Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

W miejsce podwójnego opampa dwa podwójne ?


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Aktualny sprzęt pod PC to FiiO BTR5 podłączony z single DACa 3,5mm TRS-2xRCA do wzmacniacza hybrydowego SUCA TUBE-T2 jak na załączonym zdjęciu. Brakuje mi wiedzy stricte elektronika stąd dwa pytanka :

1) planuję zrobić kabelek 2,5mm TRRS-2xRCA czy korzystając z większej mocy dual DACa będzie automatycznie wyższa głośność na wyjściu słuchawkowym we wzmacniaczu ?

2) we wzmacniaczu aktualnie siedzą dwa oryginalne TI NE5532P po jednym na kanał słuchawkowy. Całość gra obłędnie dobrze na mój gust ale bez używania wzmocnienia w FiiO GAIN na High chciałbym spróbować zwiększyć moc samego wzmacniacza wstawiając dwa NE5532P korzystając z dodatkowej płytki PCB adapterka jak na poniższym zdjęciach. Znajomy kolega elektronik (nie widząc płytki) mówił że może sygnał być przesterowany i wtedy kondensator 4,uF między wyjściem a wejściem dwóch OP AMPów na adapterze. Proszę o opinie czy warto srpóbować tym tokiem myślenia czy może lepiej dwa mono opampy na ten adapter ?  

opad0.JPG

opad1.JPG

opad2.JPG

tubet2_.jpg

TubeT22.jpg

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten adapter jedynie rozdziela sygnał na dwa oddzielne opampy.. nie będziesz miał prawie żadnej różnicy pomiędzy jednym a dwoma zmienionymi opampami (o ile reszta układu współpracuje normalnie z nimi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TI NE5532P ma gain na poziomie 100db. Sumować możesz w tym wypadku natężenie sygnału = brak wzmocnienia gainu. Wzmocnienie gainu = wymiana opampa na inny o większym gainie. Muses 8820 ma 110db a LME49720 ma 140db. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, whero napisał:

ten adapter jedynie rozdziela sygnał na dwa oddzielne opampy.. nie będziesz miał prawie żadnej różnicy pomiędzy jednym a dwoma zmienionymi opampami (o ile reszta układu współpracuje normalnie z nimi)

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to jest ew. możliwość zastosowania dwóch różnych opampów na tym adapterze ale wyłącznie celem "wymieszania" barwy ? i/lub można zastosować dwa takie same pojedyncze ? 

 

47 minut temu, espe0 napisał:

TI NE5532P ma gain na poziomie 100db. Sumować możesz w tym wypadku natężenie sygnału = brak wzmocnienia gainu. Wzmocnienie gainu = wymiana opampa na inny o większym gainie. Muses 8820 ma 110db a LME49720 ma 140db. 

Rozumiem. Czyli jedyny przyrost jeżeli w ogóle będzie odczuwalny to na jakości sygnału np. wmocnienie przekazu, zwiększenie szczegółowości itp.? Czy w ogóle to ma sens w tym konkretnym przypadku ?

 

Jeszcze wrócę do pytania o wyjście balanced 2.5mm. Czy jest sens robienia kabla symetrycznego RCA do wzmacniacza ?

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cpu1 napisał:

Rozumiem. Czyli jedyny przyrost jeżeli w ogóle będzie odczuwalny to na jakości sygnału np. wmocnienie przekazu, zwiększenie szczegółowości itp.? Czy w ogóle to ma sens w tym konkretnym przypadku ?

Jak koniecznie chcesz użyć tego adaptera to kup dwa razy mono ad797 - tam usłyszysz szczegółowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś na próbę Dragonfly Cobalt pod powyższy wzmacniacz i jest sporo głośniej niż z FiiO BTR5 w trybie Gain H na wyjściu niesymetrycznym 3,5mm. Dalej nie wiem czy robić kabel balanced 2.5mm do 2xRCA i przez to uzyskam większą moc (głośność) na wejściu do wzmacniacza.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwilowo wstawiłem OPA2132 ale zrobiło się za jasno i bass znacznie osłabł. Finalnie do wzmacniacza wstawiłem 4 szt OPA627 z Chin bo zlutowałem adaptery. Generalnie gra to niemal identycznie jak z NE5532P ale troszeczkę mocniej i może na granicy percepcji deczko głośniej. Pewno to podróby i w środku siedzą NE5534 stąd to podobieństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cpu1 napisał:

Chwilowo wstawiłem OPA2132 ale zrobiło się za jasno i bass znacznie osłabł. Finalnie do wzmacniacza wstawiłem 4 szt OPA627 z Chin bo zlutowałem adaptery. Generalnie gra to niemal identycznie jak z NE5532P ale troszeczkę mocniej i może na granicy percepcji deczko głośniej. Pewno to podróby i w środku siedzą NE5534 stąd to podobieństwo. 

 

A co tym razem chciałeś osiągnąć?

W dniu 17.02.2021 o 19:24, cpu1 napisał:

Podłączyłem dziś na próbę Dragonfly Cobalt pod powyższy wzmacniacz i jest sporo głośniej niż z FiiO BTR5 w trybie Gain H na wyjściu niesymetrycznym 3,5mm. Dalej nie wiem czy robić kabel balanced 2.5mm do 2xRCA i przez to uzyskam większą moc (głośność) na wejściu do wzmacniacza.

Cobalt ma wyjście liniowe, Fiio nie. Pamiętaj że do tego wzmacniacza musisz podłączać wejścia LINIOWE. Inne mogą go niewystarczająco wysterować i cała zabawa do *upy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, espe0 napisał:

Cobalt ma wyjście liniowe, Fiio nie. Pamiętaj że do tego wzmacniacza musisz podłączać wejścia LINIOWE. Inne mogą go niewystarczająco wysterować i cała zabawa do *upy.

Dzięki, nie wiedziałem. Po Cobalcie już dawno wspomnienia i nie żałuję sprzedaży za to FiiO trochę suchy, jasny ale ma wyjście zbalansowane to przydaje się do HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Przyszły opki AD825 i po zlutowaniu stoliczków jest efekt WOW. Scena szersza, więcej detali, głębia znacznie większa. Odrobinkę - na pograniczu percepcji jaśniej ale wszystko świetnie dociążone. Jak na razie najlepsze opki jakie miałem i nic nie kosztują. Lecą jeszcze do mnie na testy AD797 i LME49720MA.

AD825A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności