Skocz do zawartości

DAC do monitorów studyjnych (aps klasik 2020) + pytanie n00ba


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, obecnie moje APS KLASIK 2020 grają z lg v30, jest w sumie okej ale

1) zastanawiam sie czy nie da sie lepiej, ale to raczej kwestia akustyki z którą robie co mogę ale przede wszystkim czekam na przeprowadzkę.

2) nie jest dla mnie ultra wygodnym rozwiązaniem słuchanie z telefonu. Plus chce podłączyć monitory do TV a tego w lg nie zrobie

 

Jaki dac powinienem uzyc , powiedzmy max 1k.

Setup jest następujący, prosze dajcie znać czy ma to sens

chromecast audio -> dac-> aps klasik 2020

 

I teraz pytania

1) Czym jest preamp, wg mojego rozumienia kazdy amp w sluchawkach moze byc preampem dla monitorow aktywnych

2) co daje preamp? Wpływa na jakość dźwięku? Czy jedynie wzmacnia sygnał i moge sobie kontrolować dźwięk z poziomu urządzenia posiadającego preamp (pokrętłem :D). Co jezeli dac nie ma preampa?

3) moge po okazyjnej cenie kupic Aune X1S pro, czy ma to sens? Troche się zagubiłem w kwesti preampa. Rozumiem że będę mógł z takiego Aune X1S pro regulować głośność aktywnych monitorów studyjnych?

4) Jakie alternatywy dla Aune X1S pro? Chciałbym zaznaczyć ze fajnie by było gdyby źrodło też napędzało "jakieśtamsłuchawkiktórekiedyśtamkupie".  Myśle o topping dx3

5) Czy słuchanie tidala z TV -> optyk->dac-> monitory to jest dobre rozwiązaniem, czy fuszerka? niestety nie udało mi się znaleźć info dot. MQA/FLAC na tidal przez TV :(

 

Dzięki wielkie!

 

6) pytanie gratis: wybaczcie! Sporo osób mówi że różnice dźwiękowe w DACAch to audiovoodu i taki roznice pomiedzy topping/x1s a lg v30 sa w praktyce niesłyszalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast to całkiem sensowne źródło. Ograniczenia - 44.1 khz i brak gapless - choć to akurat da się obejść. Brak MQA, choć dla mnie to zaleta. Jeśli chcesz wygodnie regulować głośność to polecam aune X8 + wymiana opampa( na stockowych gra dość cyfrowo).

Nawet dla mnie głupia wymiana opampa wpływała na brzmienie, więc niestety to nie audiovodoo, a szkoda bo byłoby taniej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności