Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEM do 6-8 kPLN głównie pod iBasso DX300


lobuz1

Pytanie

Dzięki Wam wybrałem fajne nauszne planery Ether i Aeon (takie granie mi bardzo odpowiada) a teraz zastanawiam się nad wyższą półką iem głównie pod iBasso DX300.  Zainteresowały mnie MEST ze względu na konstrukcję. Nie wiem co może się fajnie zgrać z tym dapem. No i musi być z kablem zbalansowanym- najlepiej 4.4. Pomożecie coś wybrać? :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A co powiesz na Final A8000? Niestety jeszcze nie słuchałem ale mam na oku. Transparentne szybkie granie.

Legend X to też świetne słuchawki. Jednak dość ciepłe i organiczne.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

UM MEST to bardzo dobre granie (z jaśniejszym strojeniem), na pewno nie będziesz zawiedziony jak je wybierzesz. Tylko trzeba mieć dobre kłapciuchy, żeby wygodnie siedziały w uszach.

Tak na marginesie - jak już kupisz sobie IEMy to postaraj się dorwać KSE na odsłuch porównawczy. Może się okazać, iż ów energizer nie jest tak dużą przeszkodą jak może się wydawać. ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tommir i Mayster mają różne EE w komisie: https://forum.mp3store.pl/topic/190550-wyprzedaż-ex-demo-empire-ears-bravado-esr-evr-valkyrie-phantom-nemesis/

Nie wiem, na ile to aktualne, ale zawsze można zapytać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z EE ja mam Valkyrie. Też świetne słuchawki. Będę sprzedawał bo mam już Legendy. Jak dasz im dużo prądu a Dx300 pewnie go ma to grają świetnie. Grają wyczynowo. Mają olbrzymią dynamikę. Świetny subbas ale nie są to ciepłe słuchawki. Grają Vka. Ładny wokal bez nosowosci etc. Dobra scena i holografia. Bardzo muzykalne granie na wysokim poziomie. Mam pełen komplet w idealnym stanie zna gwarancji. A z budżetu zostanie Ci jeszcze na drugą ciekawa parę;) Jak coś to PM.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Valkyrie i Nemesis to zupełnie inna budowa słuchawki. Nemesis to 2xDD , 3xBA. Valkyrie to DD,BA,EST. Niestety Nemesis nie słuchałem ale z tego co czytałem to basowe potwory. Dwa dynamiki na słuchawkę.

A co do Valkyrie II to chyba tylko lekki tuning strojenia a może nowy dynamik. Bravado II to już zupełnie nowe słuchawki. Dodali do nich EST i chyba więcej BA o ile pamiętam.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka



  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Palpatine napisał:

Jakie są główne różnice między Valkyrie i Nemesis?

Z krótkich odsłuchów Valkyrie grały bardziej Vką z mocniej zaznaczoną górą. Dla mnie były bardziej dynamiczne, 'ekscytujące'. Kiedyś@Methuselahwrzucał porównanie wszystkich modeli EE, warto czytnąć, może @chico99też dorzuci coś od siebie? Chłop wsiąknął w Nemesis j nie może się oderwać: D

Ja od siebie tylko dodam, że doki EE IMO mogą się wydawać mało 'audiofilskie', bo grają naprawdę dużym basem. U niektórych występuje też problem z ciśnieniem, jaki generują ich subwoofery, czasami trzeba się nagimnastykować z tipsami, żeby nie pojawiało się uczucie ciśnienia. Moim zdaniem gra jest warta świeczki, osobiście bardzo lubię tę markę i ich podejście do strojenia.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie zaintrygował mnie wpis w tym wątku @Methuselah - cyt. "Empire Ears Valkyrie (1 DD + 1 BA + 1 EST; 1500-1600 USD) - między Vantage i Nemesis, ale nieco bardziej uniwersalne od nich. Mają grać "prawie na poziomie LX".

Muszę się im bliżej przyjrzeć. Z moim mocno średnicowym DAP mogłyby stworzyć fajną synergię i odskocznię od Andromed. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-oriolus-mellianus-effect-audio-cleopatra-10422435159

Oriolus Melianus z kablem Cleopatra, używki. Trzeba by się dopytać o paragon/fakturę.

 

https://drop.com/buy/64-audio-nio-iem#overview

64Audio Nio na Dropie. Czyli plus opłaty, ale w budżecie się zmieści.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Palpatine napisał:

No właśnie zaintrygował mnie wpis w tym wątku @Methuselah - cyt. "Empire Ears Valkyrie (1 DD + 1 BA + 1 EST; 1500-1600 USD) - między Vantage i Nemesis, ale nieco bardziej uniwersalne od nich. Mają grać "prawie na poziomie LX".

Muszę się im bliżej przyjrzeć. Z moim mocno średnicowym DAP mogłyby stworzyć fajną synergię i odskocznię od Andromed. 

 

To akurat słowa przedstawiciela EE, a nie moje :D Valkyrie to nieco inne granie niż Vantage i Nemesis. Bas jest mocniej zaakcentowany w subbasie, nieco mniej w środkowej części, niższy środek jest nieco pełniejszy, ale nie jak w Vantage, a wokale mają mniejszą masę. Wyższa średnica jest nieco bardziej błyszcząca niż w Nemesis, ale góra nie tak napowietrzona. Scena spoko na szerokość na stocku (wyraźnie zyskuje choćby z takim Labkable Draco i innymi hybrydami, ponieważ sam Eros II gra dość wąsko), ale węższa niż w Nemesis. Niezwykle dynamiczne brzmienie, które rewelacyjnie sprawdza się w muzyce upbeat. Świetne dopełnienie do spokojniejszych słuchawek. Legend X są bardziej organiczne i jeszcze lepsze technicznie, ale Valkyrie także ogrom funu dostarczają.

 

Valkyrie (OG) to najmniejsze z doków uniwersalnych EE. Wersja MKII jest nieco inna. Obudowy są wyraźnie większe. Według Josha z EE: zyskują nieco na wielkości sceny, a góra jest spokojniejsza (mniej energiczna i żywa). Model będzie pewnie łączył cechy Valkyrie MKI i Nemesis, stąd te drugie będą powoli znikać z oferty standardowej.

 

@lobuz1 EE zdecydowanie warto sprawdzić. Fajna jest wyprzedaż demo w Audeos, w niezłych cenach można zgarnąć świetne doki. Trochę dziwne, że taka cisza o ofercie.

 

Jest sporo świetnych doków w tym przedziale cenowym, ogólnie - z zasugerowanymi już przez innych opcjami - rzuciłbym okiem na (kolejność przypadkowa):

- EE Valkyrie

- EE Nemesis

- UM MEST

- Oriolus Percivali

- 64 Audio Nio

- MMR Homunculus

- Sony IER-Z1R

- Fir Audio M4

- Fir Audio M3

 

Z tańszych warte przesłuchania mogą być: Itsfit Lab Fusion, Kinera Nanna, CA Dorado 2020 czy iBasso IT07. Jeżeli lubisz jeszcze bardziej wyważone granie, to Craft Ears SIX, Fir Audio 5x5, Oriolus Mellianus czy Tralucent 1+X plus.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem sporo EE na odsłuchu. LX-y, Valkirie, Hero, Vantage, Bravado, no i Nemesis ...

Mnie urzekły Nemesis, są ze mną do tej pory i nic w tym temacie raczej się nie zmieni.

Wszystkie prezentują wysoki sq, a sygnatury ich są na tyle różnorodne, że prawie każdy znajdzie

coś dla siebie.

Również polecam Kinera Nanna i Baldr oraz Itsfit Lab Fusion(które są, po Nemesis, moimi numer 2).

 

Przed zakupem radzę koniecznie odsłuchać, nie kupować W CIEMNO!!! Zresztą, to chyba zrozumiałe

przy takim budżecie.

5 godzin temu, Najner napisał:

Chłop wsiąknął w Nemesis j nie może się oderwać: D

Jak Ty w kse.:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Methuselah @chico99 dziękuję za porównanie obu tych modeli. Jeszcze zapytam dla pewności - modele EE jak Valkirie, Nemesis, Vantage, Phantom to podobny poziom SQ i tylko różne strojenie czy któryś z modeli charakteryzuje się wyższym sq?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, chico99 napisał:

Przed zakupem radzę koniecznie odsłuchać, nie kupować W CIEMNO!!! Zresztą, to chyba zrozumiałe

przy takim budżecie.

E tam. Kupiłem Hero w ciemno, sugerując się recenzjami i wykresami - miały grać najmniejszą V-ką. Bałem się trochę V-ki, ale ciekaw byłem grania EE. Na szczęście Hero dla mnie to bardziej W niż V i to był strzał w 10.

I aż się boję basu starszego rodzeństwa bo dla mnie ten z Hero już jest na górnej granicy 😎

 

Ale się tu zrobił fan klub EE 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Palpatine Vantage to technicznie nieco niższy poziom niż Nemesis i Valkyrie, ale są strojone pod bardzo gładkie granie (jest odrobina energii na górze) z mocnym, pełnym dołem, a nie pod wyciąganie smaczków z nagrań. To najbardziej basowe strojenie, chociaż pozostałe wcale wiele mniej dołu nie mają. Nemesis i Valkyrie określiłbym jako podobny poziom. Nemesis mają mocniej rozciągniętą i nieco mocniej zaakcentowaną górę (okolice 6-7 kHz), mniej wysunięte wokale i wyższą średnicę oraz nieco pełniejszy niższy środek. Dół w Valkyrie odbierałem jako odrobinę szybszy, a do tego mają mocniej zaznaczony zakres prezencji. Valkyrie nieco lepsze pod elektronikę IMHO, a Nemesisy - pod nagrania live, koncertówki, metal i rock.

 

Phantomy to zupełnie inna prezentacja dźwięku, którą IMHO trzeba po prostu lubić. Pod kątem szczegółowości są nawet lepsze niż Nemesis czy Valkyrie, ale grają pełnym, ciepłym i nieco gęstym dźwiękiem. Punchy bas, duże instrumenty, pełne i czarujące, ale żywe wokale. Góra dość naturalna, daje nieco blasku, ale jest spokojna i gładka. Scena jest mniejsza na szerokość, nacisk położony na głębię (bardzo dobrze oddają plany). Dla fanów pełnego brzmienia, ale nie zagrają tak dużym dźwiękiem jak hybrydy EE. Zdecydowanie warte przesłuchania, bo gdy się spodobają, to ciężko o coś podobnego. Mnie prywatnie nie przekonały jednak.

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, lobuz1 napisał:

Zaufałem intuicji jak zawsze i nie zawiodłem się. Tak skończyła się ta historia :)

 

 

Graty, napisz w odpowiednim wątku jak to gra, bo wszyscy chwalą, ale mało kto się pokusił o spisanie jakichś dźwiękowych wrażeń i porównań do innych z klasy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakbym chciał iem takie z jeszcze grubszej rury, żeby zagrały znacząco lepiej niż Mest to co by to było? Są takie czy różnica jest kosmetyczna, detale? :)  Tak pytam. :)  KSE odpada. Myślę o Empire Ears Legend X jako kolejne jak sprzedam trochę tej drobnicy ze stopki bo nie jestem kolekcjonerem słuchawek. Nie wiem tylko ile w nich tego basu i czy będzie duży progress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, lobuz1 napisał:

A jakbym chciał iem takie z jeszcze grubszej rury, żeby zagrały znacząco lepiej niż Mest to co by to było? Są takie czy różnica jest kosmetyczna, detale? :)  Tak pytam. :)  KSE odpada. Myślę o Empire Ears Legend X jako kolejne jak sprzedam trochę tej drobnicy ze stopki bo nie jestem kolekcjonerem słuchawek. Nie wiem tylko ile w nich tego basu i czy będzie duży progress.

 

UM MEST technicznie są bardzo dobre i nie ustępują aż tak bardzo modelom TOTL. Legend X grają większym dźwiękiem, bas jest o wiele mocniejszy i pełniejszy (tak w subbasie, jak i midbasie), o lepszej fakturze, średnica jest bardziej organiczna, ale równie detaliczna i bardziej rozdzielcza, góra błyszcząca i świetnie rozciągnięta, ale gładka. Tak MEST, jak i LX mają bardzo duże sceny dźwiękowe. Legend X będą wymarzonymi IEM-ami dla wielu bassheadów ze stockowym Aresem II, ale korzystając z takiego Ego Audio Gin czy PW audio Monile with shielding ilość basu można wyraźnie zredukować, a do tego poprawić jeszcze klarowność i rozdzielczość.

 

EE Odin będą jeszcze lepsze technicznie, ale to też bardziej wyważone granie, bas jest wyraźnie lepszej jakości, a góra bardziej detaliczna (scena w Odinach będzie nieco mniejsza). 64 Audio tia Fourte, gdy chcesz poczuć jeszcze większą scenę i jeszcze wyższą rozdzielczość. MMR Thummim, gdy zależy Ci na powalających, pełnym instrumentach. 64 Audio U12t, gdy chciałbyś coś referencyjnego i świetnego technicznie, co gra zawsze poprawnie, ale czasami nieco nudno. Sony IER-Z1R, gdy ma być jeszcze lepszej jakości dół, nieco mniejsza góra. DUNU LUNA, gdy szukasz czegoś średnicowego. UM Mentor/Mason V3+ świetne technicznie o bardziej wyważonej lub pełnej sygnaturze. Fir Audio M5 czy EE Valkyrie (MKII), gdy chcesz jeszcze bardziej funowe granie o wyższej dynamice, ale niekoniecznie lepsze technicznie. 64 Audio Nio/tia Trio pod kątem bardziej naturalnego, cieplejszego grania (Trio więcej energii w górze pasma), ale także bez skoku technicznego. No i nowa hybryda polskiego Craft Ears, ale nie wiem kiedy trafi do sprzedaży :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słucham tylko na MEST od czasu ich zakupu, odkrywam na nowo znane mi kawałki. Jest pięknie i nie ma sensu słuchać na innych iemach bo to jak randka z brzydszą koleżanką szkolnej piękności... a może być jeszcze piękniej? Ciągnie mnie do EE, może nie teraz, nie na gwałt- to musi być przemyślana decyzja i raczej po wcześniejszym odsłuchu :).  Ciekawe czy wyjdą w tym roku jeszcze jakieś nowe modele EE- może odświeżony Legend X. A może coś z innej firmy. Zobaczymy. Jak je założę to musi być taka reakcja:spacer.png


...z MEST jest taka

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności