Skocz do zawartości
  • 0

AKG k712 PRO zamiana na Takstary HF580 ?


dukat

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

z hf580  raczej nie bedziesz  zawiedziony ,  lecz  nie bede prorokował czy  w porownaniu do712 bedzie to zupełnie inne granie -u mnie mnie bdb graja z lampa , sa łatwe do wysterowania . jesli bedzie cos nie tak odsprzedasz.  ale  jak  masz  troche mniej mamony  kup uzywki  filips fidelio x2 .

    712  - nigdy nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy to dobry krok, zamienić k712 pro na Takstary hf580 (na ali za 760pln)? Posiadam Aune s6 - co myślicie, zawsze mnie intrygowały słuchawki planarne  
W Polsce za 100pln więcej kupisz Hifiman he 400i ver.2020(nie pomyl ze wcześniejszym wydaniem) HF580 to też dobry wybór.
Ps. Moje najlepiej grające słuchawki jakie miałem w życiu to były planarne, gdy je kupiłem to miałem 2 razy droższe hybrydy i po paru miesiącach je sprzedałem bo zauważyłem że leżą nie używane. Teraz co prawda planuję zakup dynamików+lampy bo chcę czegoś z dużą sceną,a na takie planarne nie ma kasy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, dukat napisał:

Czy to dobry krok, zamienić k712 pro na Takstary hf580 (na ali za 760pln)? Posiadam Aune s6 - co myślicie, zawsze mnie intrygowały słuchawki planarne :) 

Moim zdaniem nie ma niczego nadzwyczajnego w planarnych hf580 (tak jak prawdopodobnie sobie wyobrażasz). I nie mówię, że są złe. Dobre są i polecam. Jednak lepiej posłuchaj zanim pozbędziesz się k712 albo kup z możliwością zwrotu. Swoje ważą i może być dziwnie na początku pod względem przestrzeni.

760 + VAT przy złych wiatrach. Taniej z Polski - z drugiej ręki lub promocji np. w mp3store (czasami bywała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jabłka vs pamarańcze. Kwestia preferencji. Ja swego czasu miałem obie pary na raz i cieszyłem się ich odmiennością. Jednak potem weszła jeszcze inna para która wyparła AKG więc zostały HF-580, które cały czas mnie cieszą. 

 

Zaletą AKG niewątpliwie jest gładki, łagodny charakter i duża scena. Takstary idą w trochę inną stronę, aczkolwiek jak zrobimy sobie różne kategorie odnośnie aspektów całego pasma, charakterystyki i jakości to po ocenie i zsumowaniu punktów wydaje mi się, że hf580 by wygrały. Lepsze zejście i kontrola basu, większą rozdzielczość we wszystkich zakresach, czystszy i szybszy dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie rozmyślam może nawet bardziej nie nad  zamianą tylko dokupieniem innych...żeby cieszyć się odmiennością... AKG k712 jak dla mnie konstrukcja nie do zdarcia....ile razy z nimi zasypialem, ile razy mi spadly itd. i dalej grają i mi się podobają, są poza tym ultra wygodne...  Szukam jakiejs alternatywy w dzwięku... a może coś tanszego ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jabłka vs pamarańcze. Kwestia preferencji. Ja swego czasu miałem obie pary na raz i cieszyłem się ich odmiennością. Jednak potem weszła jeszcze inna para która wyparła AKG więc zostały HF-580, które cały czas mnie cieszą. 
 
Zaletą AKG niewątpliwie jest gładki, łagodny charakter i duża scena. Takstary idą w trochę inną stronę, aczkolwiek jak zrobimy sobie różne kategorie odnośnie aspektów całego pasma, charakterystyki i jakości to po ocenie i zsumowaniu punktów wydaje mi się, że hf580 by wygrały. Lepsze zejście i kontrola basu, większą rozdzielczość we wszystkich zakresach, czystszy i szybszy dźwięk. 
A tak z czysto relaksującego podejścia to które,mowa o vocalu np. Adele lub temu podobne spokojne dzwięki (lubię czasami popaść w drzemkę)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, wfmsiekierka napisał:

A tak z czysto relaksującego podejścia to które,mowa o vocalu np. Adele lub temu podobne spokojne dzwięki (lubię czasami popaść w drzemkęemoji12.png)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Takstary są ciężkie i potrafią się zsuwać, AKG są duże i lekkie, ale też latają po głowie. Z praktycznego punktu widzenia nie bardzo to widzę. Ja tam staram się robić bilans dźwiękowy, wokalami potrafię cieszyć się na wszystkich swoich słuchawkach, po prostu wiem, że pewne modele jak np. Senki kładą większy nacisk w tym aspekcie (odbierając gdzie indziej). Jak chcesz przyjemny ocieplony i nieagresywny przekaz, o dobrej jakości w dobrej cenie, a przy tym słuchawki komfortowe i praktycznie zrobione to można spróbować Tygr 300R, ja sobie je do qudelixa podłączałem i Anna Maria Jopek mnie urzekała. :)

 

Jakbym nie miał żadnych słuchawek i szukał dla siebie takich jednych jedynych do 1k to postawiłbym na taką ogólną dobrą jakość i uniwersalność i spróbowałbym modowanych DT880. (Można używki kupić za 400zł i takie modować). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako odskocznia od AKG fajnym wyjsciem są np HE400I ktore słuchałem.

Pewnie też Tekstary.

 

Beyery już z racji że są dynamikami nie beda tak się różniły np pod względem basu czy budowaniu sceny.

Dawniej miałem K712pro i He560 obok siebie i całościowo to wyraźnie inne słuchawki, lepsze SQ moim zdaniem miały HiFiMany, co ciekawe nie uważam aby HE400 jakos gorzej grały a inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, dukat napisał:

zawsze mnie intrygowały słuchawki planarne :) 

Moim zdaniem nie ma niczego nadzwyczajnego w słuchawkach planarnych jako takich. W kolumnach zresztą też nie. Bez posłuchania nie kupuj.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności