Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy / DAC/AMP do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Rafacio napisał:

Co prawda nie mam DT150, a słuchałem ich dość dawnop temu, ale K5PRO mocy ma moim zdaniem wystarczająco do nich i nie zrobi kluchy raczej. I tak bez odsłuchu bym nie kupował.

Ja się zastanawiam mocno nad tym S6, tylko że nówką i w wersji PRO, bo nie ma już dostępnych gołych S6. Myślę, że zacisnę pasa i początkiem miesiąca kupię, ale wszystko u mnie się może jeszcze zmienić.
Zastanawia mnie jeszcze Topping DX7s za ok 400zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy o dźwięk z S6 PRO (jak wypada w porównaniu z S6?). Nie lubię sterylnego dźwięku. Z wielu recenzji wynika, że to nie za bardzo uniwersalne brzmienie. Utwardzony, krótki bas (wolę jednak delikatnie dłużej wybrzmiewający) i zauważalnie podbity przełom średnich i wysokich co nadaje mu sporej jasności. Barwa podobno neutralna, ale... Obawiam się tego technicznego grania i małego wypełnienia w dźwięku. Fakt, S6 grałby z ciepłymi DT150 i w przyszłości z HD650, ale nie chcę się zamykać jedynie na takie słuchawki. Co jeśli bym podpiął również neutralnie brzmiące słuchawki? Co z basem i jasnością wtedy? Kupując sprzęt za 2,5k oczekuję raczej uniwersalnego brzmienia.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy o dźwięk z S6 PRO (jak wypada w porównaniu z S6?). Nie lubię sterylnego dźwięku. Z wielu recenzji wynika, że to nie za bardzo uniwersalne brzmienie. Utwardzony, krótki bas (wolę jednak delikatnie dłużej wybrzmiewający) i zauważalnie podbity przełom średnich i wysokich co nadaje mu sporej jasności. Barwa podobno neutralna, ale... Obawiam się tego technicznego grania i małego wypełnienia w dźwięku. Fakt, S6 grałby z ciepłymi DT150 i w przyszłości z HD650, ale nie chcę się zamykać jedynie na takie słuchawki. Co jeśli bym podpiął również neutralnie brzmiące słuchawki? Co z basem i jasnością wtedy? Kupując sprzęt za 2,5k oczekuję raczej uniwersalnego brzmienia.
W komisie ktoś sprzedaje s6 za 1500

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

To trzeba szukać gdzie indziej. Można wiele dobrego powiedzieć o S6 ale nie to ze jest neutralny.

Czyli jak gra w Twojej opinii? Nie jest neutralny, to jaki jest? Ma ten dół, czy raczej jest to kontur? Góra szczypie na jaśniejszych słuchawkach? Nadaje się jedynie do ciemniejszych i cieplejszych? Same ogólniki... I nadal to najlepiej brzmiące urządzenie do 2,5k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest sprzedawca sprzętów Aune, bardzo aktywny i na pewno pomoże. Proponuje kupić i zwrócić jeśli nie spełni oczekiwań lub wypożyczyć sztukę testową.

O Aune S6/S6pro napisano praktycznie wszystko: jak brzmią, w jakiej klasie, s jakimi słuchawkami gra dobrze z jakimi gorzej. Polecam zajrzeć tu:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-integry-sluchawkowej-aune-s6/

i tu:

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobrze świadczy o urządzeniu, które różnie gra na różnych sterownikach. Kupując usłyszane brzmienie, nieco bym się wkurzył gdyby nagle na wersji 6.x jeszcze bardziej przyspieszył i się odchudził. Chyba na razie sobie daruje i poszukam odpowiedniego tranzystora do tego co mam. Pewnie lepiej na tym wyjdę. Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez CoagulaHavoc
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to nie Aune czu Burson programuje sterownik tylko XMOS/thesycon. Jak dla mnie to lepiej mieć możliwość wyboru brzmienia niż wszystko na jedno kopyto. Poza tym S6 ma coaxial i spdif input, których ten narzut sterownika na brzmienie nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wiąże z koniecznością zakupu konwertera, bądź jak w moim przypadku karty z Coax/spdif output. Ja wyłącznie na USB puszczam sygnał i kupiłem w tym celu WW UV8. Czyli kolejne nie małe wydatki, żeby to grało bez "narzutów". I co wtedy ze sterownikami ASIO? ;)

Jeśli chodzi o możliość wyboru to fajnie by by było, żeby ta możliwość była po stronie słuchacza a nie XMOS.thesycon ;) Np. przez filtry, z których zrezygnowano w S6.

Szukam wzmaka na tranzystorze. Są na tym forum jeszcze jacyś magicy od DIY i posiadają coś dobrego w ofercie?
W tych pieniądzach, które miałem przeznaczyć na S6, możliwe, że zmieszczę się z HD650 i przyzwoitym tranzystorem.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Ale przecież to nie Aune czu Burson programuje sterownik tylko XMOS/thesycon. Jak dla mnie to lepiej mieć możliwość wyboru brzmienia niż wszystko na jedno kopyto. Poza tym S6 ma coaxial i spdif input, których ten narzut sterownika na brzmienie nie dotyczy

Ja się zatrzymałem na sterowniku oryginalnym 3.34.0, do ściągnięcia z YBA acoustics. Są "poprawiane" sterowniki a la Singxer, ale to jakiś badziew z niepotrzebną do niczego nakładką udającą ASIO, a gra to na poziomie Direct Sound. Poza tym i tu i tu masz wybór brzmienia, a między starymi a nowymi sterami XMOS - zawsze używałem oryginalnych, różnica na brzmieniu jest mniejsza niż między samymi konwerterami czy niektórymi kablami USB. Zresztą to bzdura, że S/PDIF usuwa narzuty. Przenosi je jeszcze lepiej, zwłaszcza klasę i manierę grania transportu. Do tego wpływ kabla coax, który chyba potrafi być większy niż dla USB. 

Jak USB gra na jedno kopyto, to jest kiepsko zrobiony konwerter i źle skonfigurowany transport, albo któreś z dwojga. Pożyczyłem kumplowi DACa z dobrze zrobionym XMOSem, to po wpięciu do Maca i bez większego cudowania przy natywnym Tidalu stwierdził, że to dorównuje jego Eximusowi DP-1 po coax z dobrego transportu płyt CD. Konwertery USB są często potraktowane po macoszemu, nawet w tych osobnych ę-ą urządzeniach. Jak się wie, co zrobić, to łatwo im podciągnąć jakość. Niektóre realizacje XMOS są tu wdzięcznym obiektem. 

11 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

To się wiąże z koniecznością zakupu konwertera, bądź jak w moim przypadku karty z Coax/spdif output. Ja wyłącznie na USB puszczam sygnał i kupiłem w tym celu WW UV8. Czyli kolejne nie małe wydatki, żeby to grało bez "narzutów". I co wtedy ze sterownikami ASIO? ;)

Jeśli chodzi o możliość wyboru to fajnie by by było, żeby ta możliwość była po stronie słuchacza a nie XMOS.thesycon ;) Np. przez filtry, z których zrezygnowano w S6.

Szukam wzmaka na tranzystorze. Są na tym forum jeszcze jacyś magicy od DIY i posiadają coś dobrego w ofercie?
W tych pieniądzach, które miałem przeznaczyć na S6, możliwe, że zmieszczę się z HD650 i przyzwoitym tranzystorem.

1. Jak masz Windę nowszą niż 7, to wywal takie cuda jak ASIO, bo to zostało zastąpione przez WASAPI, a oryginalne stery z tym chodzą bez żadnego ale, tylko musi być to obsługiwane przez software odtwarzający muzykę. Zresztą na oryginalnych sterownikach pod Win 10 plug-inu ASIO w foobarze nie posłuchasz, co się zgadza z teorią na ten temat.

2. Poinstaluj plug-iny do foobara i puszczaj wszystko stamtąd, do tego SRC i WASAPI + ustawienia z mojego podpisu. I możesz kombinować na poziomie samplingu, filtrów cyfrowych oraz equalizera, bo też w nim jest. Zresztą już we wspomnianym wątku się zorientujesz, ile jest punktów wpływu na brzmienie z kompa po USB na przykład.

3. Za 1500zł? Headonic niebieska obudowa ex-demo, nowa elektronika + zasilacz standard. Taniej szukaj używki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Zresztą już we wspomnianym wątku się zorientujesz, ile jest punktów wpływu na brzmienie z kompa po USB na przykład.

DM100 z oryginalnymi sterownikami od CA USB2.0, plugin w foobarze ASIO i działa. Przynajmniej jest informacja "active" podczas odtwarzania, więc nie rozumiem dlaczego miałbym nie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

DM100 z oryginalnymi sterownikami od CA USB2.0, plugin w foobarze ASIO i działa. Przynajmniej jest informacja "active" podczas odtwarzania, więc nie rozumiem dlaczego miałbym nie posłuchać.

U mnie na sterownikach third party też będzie działać, tylko ten ASIO brzmi dla mnie jak DS, czyli żadnego bonusu to nie daje. Pisałem o sytuacji, kiedy mam zainstalowane sterowniki 2.xx lub 3.xx oryginalne. Foobar2000 wyrzuca błąd. WASAPI i DS działają, gdzie WASAPI musi mieć dobre ustawienia, zwłaszcza bufory sprzętowe, najlepiej na 0 push i event.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, majkel napisał:

U mnie na sterownikach third party też będzie działać, tylko ten ASIO brzmi dla mnie jak DS, czyli żadnego bonusu to nie daje. Pisałem o sytuacji, kiedy mam zainstalowane sterowniki 2.xx lub 3.xx oryginalne. Foobar2000 wyrzuca błąd. WASAPI i DS działają, gdzie WASAPI musi mieć dobre ustawienia, zwłaszcza bufory sprzętowe, najlepiej na 0 push i event.

Ok, poczytam o tej konfiguracji. Dzięki za informację. Byłem przekonany, że pominięcie systemowego miksera (WASAPI = kernel-streaming) przyniesie korzyści a tu taka niespodzianka ;) 

A co to ten HEADONIC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Foobar i w obsługiwanych plikach nie ma MQA czyli nie wspiera on tego formatu?
Zupełnie nie dawno kupiłem pierwszy stacjonarny sprzęt podłączony po USB(wcześniej same DAPy)i jestem zupełnie nie ogarnięty co i jak i do tego kiepska znajomość obsługi komputera(kupiony tylko pod gry)

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, CoagulaHavoc napisał:

Ok, majkel, chyba zatrybiło. Wybacz, jestem tu nowy i nie znam ludzi. Jesteś konstruktorem tego wzmacniacza, dobrze rozumiem? A earstream to Twoja działalność? 

Napisz coś więcej o tym wzmacniaczu, jeśli to nie kłopot.

Zgadza się to, co napisałeś. Wątki dedykowane są tu i tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 19.02.2021 o 15:56, CoagulaHavoc napisał(a):

Nigdzie nie widzę line in. Jest jedynie Preamp Output i Line Output, więc jak to jest w rzeczywistości?

EDIT: Ok juz kumam. W nowej wersji nie ma Line In. Porażka.

 

Aune T1s ma wejście - wystarczy je podłączyć do Line Output - pracuje wtedy normalnie jako wejście. Mam, sprawdziłem, w ten sposób puściłem dźwięk z PS3, zagrało elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności