepić w tej cenie. Wszystko jest na swoim miejscu. Bardzo przyjemne w odbiorze.  

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję za spotkanie.
Super klimat, można było się podzielić wrażeniami. Dziękuję organizatorom, że przyłożyli wszelkich starań aby bylo tak jak było.
Z odsłuchów nie będę sie dużo rozpisywał bo już są wnioski kolegów.
Jednak dokanałówki MEST - miazga - wielki dźwięk z malutkich słuchawek. Myślę, że kiedyś je zakupię.
Kolejna pozycja, którą chcę mieć to ARYA - z nausznych to jak dla mnie wszystko czego oczekuję od słuchawek. Scena, powietrze, szybkość, precyzja a przy tym wszystkim bardzo fajny bas, bez wjazdu na wokal, który swoją drogą też robi super wrażenia.
Szkoda, że burson z szybką pokazał tylko przedsmak i chyba zastosowane przeróbki mu trochę zaszkodziły.


Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem ludziska ciekawą rzecz. Jedne z najbardziej zignorownych przez nas wszystkich (bo nie widze żadnej wzmianki) słuchawek które były na meecie a nie doczekały się odsłuchu, to FIR Audio M3 i M4. Całe szczęście, że @kuroppozwolił mi je zabrać na testy.

Podobały Wam się U12t? Mnie również, na tyle, że zapragnąłem je mieć. Jednak po odpaleniu M4 zmieniłem zdanie. Myślałem wcześniej, że z U12t złapałem seal, ale dopiero M4 pokazały mi co to seal :D

Punktowy, precyzyjny, szybki basik (ale jak trzeba potrafi miękko plumknąć), piękna, nasycona średnica, detal jeszcze większy niż na U12t, trójwymiarowa, sporo głębsza i szersza scena. Mimo tggo świętnie technicznego dołu odbieram je jako bardzo muzykalne.

M3 także świętne, nie tak doskonałe technicznie, ale zajeło mi chwile by sobie uzmysłowić, że droższe M4 są jednak bardziej zaawansowaną konstrukcją.

Generalnie jestem ukontentowany, zwłaszcza że M4 są tańsze od U12t...

Edytowane przez lsd
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lsd napisał:

A ja Wam powiem ludziska ciekawą rzecz. Jedne z najbardziej zignorownych przez nas wszystkich (bo nie widze żadnej wzmianki) słuchawek które były na meecie a nie doczekały się odsłuchu, to FIR Audio M3 i M4. Całe szczęście, że @kuroppozwolił mi je zabrać na testy.

Podobały Wam się U12t? Mnie również, na tyle, że zapragnąłem je mieć. Jednak po odpaleniu M4 zmieniłem zdanie. Myślałem wcześniej, że z U12t złapałem seal, ale dopiero M4 pokazały mi co to seal :D

Punktowy, precyzyjny, szybki basik (ale jak trzeba potrafi miękko plumknąć), piękna, nasycona średnica, detal jeszcze większy niż na U12t, trójwymiarowa, sporo głębsza i szersza scena. Mimo tggo świętnie technicznego dołu odbieram je jako bardzo muzykalne.

M3 także świętne, nie tak doskonałe technicznie, ale zajeło mi chwile by sobie uzmysłowić, że droższe M4 są jednak bardziej zaawansowaną konstrukcją.

Generalnie jestem ukontentowany, zwłaszcza że M4 są tańsze od U12t...

Firy M3-M5 były też na poprzednim meecie. M4 i M5 mi się wtedy także podobały. M3 zbyt basowe.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lsd napisał:

A ja Wam powiem ludziska ciekawą rzecz. Jedne z najbardziej zignorownych przez nas wszystkich (bo nie widze żadnej wzmianki) słuchawek które były na meecie a nie doczekały się odsłuchu, to FIR Audio M3 i M4. Całe szczęście, że @kuroppozwolił mi je zabrać na testy.

Podobały Wam się U12t? Mnie również, na tyle, że zapragnąłem je mieć. Jednak po odpaleniu M4 zmieniłem zdanie. Myślałem wcześniej, że z U12t złapałem seal, ale dopiero M4 pokazały mi co to seal :D

Punktowy, precyzyjny, szybki basik (ale jak trzeba potrafi miękko plumknąć), piękna, nasycona średnica, detal jeszcze większy niż na U12t, trójwymiarowa, sporo głębsza i szersza scena. Mimo tggo świętnie technicznego dołu odbieram je jako bardzo muzykalne.

M3 także świętne, nie tak doskonałe technicznie, ale zajeło mi chwile by sobie uzmysłowić, że droższe M4 są jednak bardziej zaawansowaną konstrukcją.

Generalnie jestem ukontentowany, zwłaszcza że M4 są tańsze od U12t...

No toś mnie teraz zaciekawił... Chyba trzeba będzie pożyczyć od @kurop U12T jak i M4 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kurop napisał:

susvara v590pro

przyznam, że mnie ciekawiłby Benchmark HPA 4 z tranzystorowych, tylko niestety dziwnym przypadkiem żaden polski sklep nie chce wziąć pod swoje skrzydła tej marki, a szkoda, bo po opiniach i recenzjach sprzęt Benchmarka wygląda na bardziej niż obiecujący. A też widać, że firma nie obiecuje gruszek na wierzbie i krainy mlekiem i miodem płynącej, tylko podchodzi poważnie do sprawy. 

A brak dystrybutora utrudnia też ewentualne posłuchanie.

A też wiele widziałem osób parujących HPA 4 z Susvara. A cenowo właśnie podobnie co v590pro.


Jedyny minus dla niektórych może być taki, że HPA 4, to nie jest sprzęt koloryzujący brzmienie i stąd też bywały opinie, że dla niektórych był zbyt sterylny(jednak to też mogło wynikać z tego, że oczekiwali jednego, a dostali drugie, zupełnie przeciwne).

Mam nadzieję, że może jakaś firma skusi się na Benchmarka by go wziąć pod swoje skrzydła.

A tak to póki co zakup jedynie w ciemno, bo ewentualne wypożyczenie od producenta jest tylko na terenie USA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał:

Tyle że HPA4 to sam AMP a V590 to combo.

wiem o tym. Ale problemem jest to, że jak widzę to V590 występuje chyba tylko jako combo, a nie jak w v281 jako AMP z możliwością dopięcia DAC-a. Jeśli ktoś ma DAC-a, to V590 nie jest takim dobrym dealem, szczególnie, że swoje kosztuje, a w zestawie dostajemy DAC-a z którego nie skorzystamy.

 

9 godzin temu, vonBaron napisał:

V590 mocno zyskuje jak się podłączy pod niego lepszy DAC.

I tu właśnie jest zgrzyt bo skoro DAC nie jest taki dobry, jeśli jak piszesz, że po podłączeniu lepszego DAC-a sporo zyskujemy, to praktycznie można powiedzieć, że płacimy za komponent, którego i tak większość nie wykorzysta, mając zapewne własne lepsze DAC-i, a jedynie garstka wykorzysta, która faktycznie będzie chciała pozostać jedynie z V590 jako jedynym urządzeniem i tyle im wystarczy.

 

Dlatego V281 był fajnie zrobiony, bo miałeś wybór. Albo sam AMP, albo AMP i DAC. I płaciłeś za to co faktycznie wykorzystasz. A w V590 wciskają Ci DAC-a niezależnie czy go chcesz czy nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli nie będzie problemów to planowane spotkanie wstępnie na październik.. kiedy jeszcze nie wiem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... 

Mamy ustalony termin spotkania :

Oficjalnie potwierdzam 16 października - założę nowy wątek jutro.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

Ale po co? W tytule zmień z kwiecień na paździeń.

Dla porządku.

będą nowe zdjęcia, itp. a dla kogoś nowego łatwiej będzie znaleźć podstawowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności