Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe + DAC do smartfona w okolicy 1000 zl


ifryth

Pytanie

Witam, 

 

pytanie jak w temacie. Potrzebne dokanałówki i DAC około podanego w tytule budżetu. Po lekturze forum skłaniam się ku fiio fh3 z kablem zbalansowanym i ibasso dc01. Obecnie słucham na zestawie budżetowym, czyli Meizu HiFi Pro i Audictus Explorer 2.0. Mam ochotę wskoczyć poziom wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wnikając w soniczne kwestie to bierz ibasso dc04, znacznie większą moc i tak nie szumi jak dc01. Oczywiście byś musiał kupić kabel Jack 4.4mm np.
US $13.95 22%OFF | FAAEAL kabel do słuchawek 4 rdzeń o wysokiej czystości kabel miedziany z 2Pin/złącze MMCX 3.5 \ 4.4 \ 2.5mm kabel uaktualnienie dla cyny \ TFZ słuchawki i zestawy słuchawkowe
https://a.aliexpress.com/_vrU9KJ

Lub
US $24.57 41%OFF | TRI przez 4 rdzeń wysokiej czystości 5N pojedyncze miedziane z kryształami Silve z 2Pin/QDC/MMCX/TFZ złącze dla KZ ZSX ASX BLON BL-03 BL-01
https://a.aliexpress.com/_vrNlfv

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Dirian napisał:

Pomysł spoko na zestaw, ale jeszcze kwestia jakiego grania oczekujesz?

I tu właśnie nie mam zbytniego rozeznania. Zbyt mało przerobiłem sprzętu, raz tylko nie podeszły mi słuchawki (dawno, dawno temu Fostex T-7, grały dla mnie zbyt analitycznie). Poza tym co było tu polecane, to zastępowało po zużyciu lub znudzeniu dotychczasowy sprzęt. Przesiadkę dyktuje nie pilna potrzeba poprawy jakości dźwięku, choć będzie mile powitana, ale głównie jakość samego wykonania sprzętu. Potrzebuje czegoś solidnie wykonanego, na dobrym poziomie jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH3 analityczne na pewno nie są, uniwersalny model więc raczej można wziąć w ciemno i dopiero po osłuchaniu najwyżej próbować czegoś dalej. Niemniej z balansem to fajne słuchawki i dla wielu "dogonienie króliczka" ;) 

 

Tylko faktycznie jak pisze kolega wyżej, weź lepiej nowszy iBasso DC04.

 

Można też pomyśleć o FiiO BTR5, ale musiałbyś poszukać używany. Może też Lotoo PAW S1 - tam też jest balans tylko 2.5mm - ostatnio na forum był wysyp używek, a jednak dźwiękowo to wyższy poziom + więcej możliwości od DC04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W przypadku kabelka pamiętaj żeby wziąć wersję z wtyczkami MMCX, bo można się w tym wszystkim trochę pogubić ;) 

 

Fajny jest też oryginalny kabelek FiiO LC-C, no ale cenowo nie wypada zbyt ciekawie.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ok. Już od 10 lat tu zaglądam albo więcej i zawsze można na was liczyć.
To jak zamówisz kabelki to w tym samym sklepie kup dc04
Czarny lub srebrny

US $59.00 5%OFF | IBasso DC04 dekodowanie amp type-c do 4.4 telefon komórkowy bezstratny zestaw słuchawkowy hi-fi dekodowanie audio linia c dla androida PC ipad 2.5mm 3.5mm
https://a.aliexpress.com/_uIylTh

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.02.2021 o 18:35, Dirian napisał:

też Lotoo PAW S1 - tam też jest balans tylko 2.5mm

W Paw S1 jest balans 4.4 ;)

 

W dniu 17.02.2021 o 18:28, ifryth napisał:

Przesiadkę dyktuje nie pilna potrzeba poprawy jakości dźwięku, choć będzie mile powitana, ale głównie jakość samego wykonania sprzętu. Potrzebuje czegoś solidnie wykonanego, na dobrym poziomie jakości dźwięku.

Rozważasz używki? Jeżeli miałbym budżet 1000 zł i chciał z tego wycisnąć jak najwięcej jakości dźwięku, to osobiście kupiłbym Radosne ES100 (używkę ostatnio widziałem za 200 zł) i za resztę zapolował na słuchawki. Parując ES100 (czy tam BTR5, które ktoś wcześniej zaproponował) z telefonem jest bardzo wygodnie (przynajmniej dla mnie, bo nie dynda mi nic z portu USB), ES100 ma też świetny equalizer, więc w razie czego mógłbyś podrasować delikatnie słuchawki. Za resztę kasy można kupić bardzo dobre doki i ma się naprawdę klasowy zestaw. Fiio FH3 bardzo lubię, dociążone i muzykalne brzmienie, słuchałem po balansie właśnie z ES100 i byłem zadowolony. Daleko masz do jakiegoś punktu MP3Store? Zawsze mówię, że warto podjechać samemu i spróbować kilku par.

Edit: na giełdzie masz za 749 zł Dunu 3001 (nowe kosztowały 2000 PLN) od zaufanego użytkownika. Dokładasz Radsone ES100 i masz fantastyczny zestaw, który wyciera podłogę Fiio FH3 ;)

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim dziękuję wszystkim za odzew. Jak już wspominałem, laik zawsze może tu liczyć na pomoc. Dlatego tu wracam. Jeżeli zaś chodzi o używki to jednak wolę nowy sprzęt, nawet jeżeli reprezentuje niższą niż półkę - taki fetysz po prostu. Sprzęt zakupiony zgodnie z własnym rozeznaniem i poradami przedmówców. Teraz pozostaje tylko czekać na przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności