Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Monoprice Monolith M1060 - ktoś miał, używał?


Dirian

Pytanie

Cześć. Kusi mnie spróbować słuchawek planarnych. Spotkałem się z bardzo dobrymi opiniami na temat Monoprice Monolith M1060 (ew. wersja zamknięta). Pytanie jednak, czy ktoś może potwierdzić te opinie? Większość pochodzi z zagranicznych stronek, a tam często hype jest bardziej srogi niż u nas (😜). Czytałem, że wymagają dobrego napędzenia - przymierzam się i tak do zakupu jakiegoś fajnego źródełka niebawem, więc to nie problem. Obecnie mam iBasso SR2 które bardzo lubię, niektórzy twierdzą, że one trochę "symulują" planary. Chciałbym jednak spróbować prawdziwych planarów. Pytanie jednak czy warto - jeśli ktoś słuchał, to czekam na jakieś opinie. Z góry dzięki ;) 

?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchałem M1060 krótko, bo ściągałem je dla kolegi z OLX i wysyłałem mu na drugi dzień.

Wg mnie to dobre słuchawki - w swojej cenie. Ale specyficzne. I nie, nie ma tutaj hi-endu za małe pieniądze (moje Dharmy, choć 2x droższe w cenie ulicznej zjadają je w sekundę). Widać to szczególnie w dziwacznym wyglądzie i przeciętnej jakości wykonania (głównie chodzi o pady), ale też kompromisie na poziomie dźwięku. Zapamiętałem je jako uniwersalne i dobrze brzmiące słuchawki prosto z pudełka, widać że są zaprojektowane całkiem z zamysłem (a raczej skopiowane od Audeze). Dźwiękowo zapamiętałem je jako dynamiczne, całkiem efektowne, jednak z przeciętną sceną. Takie mało wyrafinowane. Poleciłbym je przede wszystkim osobom, które chcę kupić jedne fajne, ale dość budżetowe słuchawki i zapomnieć o temacie albo entuzjastom żonglowania sprzętem w ramach zdobywania doświadczenia i poszukiwania swojej audio-nirwany. Dla mnie nie miały tego czegoś, co przykułyby moją uwagę i spowodowały, że chciałbym do nich wracać (a co mają np Fostexy T40RP, mimo że są dużo tańsze). Kwestia czego oczekujesz od produktu. Jak masz w ręce np Sennki HD600 czy AKG K712 to widzisz że to produkt z własną historią, "duszą" dopracowany w detalach na kilku poziomach. Nadaje się na lata, jako element lajfstajlu. A M1060 to trochę znak czasów - gdzieś sklecone, akurat się udało, fajnie grają.

Edytowane przez Andrewek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem przez dłuższy czas m1060c z otwartymi grillami i moim zdaniem są to świetne słuchawki w swojej cenie. Granie po ciepłej stronie, łagodne na górze, scena bardziej na boki niż w głąb. Ogólnie granie dość uniwersalne, nastawione na relaks. Nie są też jakoś mega wybredne jeśli chodzi o źródło. Słuchałem ****ie z samym DA3 i nie było źle :) Mi bardziej podeszły niż Nigthhawki. 

M1060C ma inny przetwornik niż M1060. Tych drugich słuchałem przez chwile i są klasę niżej niż M1060c z open modem. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Testowałem co prawda wersję zamkniętą, ale to co zapamiętałem o nich to:

- Grają ciemno, z dużym nastawieniem na dolne rejestry ALE na szczęście nie ma tego bass'u za dużo, jest go w sam raz.

- "Zaokrąglają" górne tony, sprawiają, że jest o wiele przyjemniej :3

- Są bardzo dynamiczne, bardzo ładnie oddają muzykę bogatą w sekcje gitarowe

- Scena na poziomie Hifimanów HE-400i - nie jest to może hala koncertowa, ale na pewno o wiele przyjemniej niż w studni Sennheisera.

Ale nie mogę się całkowicie zgodzić z pekin93 - u mnie nie chciały współpracować z większością sprzętu, czegoś w tym brzmieniu brakowało... dopiero sparowane z (uwaga) Chordem Mojo 'pokazały co potrafią'

Polecałbym je fanom wszelakich industriali, ' Dark Techno' i podobnych gatunków, ale i metalu. 

 

A i jeszcze bym zapomniał - są felernie wyważone... Cały ciężar odczuwalny jest na czubku głowy, a swoje ważą, więc (szczególnie wersja zamknięta) nie jest najbardziej komfortowe i posiedzenia dłuższe niż godzinne będą się wdawały w znaki 

Edytowane przez MP3store Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności