Skocz do zawartości

Mocny wzmacniacz po RCA do zamkniętych słuchawek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jestem aktualnie bardzo szczęśliwym posiadaczem zestawu stereo i dość dobrej akustyki pomieszczenia. Zacząłem kupować w końcu płyty i słuchać muzyki, nie sprzętu choć wiadomo po jakimś czasie może coś strzeli do głowy. Do rzeczy ! Potrzebuję zrobić małe przemeblowanie z moim zestawem słuchawkowym. Z obecnego jestem bardzo zadowolony ale jest jeden poważny minus. Nie mogę go podłączyć po RCA (niestety XLR mam zajęte). Podłączenie przez line in nie jest satysfakcjonujące. Mógłbym sprzedać obecny zestaw (choć z bólem serca, szczególnie WA8) i kupić coś nowego ale nie szalejmy z budżetem, bo aktualnie 80 % to stereo. 

 

Kolejna sprawa to muszą to być słuchawki zamknięte, bo otwarte (LCD-3 czy Ethery - moje ulubione) opadają, bo przecież mogę słuchać stereo ciszej. Jakie są opcje ? Burson, IFI ? Nie wiem czy będę w stanie się przestawić na pełnego tranzystora (choć IFI ma jakieś naleciałości lamy). Nie ukrywam, że Stax system by był fajny, gdy nie konstrukcja otwarta. 

 

Istnieje szansa, że np takie Fostexy TH900 MKII mogą zagrać z moim ATC CDA2 MKII (świetny klocek) i to by było super rozwiązanie ale nie liczę na to :) Z sentymentu chcę jakiś lepszy sprzęt bo się zdarza, że siadam do słuchawek dłużej. 

 

Inna myśl przychodzi do głowy, że może jakieś małe słuchawki ? Ale tutaj totalnie nie mogę się przekonać. 

 

Dziękuję za uwagę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nicodem napisał:

Zdaje się że iCan Pro z dobrymi lampami byłby dla Ciebie rozwiązaniem.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Szczególnie, że można też dorwać używany w lepszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifi iCan Pro zwłaszcza w porównaniu do bardziej lampowych konstrukcji będzie wymagał wymiany lampy, więc w tym przypadku faktycznie warto pewnie znaleźć używany i bez lęku o utratę gwarancji go otworzyć. Nadal może okazać się rozczarowaniem jednak więc moim zdaniem należy go najpierw posłuchać.

 

Pewnym rozwiązaniem może być iTube2, który jest istotnie tańszy od iCana Pro ale też w przypadku słuchawek najlepiej słychać różnicę gdy po dłuższym słuchaniu wypnie się go z toru. Nie jest to więc różnica typu dzień i noc, ale potem trudno jest się przestawić potem. iTube2 ma świetną synergię z micro iCan SE, ale po pierwsze iCan SE ma problem z balansem przy niskiej głośności (od 9 w górę zazwyczaj jest ok, ale ponoć zależy to tez od egzemplarza) a po drugie iCan SE to nie iCan Pro i po posłuchaniu obu, może być wrażenie braków. Z drugiej strony jeśli ktoś się bawi ustawieniami xBass i 3D to w Pro ustawienia te są moim zdaniem czasem zbyt ostro ingerujące w dźwięk, iCan SE pod tym względem jest delikatniejszy czasami. iCan SE nie ma także wszystkich wejść i wyjść wersji Pro.

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności