Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test porównawczy SP2000SS vs. SP2000 Copper


wulkan

Rekomendowane odpowiedzi

@wulkan dziękuję za recenzję porównawczą SSvsC - chyba najbardziej szczegółową i merytoryczną w Internecie na ten moment. Dzięki niej widać, że wersję modelu SP2K można dobierać pod względem synergii do posiadanych słuchawek. No nic...pozostaje jedynie gonić króliczka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Palpatine napisał:

@wulkan dziękuję za recenzję porównawczą SSvsC - chyba najbardziej szczegółową i merytoryczną w Internecie na ten moment. Dzięki niej widać, że wersję modelu SP2K można dobierać pod względem synergii do posiadanych słuchawek. No nic...pozostaje jedynie gonić króliczka.

A ja dziękuję za dobre słowo :)

Żałuję jedynie, że nie dysponowałem większą ilością słuchawek. Wówczas moja recenzja byłaby jeszcze bardziej rzeczowa i pomocna.

Pozdrawiam Ciebie, Palpatine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sar44 napisał:

Wulkan cóż mogę napisać chciałoby się posłuchać na takim sprzęcie,ale niestety poza zasięgiem tylko "pozazdrościć".

Fajnie się czyta.

Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę

 

Sar44-> Od siebie polecam KANN-a Alpha. Jest sporo tańszy od SP2000, a brzmieniowo naprawdę udany. Warto dać mu szansę!

 

Dziękuję i również dużo zdrowia Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Czym ich brzmienie różni się od klubowego?

Nie wiem, czy wystarczająco dobrze rozumiem pytanie, ale zaryzykuję następującą odpowiedź.

Nasz kolega Saudio porównując SP2000SS do swojego stacjonarnego zestawu, zauważył to, na co może nie tyle ja nie zwróciłem uwagi, ile nie byłem w stanie opisać, ponieważ nie dysponowałem odpowiednią skalą porównawczą i dopiero odsłuch porównawczy na moim stacjonarnym sprzęcie audio, opartym o kolumny głośnikowe (jeśli w ogóle w ten sposób można porównywać), uzmysłowił mi, że obydwa modele SP2000 nie budują brył. Przez co wydarzenie muzyczne nie jest w pełni realne.

Innymi słowy - np. wokale przypominają trochę płaskorzeźbę, mimo, że generalnie są one wypełnione, ale nie o wypełnienie tutaj chodzi, lecz o efekt swoistego "oderwania" ich od tła i zawieszenia ich w przestrzeni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

🙃 Cholerna autokorekta.

Chodziło mi „od kjubowego” czyli od Kann Cube czym się różnią brzmienia dwutysiączek.

Wprawdzie słuchałem KANN-a Cube, ale nigdy bezpośrednio nie porównywałem go do SP2000, więc pozwól, że nie wypowiem się w tej kwestii, bo byłoby to obarczone zbyt dużym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wyszedł nowy soft, oznaczony symbolem 1.31CM.

W chwili pisanie tych słów, informacja o nim nie jest dostępna nawet na stronie internetowej Astell&Kern.

Od rana najwyraźniej serwery są oblegane, bo zaktualizował się on tylko na miedziaku🙂 Ciekaw jestem, czy (a jeśli, to na ile) zmieni on dźwięk...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Palpatine napisał:

Informacja jest dostępna od kilku dni o nowym sofcie i szeroko komentowana gdyż wprowadza Roon do SP1/2K

https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-a-ultima-series-players-receive-roon-ready-certification.956590/

No nareszcie, mam nadzieje tylko że wprowadzą to do wszystkich 8 rdzeniowców, albo przynajmniej do sp1000m. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z wersją 1.31, dostaliśmy funkcję "roon ready" ale też zmianę w prezentacji dźwięku. W nowej wersji prezentacja sceny uległa zwężeniu, już nie wychodzi za uszy a w środku plany nie są spłaszczone i przybliżone tak jak w wersji 1.26. Poprawiono holografię, zwłaszcza w środku sceny z zachowaniem dotychczasowej szczegółowości. Ogólny obraz jeszcze bardziej zbliżył się do naturalnej prezentacji. Źródła pozorne dźwięku są teraz większe i mocniej separowane. Na moje uszy, jest jeszcze lepiej.

Edytowane przez Roo_Volt
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Roo_Volt napisał:

Wraz z wersją 1.31, dostaliśmy funkcję "roon ready" ale też zmianę w prezentacji dźwięku. W nowej wersji prezentacja sceny uległa zwężeniu, już nie wychodzi za uszy a w środku plany nie są spłaszczone i przybliżone tak jak w wersji 1.26. Poprawiono holografię, zwłaszcza w środku sceny z zachowaniem dotychczasowej szczegółowości. Ogólny obraz jeszcze bardziej zbliżył się do naturalnej prezentacji. Źródła pozorne dźwięku są teraz większe i mocniej separowane. Na moje uszy, jest jeszcze lepiej.

Super opis!!!

Jednakże moją ulubioną wersją softu wciąż jest 1.16. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo porównywałem sp1000 copper z sp2000 SS i sp2000 copper. Mam dokładnie takie same spostrzeżenia i wnioski jak @wulkan. Sp2000 SS to chyba pierwszy grajek (przynajmniej dla mnie) który nie ucieka w niedopowiedzenia w zakresach w których mógłby radzić sobie gorzej, nie koloryzuje, nie zaokrągla dźwięku. Złudzenie reprodukcji a w zasadzie prezentacja jest taka, że zatraca się poczucie słuchania z urządzenia. 

IMG_20210122_105756.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miesie barwa sp2000ss nie spodobała - był zbyt jasny, aż sztuczny i dobarwiony świerszczem na górze, choć jednocześnie zdyscyplinowany, tzn kolory nie wylewały się poza obrys źródeł. Tu dochodzimy do najmocniejszej strony sp2000ss - SEPARACJA - jest ona obłędna, do tego fokus, porządek i rozciągnięcie sceny na boki... po czymś takim pierwsze sekundy z Cube (który przecież nie jest scenicznym ułomkiem), wywoływały u mnie: "a dlaczego ktoś wyłączył stereo?".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann Alpha przejaskrawiony? Wszędzie czytam, że on jest cieplejszy od Cube i z większym akcentem na midbas. Zgadzam się z @audionanik, że sp2kss jest barwowo jasny. Taki Cube potrafił nadać wypełnienie bryłom dźwiękowym (całkiem fajnie dociążył np. Grado rs2e), a grając z sp2k wypełnienie musiało już być po stronie słuchawek, bo inaczej dźwięk był szkieletowy aż do bólu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności