Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCD-XC Carbon Cup - Creator Edition


zielinskitomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mial okazje potestować?

Wrażenia? Chcialbym sprawdzić planarne. Jeśli ktoś słuchał dobrze napędzanych Senkow 600 lub 660s 650 to jak sie one do nich mają.

Sorki za nieco mało konkretny opis ale zaczynam przygodę z planarami i w związku z tym ogólne pytanie.

Warto w tym kierunku iść, Bedzie skok bo cenowy bez dwóch zdan.

 

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, whero napisał:

dlaczego nie od razu w elektrostatyki iść?

A jak je podłączysz do sprzętu pod dynamiki i magnetostaty? W moim przypadku jest też inny powód - nie potrafię docenić dźwięku elektrostatów, jeśli to nie jest Sennheiser HE90. Obecny top Staksa - nie mój typ grania. Niżej - nie ta jakość. SR-007 mógłbym mieć, ale też nie do wszystkiego. 

 

W temacie, w sumie ogólnym - jak dla mnie to HE400i z lepszym kablem to już progres w stosunku do HD600, ale ja jakimś wielkim fanem tych ostatnich nie jestem. Tylko Hifimany trudniejsze będą w napędzeniu. Bez tego z basem u nich licho. LCD-XC sympatyczne słuchawki, ale przynajmniej w wersji drewnianej uważałem, że za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

A jak je podłączysz do sprzętu pod dynamiki i magnetostaty? W moim przypadku jest też inny powód - nie potrafię docenić dźwięku elektrostatów, jeśli to nie jest Sennheiser HE90. Obecny top Staksa - nie mój typ grania. Niżej - nie ta jakość. SR-007 mógłbym mieć, ale też nie do wszystkiego. 

 

 

powiem tak - wiem i rozumiem... ale ty podejmując tą decyzję spróbowałeś samodzielnie na spokojnie i stwierdziłeś że to "nie mój typ grania" ... jakie planary doradzić komuś kto nie wie czy chce planary czy dynamiki czy elektrostatyki... 

przykładowo u mnie z chęcią chwyciłbym planary... ale wypadają mi w dwukrotnie wyższych kosztach niż elektrostatyki które mi podobnie podchodzą brzmieniem 

dlatego stwierdzam że chyba lepiej zachęcić szukającego do spróbowania samodzielnie... każda opinia która znajdzie w internecie będzie subiektywna i podpasowana pod gust piszącego... a sprzęt kupiony ma grać fajnie właścicielowi a nie temu kto wypisuje o nim w internecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagiero napisał:

Ale kolega chce spróbować planarów więc po co mu proponować elektrostaty?

...bo elektrostaty to też planary, więc kształt czoła fali akustycznej średnich i niskich częstotliwości dają taki sam.

Bas z płaskiej membrany elektro- i magneto- statów jest bardzo podobny (średnica najczęściej też), tylko w tych drugich ma więcej masy, energii i jest bardziej namacalny (grubość membrany).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo elektrostaty to też planary, więc kształt czoła fali akustycznej średnich i niskich częstotliwości dają taki sam.
Bas z płaskiej membrany elektro- i magneto- statów jest bardzo podobny (średnica najczęściej też), tylko w tych drugich ma więcej masy, energii i jest bardziej namacalny (grubość membrany).
tak czyli wychodzi, że w zasadzie to grają tak samo.. buhaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem sie na odsłuch i ew. pożyczenie. Nie mam co prawda zbyt dużego doświadczenia w porownywaniu niuansów ale wydaje mi sie że nie powinno być problemu z szybka oceną czy ten model Audeze w porownaniu do moich HD660s odpowiada mi brzmieniowo. Jestem zakochany w swoich senkach. Udalo.mi sie dopiescic tor za przyzwoite rozsądne pieniadze i eq zniwelowac ich niedomagania. Jest więc super. Ale chcialbym porównać troche z ciekawości ale nade wszysko z checi posuzkiwania jeszcze lepszych doznan. Ciekawi mnie czy Audeze broni sie cenowo w stosunku do moich. 5tys to duzo więcej niz 1700. Czy jest az taki skok. Impedencja jest 20 ohm. Więc rozumiem że dzisiejsze Dapy również nie powinny miec problemu z ich przyzwoitym akceptowalnym napedzeniem. Ale głównie chodzi o stacjonanry tor z osobnym dackiem i wzamcniaczem.
Streszczajac. Nakrecilem sie na skok wow w zakresie szerokosci sceny i nasycenia, dynamiki i niuansow.
Glownie dla jazzu i klasyki. Ale nie tylko....
Nie lubię grania technicznego ale takze zbyt basowego. Lubie granie takie jak w moich senkach. Kultura i lad. Wysokie i niskie tyle ile trzeba. Srodek angazujacy ale nie rozpychajacy sie lokciami. Jednym slowem porządek.
Zobaczymy.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Nakrecilem sie na skok wow w zakresie szerokosci sceny i nasycenia, dynamiki i niuansow.
Glownie dla jazzu i klasyki. Ale nie tylko....
Nie lubię grania technicznego ale takze zbyt basowego. Lubie granie takie jak w moich senkach. Kultura i lad. Wysokie i niskie tyle ile trzeba. Srodek angazujacy ale nie rozpychajacy sie lokciami. Jednym slowem porządek.
 

LCD-XC nie zrobią żadnego skoku wow w cechach, które opisałeś. Najbliższej tego będą HD800S, do tego wygodniej i taniej. 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz promka na te audeze ponizej 5 tysi. Zapomniałem dodać dosyć istotnej rzeczy że potrzebuje sluchawek zamkniętych które będą grać jak otwarte:)

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 18:47, szwagiero napisał:

tak czyli wychodzi, że w zasadzie to grają tak samo.. buhaha

 

Bas z płaskiej membrany o dużej powierzchni jest bardzo charakterystyczny i trudno go raczej pomylić z tym co generują klasyczne dynamiki. Szczególnie gdy chodzi o reprodukcję źródła pozornego udającego, że znajduje w oddali. Części średnicy też to dotyczy.

Elektrostaty przeważnie dają lepszą rozdzielczość (trudne słowo, Szwagiero skup się) i ich modele różnią się tak między sobą, jak i od magnetostatów; chodzi głównie o grubość membrany (tu niektóre Hihimeny są podobne). Niemniej, jeżeli ktoś raz usłyszał bas z płaskiej membrany, to mimo różnic w technologii i poszczególnych modelach znajdzie podobieństwa; nawet w słuchawkach ze szczupłym, krótkim basem, jak np. AR-H1 czy Lambda Signature.

W dniu 18.02.2021 o 21:02, zielinskitomasz napisał:

Jest teraz promka na te audeze ponizej 5 tysi. Zapomniałem dodać dosyć istotnej rzeczy że potrzebuje sluchawek zamkniętych które będą grać jak otwarte:)

Z tym będzie problem. Osobiście nie przepadam za LCD-xc. Jeżeli jesteś jednak w stanie zaakceptować słabą izolację, to celuj w LCD2. Można trafić naprawdę dobry egzemplarz (dopóki nie padnie), a w połączeniu z Headonikiem lub Balantine potrafią zadziwić swoim SQ.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik - nikt nie płacze, że jesteś złośliwy, co najwyżej mógłbyś sobie oszczędzić osobistych wycieczek, ale jeśli nie potrafisz inaczej, to trudno.

Ja wyobraź sobie jestem w stanie usłyszeć sporo różnic pomiędzy graniem planarów i elektrostatów, a ponieważ kolega chce spróbować słuchawek planarnych, to nie ma sensu mieszać mu w głowie.

Odradzasz spróbowanie LCD-XC, bo Tobie się nie spodobały? Nieźle. LCD-2 są za to bardzo dobre, no tak, słuchasz przecież NH. Nie szkodzi, że kolega chce zamknięte - ma wziąć otwarte, bo LCD-2 lepsze. Ah i koniecznie z Headonicem lub Balantinem, bo to jedyne wzmacniacze godne LCD-2.

Co do płaskości membrany, to wyobraź sobie, że planary nie muszą mieć jej płaskiej, ale myślałem, że o tym wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-XC były spoko pierwsze wypusty. Te mało skuteczne. Nie wiem jak Creatory, ale nowsze drewniane straciły klasę kosztem łatwości napędzania.

 

Z tą godnością to nie przesadzajmy. LCD-2 nie wyczerpują możliwości Headonica czy tam Balantine, ale to dobry przykład, jakby chcieć komuś wytłumaczyć znaczenie słowa synergia.

 

Planarna to mi się wydaje, że płaska. Natomiast przetwornik magnetostatyczny, zwany niegdyś ortodynamicznym, rzeczywiście nie musi mieć płaskiej membrany. Zresztą jeśli pijesz do Yamahy, to tam odkształcanie membrany miało charakter koncentryczny, a nie popularny obecnie z falą centralnie płaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

Planarna to mi się wydaje, że płaska. Natomiast przetwornik magnetostatyczny, zwany niegdyś ortodynamicznym, rzeczywiście nie musi mieć płaskiej membrany. Zresztą jeśli pijesz do Yamahy, to tam odkształcanie membrany miało charakter koncentryczny, a nie popularny obecnie z falą centralnie płaską.


Nie tylko o Yamahę chodzi. Pan Głośniczek też ma swoje patenty (flow), w audeze lcd4 również nie jest całkiem „płasko”. 
Każda planarna membrana też się odkszkałca podczas pracy i wtedy przestaje być płaska. Ale nie wpadajmy w przesadyzm. Można spokojnie przyjąć, że chodzi o płaskie powierzchnie, na które działa w miarę jednorodne (zmienne w czasie) pole elektryczne lub magnetyczne. 
Szwagiero chciał sobie tylko trochę podymić, a potem poudawać ofiarę.

2 godziny temu, szwagiero napisał:

a ponieważ kolega chce spróbować słuchawek planarnych, to nie ma sensu mieszać mu w głowie.

...więc nie mieszaj.

2 godziny temu, szwagiero napisał:

Odradzasz spróbowanie LCD-XC, bo Tobie się nie spodobały?

Nie wiem gdzie to wyczytałeś w moim poście. To że osobiście za nimi jakoś szczególnie nie przepadam (głównie z powodu dotkliwego dla mnie przełomu średnich i góry), a lubię NH, może być wręcz zachętą dla kolegi do spróbowania.

 

2 godziny temu, szwagiero napisał:

LCD-2 są za to bardzo dobre, no tak, słuchasz przecież NH.

Nie widzę związku... ani nie słyszę podobieństw między tymi słuchawkami.

Ponadto słucham różnych słuchawek; ale rzeczywiście lubię i cenię NH.

2 godziny temu, szwagiero napisał:

Ah

?:blink:

 

2 godziny temu, szwagiero napisał:

koniecznie z Headonicem lub Balantinem, bo to jedyne wzmacniacze godne LCD-2

Rzeczywiście najlepsze jakie słyszałem z lcd2 i nie tylko, ale też nie słyszałem wszystkich wzmacniaczy. 

 

2 godziny temu, szwagiero napisał:

Nie szkodzi, że kolega chce zamknięte - ma wziąć otwarte

Jakość dźwięku przemawia za otwartymi (planarami zwłaszcza), ale że „ma wziąć otwarte” nikt tu chyba nie pisał...Szwagiero oddychaj spokojnie.;)

2 godziny temu, szwagiero napisał:

ale myślałem

Tu mam poważne wątpliwości...bardziej mi to wyglądało najpierw na ironizowanie, następnie wymyślanie kompletnych kocopołów niezwiązanych z tym co napisałem.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Streszczajac. Nakrecilem sie na skok wow w zakresie szerokosci sceny i nasycenia, dynamiki i niuansow.
Glownie dla jazzu i klasyki. Ale nie tylko....

Tutaj niestety konstrukcja robi swoje - słuchawki zamknięte grają po prostu inaczej i tego nie przeskoczysz (noo, chyba że kupisz topowe dokanałówki zamiast wokółuszonych). Poza Audeze możesz spróbować MrSpeakersów Ether C - są one zamknięte. Technicznie świetne, choć mi sygnatura nie podeszła. Można dostać używki po ~3-3,5k.

 

PS

Ewentualnie Fostexy T40RP na padach od HM5 :) Z modami lub bez, ale potrafią zaskoczyć z dobrym wzmocnieniem. Moje T40RP po modach nie odstają znacząco od topowych modeli których słuchałem, a mają bardzo przyjemną sygnaturę.

 

 

 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz

Większość polecanych słuchawek ortodynamicznych to niestety otwarte wersje.

Najlepiej by było gdybyś miał możliwość je(lcd-xc) odsłuchać na swoim żródle, wzmaczniaczu i ulubionej muzyce przed zakupem.

Mi mimo wszystko potrzeba parę tygodni na zrozumienie słuchawek.

Znaczenie ma też ogólne osłuchanie, doświadczenie i preferencje osobiste, więc Twoje wrażenia będa indywidualne chociaż podobne do innych użytkowników.

Kwestia ceny- nie zawsze drożej oznacza lepiej i jeśli na to liczysz jest możliwość zawodu.

Wychodzi na to, że nie masz innego wyjścia jak zaryzykować i kupić lub wypożyczyć od kogoś nawet ewentualnie za opłatą, tak lepiej jak przestrzelić.

Na pewno zyskasz doświadczenie i większe wyklarowanie się Twoich preferencji.

 

Nie mam doświadczenia z lcd-xc.

Słuchałem lcd-2f z heimdallem 2 oraz lcd-3 i to nie były słuchawki do jazzu i klasyki jak dla mnie.

Mam oppo pm-2 z kablem occ i one są bardziej dla mnie poprawne jeśli chodzi o tego rodzaju muzykę.

Z mojego doświadczenia to elektrostaty są najlepsze do tego rodzaju muzyki- ja słucham na stax l-300.

Z tym, że te staksy są zaprojektowane tak, że bez inwestycji w lepsze pady, pałąk, zasilanie też są trudne.

L-300 niczego nie umilają więc konieczna jest synergia ze źródłem, które nie piszczy i nie jest zbyt cyfrowe.

Dlatego ortodynamiki są o wiele rozsądniejszym wyborem na początek jak dla mnie, przez łatwiejszą i tańszą mozliwość kształtowania brzmienia wzmacniaczami i okablowaniem.

 

Do klasyki i jazzu duże dla mnie osobiście znaczenie ma też rodzaj daca.

U mnie sprawdza się znakomice dac nos z dwoma AD1865R, który kupiłem poniżej 1000zł z chin.

Dack z AD1864 i 4xAD1862, ale z oversamplingiem też po czasie piszczą, więc NOS to dla mnie jak na razie najlepsza opcja.

Znaczenie ma też tor analogowy za kością daca- raczej wszystkie zintegrowane, będą cyfrowe i rozjaśnione.

Więc nie musi być to r2r chip(chociaż jak na razie ja takie preferuje), może być Delta Sigma, ale nie znam osobiście dobrze grającego z dyskretnymi elementami wokół chipa, ale na pewno takie są.

 

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik - jeśli wytykasz komuś, że odpowiada nie na temat, to racz zauważyć, że Ty w tym wątku od początku to robisz i brniesz dalej gadając swoje zupełnie obok tematu. Płaska membrana w planarach i elektrostatach nie oznacza nic szczególnego, ponieważ zasada działania jest znacząca odmienna tak samo, jak ich brzmienie.

W kwestii tematu wątku - zamkniętych słuchawek planarnych nie jest zbyt wiele, więc@zielinskitomasz najlepiej będzie, jeśli po prostu sobie przetestujesz te, które są dostępne choćby w mp3store. Wtedy dopiero będziesz mógł odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ze względu na preferencje taka konstrukcja w ogóle jest w stanie spełnić Twojego oczekiwania czy nie.

Wyjściem (jak pisał@Andrewek) żeby mieć dużą scenę i granie w stylu Sennheiser'ów są słuchawki dokanałowe. Za takie pieniądze można mieć świetne customy albo uniwersalne. Pytanie tylko czy akceptujesz tego typu konstrukcje? Zainteresuj się tematem, możesz wypożyczyć takie słuchawki do testów od polskich producentów np. CustomArt, LimeEars czy Craft Ears.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze sugestie. Wasza wiedza oniesmiela mnie do dalszego zadawania pytań. Z pewnością nie mam dostatecznej wiedzy i doświadczenia aby nawet zrozumiec niektore wątki tu poruszone.
Umówiłem sie na odsłuch i ew. pożyczenie. Opcji otwartych Audeze nie skreslam definitywnie. Prioytetem jest poznać ich charakterystykę na własnym torze. A on nie jest zbyt wyrafinowany. Pro Ject S2 Digital + Burson Fun na opampach Classic.
Oczywiście Audeze to jakis etap a nie cel sam w sobie.
Jeszcze raz dziękuję.



Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się kiedyś do Audeze XC i dźwiękowo bardzo mi się podobały, ale odstraszyła mnie waga.

Po założeniu naprawdę czuć je na karku. Być może niektórym to nie przeszkadza ale dla mnie odpada.

Weight

Maple: 690g / Carbon: 760g

 

Od kilku lat używam Ether C Flow i polecam.

Weight: 380gr

Bardzo dobrze poukładane granie, nigdzie nie podbite / liniowe, z dobrą sceną i powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra. Gra to zajefajnie. Ta szczegółowość mnie oczarowała. Piękne gra z jazzem i klasyka. Średnica nie za blisko. Bas oszczednie ale schodzi bardzo głęboko kiedy trzeba.
Pieknie. Ale ta waga jest jednak zbyt duża. Jest coś równie dobrego ale lżejszego?
Naprawdę sie waham co zrobić. Bardzo mi sie podoba to co słyszałem. Wyższy poziom od HD660s. Zdecydowanie inna liga.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności