Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy / DAC/AMP do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakładałem temat odnośnie słuchawek do 2,5k -> 


I wszystko fajnie, bo przy pomocy kolegów kupiłem to, co brzmieniowo mi odpowiada i wydałem sporo mniej niż założona kwota. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że wczoraj mój wzmacniacz słuchawkowy padł. Dziwnym zbiegiem okoliczności zaraz po zakupie słuchawek. Zdążyłem przysiąść jeden wieczór poprzedniego dnia. Prawy kanał zaczął szumieć i pierdzieć. Myślałem, że to słuchawki, ale wpiąłem inne i to samo. Odpiąłem źródło i nadal to samo -> czyli wzmak padziocha. Co dziwne na 250ohmach ten szum i pierdzenie było głośniejsze. Na mniejszej impedancji (47ohm) było ciszej. Lewy kanał grał. Sprzęt wysłałem do zaufanego kolegi, który to będzie próbował ogarnąć. W każdym razie pozostał niesmak i jako że już od dłuższego czasu poszukuje czegoś lepszego, to teraz zostałem skutecznie zachęcony ;) 

Mój sprzęt i preferencje brzmieniowe w zapodanym temacie powyżej.

Wybór do kwoty, którą podałem, to niby jest, ale... Kwestia jakości do ceny. Padnięty wzmak był modyfikowany i brzmiał naprawdę dobrze, więc pewnie trudno mi będzie znaleźć coś do 1500zł. Do kwoty 1000zł podejrzewam, że nie ma czego szukać. Pozostaje wąski wybór. Posiadam DT150 jako główne słuchawki odsłuchowe, do tego SR50BT i w przyszłości planowałem zakup HD650. O ile dwie ostatnie pary mogłyby się dogadać ze wzmacniaczem lampowym/hybrydowym (z czego SR50BT traktuje raczej jako mobilne i sporadycznie byłyby podpinane do stacjonarki), tak z tego co zdążyłem się zorientować DT150 już niekoniecznie. Jak to jest faktycznie z lampą/hybrydą i DT150? Bo szczerze, to jestem zainteresowany kilkoma podobnymi sprzętami w kwocie, którą podałem.

Mój DAC, to modyfikowany DacMagic100 (opisane w przywołanym temacie wyżej) i gdybym chciał z nim zostać, to myślałem o 2 wzmacniaczach dostępnych teraz od ręki, czyli:
- HEED CanAmp II (z opisu brzmienia boję się, że może zamulić DT150)
- xDuoo TA-20 (plus wymiana lamp na Psvane w przyszłości)
- jakiś tranzystorowy DIY od forumowych Speców o ile jeszcze cokolwiek działają w tej kwestii - bardzo proszę o sugestie/propozycje. Taki Lehmann Lovely Cube np. byłby prawdopodobnie bardzo ok ;)

To były przykłady przy założeniu, że DAC zostaje, a teraz konstrukcje z DACiem:
- AUNE X1S Pro (obawiam się o należyte wysterowanie DT i HD, no i brzmienie podobno mocno neutralne. Ja lubię delikatnie ocieplone, lecz nadal analityczne, choć przy DT150 mogłoby już być przesłodzone. Do tego prawdopodobnie ****iany zasilacz i konieczność poszukiwania liniówki = kolejne wydatki)
- AUNE T1S Pro (hybryda, no i wiadomo + DT150 = może być różnie. Nieco ocieplone i bardziej dociążone, z mniejszym szczegółem brzmienie w porównaniu do X1S. Ograniczona ilość wejść - jedynie USB. Do tego, podobnie jak wyżej ****iany zasilacz)
- xDuoo TA-10r - chyba najbardziej interesujące mnie rozwiązanie. Niezły DAC (podobno), ilość wejść/wyjść zadowalająca, może pracować jako niezależny wzmacniacz (mógłbym zostawić DM100), odpowiednia wysoka wydajność, możliwość zmiany brzmienia przez wymianę łatwo dostępnych lamp i zintegrowane zasilanie! Do tego jeszcze bonusowo gniazdo zbalansowane XLR :) Tylko znów, jak ta lampa zagra z DT150? 

Są jeszcze konstrukcje SMSL, ale chyba nie warte uwagi przy powyższych propozycjach.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił ifi zen can.
Jakby co napisz na priv dam ci kontakt gdzie prawdopodobnie zakupisz w niższej niż normalna cena internetowa. Polski sklep. Oczywiście pełna gwarancja. Zostanie ci na tą hybrydę:

US $99.90 | XDuoo MT-602 wzmacniacz lampowy podwójny 6J1 MT602 wysokiej jakości rura + wzmacniacz słuchawkowy klasy A.
https://a.aliexpress.com/_uAshrd



e2779816ef2da930b5e710f4d5769660.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka



  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Ja bym kupił ifi zen can

Słyszałem na tym HD650. Dramat. Nie wyrabiał i Senki zagrały jak słuchawki za 30zł. Zero basu. Te same Senki na Vincencie zagrały rewelacyjnie i były odpowiednio dociążone.

Interesuje mnie model TA-10R nie ten tańszy i również będący hybrydą. Celuję nieco wyżej. No i kwestia połączenia lampy i DT150. 

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1s będzie dobry, to nie granie lampowe (tam lampa jest w buforze tylko), gra też inaczej od T1 SE i starszych (te były bardziej średnicowe). Generalnie przestrzenne, rozdzielcze, z fajnym wygarem. 

Zasilaczy wymieniać nie trzeba, mało kto się w to bawi. Gdybyś jednak bardzo już chciał, to Aune ma w ofercie takowe - XP2/XP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten sprzęt?

https://www.xduoo.net/product/xa-10/

Duża moc, dobry DAC, wyjścia słuchawkowe zbalansowane, no i nie ma lamp, więc odpada zmartwienie odnośnie DT150.

Niedługo będzie w ofercie Audioheaven, cena ok. 2 tysięcy, czyli ponad budżet, ale coś tam zawsze można ponegocjować.

Nie ma problemu z wypożyczeniem na odsłuch, co też jest ważne.

Jeśli uznasz, że nie potrzebujesz DAC'a i nie chcesz wydawać tyle kasy to Xduoo TA20 z lampami PSVane Treasure Mark będzie ok. 

Słuchałem na nim HD600 i nie miałem zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od jakiegoś czasu HD58x na TA-10R i jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia.

Lampa w moim siedzi właśnie PSVane, ale i na fabrycznej tragedii nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem nieco opinii nt TA-10R i ta hybryda sama z siebie gra mocno dociążonym dołem. Mało wrażliwa na zmiany lamp. Dopiero włożenie mocno analityczno-klinicznych, albo ciepłych kluch daje słyszalne efekty. Górę też zaobla. To wszystko połączone razem z DT150 zrobi mi kulę hałasu. Prawdopodobnie to nie jest najlepszy wybór. 

Na placu boju pozostaje Aune T1s i X1S z hybryd i TA-20 jako wzmak (choć ma podobny charakter do TA-10R, tylko scena głębsza). Trochę mnie zastanawia dlaczego nikt nie poleca X1S... Mocno neutralny DAC z 3 filtrami dźwiękowymi do wyboru, z dobrą kością od Sabre i co? Nie gra to najlepiej? Z takimi beyerami powinno się dogadać. No chyba, że brakuje mocy. T1s faktycznie będzie mocniejsze. Z tym, że to totalnie wykastrowane urządzenie. Zero funkcjonalności. Tylko USB... 

P.S. Ten HEED prawdopodobnie również za cięzki i ciepły wzmacniacz.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CoagulaHavoc napisał:

Poczytałem nieco opinii nt TA-10R i ta hybryda sama z siebie gra mocno dociążonym dołem. Mało wrażliwa na zmiany lamp. Dopiero włożenie mocno analityczno-klinicznych, albo ciepłych kluch daje słyszalne efekty. Górę też zaobla. To wszystko połączone razem z DT150 zrobi mi kulę hałasu. Prawdopodobnie to nie jest najlepszy wybór. 

Na placu boju pozostaje Aune T1s i X1S z hybryd i TA-20 jako wzmak (choć ma podobny charakter do TA-10R, tylko scena głębsza). Trochę mnie zastanawia dlaczego nikt nie poleca X1S... Mocno neutralny DAC z 3 filtrami dźwiękowymi do wyboru, z dobrą kością od Sabre i co? Nie gra to najlepiej? Z takimi beyerami powinno się dogadać. No chyba, że brakuje mocy. T1s faktycznie będzie mocniejsze. Z tym, że to totalnie wykastrowane urządzenie. Zero funkcjonalności. Tylko USB... 

P.S. Ten HEED prawdopodobnie również za cięzki i ciepły wzmacniacz.

 

Bo rozważasz też droższego T1s, który jest zwyczajnie trochę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mayster napisał:

 

Bo rozważasz też droższego T1s, który jest zwyczajnie trochę lepszy.

Ten T1s ma wejście po RCA? Starsze wersje miały i mógł działać jako niezależny wzmacniacz. W nowej wersji już chyba takiej możliwości nie ma i jest tylko preamp out, tak?

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1S   PIERWSZA wersja ess 18  -tce , miałem i po roku sie pozbyłem ----kliniczne  sterylne granie , było ostro  np 702 ki -krew z uszu .    kiepska przestrzen- co w słuchawkach jest niewybaczalne , stary 10-letni asus one zabił chinola. chyba  czeka Cie zmiana słuchawek  .  lampa  jak u  mnie  wygrywa z tranem , jesli chodzi i słuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pilotKA napisał:

X1S   PIERWSZA wersja ess 18  -tce , miałem i po roku sie pozbyłem ----kliniczne  sterylne granie , było ostro  np 702 ki -krew z uszu .    kiepska przestrzen- co w słuchawkach jest niewybaczalne , stary 10-letni asus one zabił chinola. chyba  czeka Cie zmiana słuchawek  .  lampa  jak u  mnie  wygrywa z tranem , jesli chodzi i słuchawy.

Tyle co kupiłem dt150 bo podoba mi się brzmienie i fajnie zagrało mi to na tym wzmaku. Tylko że padł wczoraj. Po co sugestie zmiany sluchawek? Proszę czytać ze zrozumieniem.

 

Aune t1 pewnie też odpadnie skoro za nieco wiecej można mieć np. Audio gd R2R 11 czy choćby Teac UD-301. Ktoś posiada? 

 

Unikam używanego sprzętu, chyba że znam jego historię.

Edytowane przez CoagulaHavoc
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pchać się w wątpliwej jakości mało znane sprzęty, jak masz sprawdzony Aune S6 - chińczyk ale o dobrym sq i dobrej kontroli jakości bo mało słyszy się o awariach.

Audio GD sporo osób polecało, ale dużo wyższe modele. Aune S6 możesz spokojnie kupić za max 1500 zł. Synergia powinna też być pierwsza klasa - szczególnie z HD650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu przesłuchać na zlocie audio, w sklepie, umówić się z posiadaczem danego sprzętu. Można też kupować popularny sprzęt bazując na wielu recenzjach i opiniach. Ewentualnie kupić kilka sprzętów i wybrać samemu sprzedając ze stratą.

 

Możliwe, że będę miał S6 do sprzedania w tym tygodniu, ale na razie czekam jeszcze na paczkę z burkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności