Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Króliczek marzeń...


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy wątek z dogonionym króliczkiem gdzie wszyscy dzielą się tym co wg nich teraz gra u nich rewelacyjnie.

A ja chciałbym zapuścić małego wirusa - wyobraźcie sobie, że nie macie czegoś takiego jak ograniczenia finansowe dla audio.

 

Jest jedno ograniczenie - możecie wybrać tylko jeden, jedyny pełny zestaw marzeń. Nie można szaleć z różnymi słuchawkami, dwoma wzmacniaczami itp.

Jeden jedyny, top-topów, ceny bez znaczenia.

 

Jaki DAC+AMP+Słuchawki ? (pomijamy już źródło, kabel) i dlaczego?

 

Z przyjemnością poczytałbym bo spodziewam się tutaj wielu totalnie odjechanych rzeczy o których w ogóle nie mamy możliwośći normalnie pisać na forum.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nicodem napisał:

wyobraźcie sobie, że nie macie czegoś takiego jak ograniczenia finansowe dla audio.

 

 

Pierwsze skojarzenie zanim doczytałem post do końca :

 

własna sala koncertowa o wybitnej akustyce, na którą zapraszam na prywatne koncerty kogo tylko zechcę + idealnie zgrywany materiał muzyczny z tychże koncertów dla mojego użytku.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi 1000p + sh-ge100 + ta-er1 + para ta-n900 / JVC m-l10 (najpierw musiałbym porównać co mi bardziej pasuje) + customowy LST + ... tutaj chyba najtrudniej.. he90/009s/404le/Perun ... najchętniej bym sobie je porównał jeszcze raz bezpośrednio przed decyzją... na dzień dzisiejszy 009s

+ jeszcze jak szaleć to szaleć (trochę rzadszych cd'ków, r2r, customowy tt.. i jak nie obchodzi nas budżet to jeszcze trochę fajnego sprzętu do "odnowy" sygnału cyfrowego ~ soundaware 300ref etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał:

Nówkę sztukę starego Orfiego, do tego Dave, Mscaler, DC4, Innuos Statment.

Wiktor chyba jeszcze ma zestaw jakby cię kiedyś kusiło zabrać za realizację marzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skromnie. Moje marzenia w Olsztynie w szafie trzyma wujek @bigmaras

 

https://allegro.pl/oferta/ibasso-it07-monitory-hifi-6x-knowles-ba-tesla-dd-9949701772

 

plus

 

https://allegro.pl/oferta/satin-audio-chimera-4x-occ-sp-7n-litz-t4-mmcx-2-5-8798275428 koniecznie w wersji 8x

 

 

I nawet byłoby mnie stać, ale nie kupię, bo o czymś marzyć trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia bez(mozliwości) spełnienia :) - taki podtytuł powinien być... U mnie Ford "Audio" Mustang, odpowiednio wytłumiony, z zestawem stereo audiofańskim (nie umcyk umcyk) tylko ze strojeniem pod Muzykę Elektroniczną plus wewnątrz DAC/AMP słuchawkowy z dziurką 3,5 mm i BT LDAC. No i wiadomo - magazyn FLAC na SSD i Tidal.

 

A takie "przyziemne" to SP2000 i coś może od Focala zamkniętego (Stellie - bo Celestynki są do dogonienia)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie sam nie wiem co bym brał. 

Ale mam propozycję od Szwagra w temacie analogowym: SAT XD1.

1220acorn.promo_.jpg

 

Szwagier potrafi znaleźć perełki... 210.000€ do zapłacenia. Nieźle nie? :)

Jak marzyć to na bogato.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

Tylko mi chodzi o nówkę sztukę, to jednak już trochę 30 lat minęło.

mówię o nówce sztuce (kilka fabrycznie zapakowanych zestawów trzyma podobno)

nie wiem czy jeszcze ale rok/półtorej temu podobno jeszcze miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon Janusza Sikory (coś koło 50 tys):

sikora.jpg.6687d19784a6162c857a6bfb4e678e83.jpg

Dac Łukasza Fikusa (też około 50 tys):

1924195033_Lampizatoratlantic.jpg.b8bc0cf2c01a5d3807007e39367c1ac3.jpg

Wzmacniacz Łukasza Feliksa (12tys):

1185416220_Felikseuforia.jpg.11daa02ca5b3c82802c6aa6a4f2f3b04.jpg

Słuchawki Joe Skubinski (30 tys):

1751268019_abyss1266.jpg.b7c1f01b451538c0db028b5652fa888a.jpg

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Copland 215 + Susvara. Słuchawki ponoć brzmią dość neutralnie, więc ociepliłbym je mocną integrą ze wzmacniaczem lampowym

 

Copland DAC215 miałby problem z odpowiednim napędzeniem Susvar (z K1000 nie daje u mnie rady) i byłby potrzebny w takim przypadku dodatkowy wzmacniacz, jak chociażby Fluxa. Ewentualnie mocniejsza integra, jak choćby Burson Conductor 3X Performance. 

 

Wracając do tematu. Jako integrę wskazałbym dCS Bartoka, a słuchawki... wystarczy mi to, co posiadam ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi skromnie Sony R10 (nowe - bo zgodnie z marzeniami wypuszczą edycję limitowaną (100 sztuk)) + super customowy zbalansowany wzmak lampowy szyty na miarę przez naszych WBA. Do tego DCS Vivaldi One 30's edition. Kable sobie sam zrobię. Amen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co marzyć skoro marzenia można spełniać? 

Obecnie BTC dobił do 200k, ten kto się nachapał wcześniej BTC, to dziś może spełniać dowolne marzenia :) Tyle w kwestii marzeń. Parę BTC i praktycznie dowolny zestaw audio jest w zasięgu ręki. I marzenia przestają być marzeniami, a stają się rzeczywistością.

 

A marzenie? Nauczyć się grać na fortepianie i kupić najlepiej brzmiący fortepian. Bo co najlepiej odtworzy dźwięk fortepianu jak nie sam fortepian? Żaden zestaw audio nawet za 100 mln euro nie odtworzy tak doskonale dźwięku fortepianu jak sam fortepian.

Oczywiście jak nie ma granic cenowych, to mowa o najlepszym dostępnym fortepianie jaki widział świat, a nie o jakiejś pierdziawce z biedronki. :) Tak nie zdziwię się jak Biedronka któregoś dnia wypuści w ofercie pianino czy fortepian( pewnie tego nie zrobi, ale wcale bym się nie zdziwił widząc pianino z logo Biedronki, nic mnie już nie zdziwi w kwestii Biedronki).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nehero napisał:

Po co marzyć skoro marzenia można spełniać? 

Obecnie BTC dobił do 200k, ten kto się nachapał wcześniej BTC, to dziś może spełniać dowolne marzenia :) Tyle w kwestii marzeń. Parę BTC i praktycznie dowolny zestaw audio jest w zasięgu ręki. I marzenia przestają być marzeniami, a stają się rzeczywistością.

 

A marzenie? Nauczyć się grać na fortepianie i kupić najlepiej brzmiący fortepian. Bo co najlepiej odtworzy dźwięk fortepianu jak nie sam fortepian? Żaden zestaw audio nawet za 100 mln euro nie odtworzy tak doskonale dźwięku fortepianu jak sam fortepian.

Oczywiście jak nie ma granic cenowych, to mowa o najlepszym dostępnym fortepianie jaki widział świat, a nie o jakiejś pierdziawce z biedronki. :) Tak nie zdziwię się jak Biedronka któregoś dnia wypuści w ofercie pianino czy fortepian( pewnie tego nie zrobi, ale wcale bym się nie zdziwił widząc pianino z logo Biedronki, nic mnie już nie zdziwi w kwestii Biedronki).

 

 

 

 

 

Pędzę spełnić Twe marzenie https://pianoweek.com/online/ Brat wymyślił i prowadzi, najwyższy światowy poziom, polecam. Niestety nie jest tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nehero napisał:

Po co marzyć skoro marzenia można spełniać? 

Obecnie BTC dobił do 200k, ten kto się nachapał wcześniej BTC, to dziś może spełniać dowolne marzenia :) Tyle w kwestii marzeń. Parę BTC i praktycznie dowolny zestaw audio jest w zasięgu ręki. I marzenia przestają być marzeniami, a stają się rzeczywistością.

 

A marzenie? Nauczyć się grać na fortepianie i kupić najlepiej brzmiący fortepian. Bo co najlepiej odtworzy dźwięk fortepianu jak nie sam fortepian? Żaden zestaw audio nawet za 100 mln euro nie odtworzy tak doskonale dźwięku fortepianu jak sam fortepian.

Oczywiście jak nie ma granic cenowych, to mowa o najlepszym dostępnym fortepianie jaki widział świat, a nie o jakiejś pierdziawce z biedronki. :) Tak nie zdziwię się jak Biedronka któregoś dnia wypuści w ofercie pianino czy fortepian( pewnie tego nie zrobi, ale wcale bym się nie zdziwił widząc pianino z logo Biedronki, nic mnie już nie zdziwi w kwestii Biedronki).

 

 

 

 

 

Tylko nie zapomnij w obserwacji słupków o realizacji swoich marzeń i teraźniejszości, bo wszystko ma swój początek i koniec. 

Capture+_2021-02-23-05-56-35.png

Edytowane przez requal
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności