Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sluchawki do 600 czy Sluchawki i DAC.


radko9315

Pytanie

Witajcie. Aktualnie korzystam z bezprzewodowych Razer z mikro ale pekl palak. Poczytalem i poleca sie kupic sluchawki bez mikro wiec pytam. Do wydania mam okolo 600zl. Nigdy nie mialem DACa wiec pytam czy kupic sluchawki za calosc czy np. sluchawki i DAC do 700zl. Uzywane beda do gier oraz muzyki ktorej slucham z Spotify. Jesli dalo by sie je ew. podpiac pod telefon raz czasu to tez na plus. Myslalem o konstrukcji zamknietej lub polotwartej. Waga mi nie przeszkadza, maja byc solidne i grac w miare dobrze. Nie wykluczam zakupu uzywanych. Prosze o pomoc i z gory pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kombinacji i możliwości jest cała masa. Nie ma najlepszego rozwiązania czy choćby super klarownych wytycznych do zestawiania sprzętów. O dobrym wyborze możemy mówić głównie wtedy gdy na wstępie przyjmiemy jakąś świadomą koncepcje. Ktoś bez wiedzy i doświadczenia raczej nie sformułuje sam sobie takiej koncepcji, bo nie ma z czego. Zakup zatem staje się trochę taką ruletką. 

 

Dlatego według mnie sensownym jest sprawę dość uprościć i zminimalizować. 

 

Moje i nie tylko moje teoretyczne podejście:

 

Moja propozycja jest taka: 

 

Kup sobie na początek TempoTec Sonata HD pro i wybieraj wśród słuchawek, które nie jest trudno napędzić. 

 

Jest wiele zalet tego rozwiązania. 

 

- ma to sporo mocy by napędzić spokojnie bardzo szeroki wachlarz nauszników. Słucham sobie na nim swoje planarne słuchawki i jest ok. Może nie tak dobrze jak na SP200, ale różnica nie zawsze musi być odczuwalna.

 

- gra on obiektywnie bardzo neutralnie i czysto, mówiąc inaczej usłyszysz na nim charakterystykę swojej muzyki i słuchawek w bardzo dobrej jakości.

 

- Będzie to dobra referencja dla Ciebie jeśli w przyszłości postanowisz dokonać zmian.

 

- Ma on na tyle dobre parametry, że jak w przyszłości nabędziesz bardziej wymagające słuchawki, to możesz go użyć jako dobre źródło do wzmacniacza. 

 

- w kategorii cena/jakość raczej ciężko o coś lepszego. Za ~150zł masz minimalistyczne rozwiązanie które w dodatku możesz też używać mobilnie. 

 

- zostaje Ci 450/550zł na słuchawki, które mogą mieć zdecydowanie większy wpływ na końcowy efekt niż źródło. W używkach można coś sensownego upolować, szczególnie jak trafisz na jakąś dobrą okazję. 

 

Mając ten gwizdek możesz przejść się do sklepu lub kogoś na odsłuchu lub kupić coś ze sklepu i zwrócić jeśli Ci nie przypadnie. Tak samo kupić używki popularnego modelu dobrej cenie i odsprzedać bez straty jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany. 

 

Kiedy będziesz miał już "swoje" słuchawki i będziesz wiedział jak grają na takim neutralnym źródle to będziesz mógł pobawić sie EQ by je jeszcze doszlifować i będziesz już lepiej wiedział czego Ci będzie potrzeba ewentualnie w następnym sprzęcie. 

 

Ze słuchawek to na allegro w dobrych cenach chodzą mmx300 2g.

 

przed chwilą do głowy też takie zestawienie jak Lotoo PAW S1 używka + HM5 ze strony producenta gdzie ostatnio kosztowały 215zł (wiem bo zamawiałem koledze i jeszcze paczka mu przyszła kurierem po paru dniach z magazynu w Anglii).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i o taka odpowiedz mi chodzilo. Zamawiam tego TempoTeca.  Sluchawki na poczatek myslalem kupic AKG K275, AKG K612 Pro lub ath m50x

Albo faktycznie te Brainwavz HM5 bo teraz widze ze za 70$ sa.

Znalazlem jeszcze cos takiego jak fiio q1 mark ii oraz iBasso DC03.

Na tego TempoTeca troche lipa bo trzeba czekac z ali na koniec marca.

Edytowane przez radko9315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@radko9315 A na czym słuchasz tego Spotify i tych słuchawek? Jak na kompie to polecam Ci zainwestować w interfejs audio na USB, dzięki temu nie tylko będziesz miał lepsze źródło do słuchawek (bo interfejs ma DACa i wzmacniacz), ale do tego będziesz miał możliwość kupienia sobie z czasem monitorków aktywnych typu ADAM Audio T5V lub KRK Rokit 5 G4 i cieszyć się też super detalicznym rozdzielczym dźwiękiem z głośników

Polecam ten:

https://supersound.pl/63264-focusrite-scarlett-solo-3rd-gen-audio-interface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A masz słuchawki zbalansowane z jackiem 4,4mm ?

19 minut temu, radko9315 napisał:

 

Natomiast ten Cię urządza:

https://allegro.pl/oferta/ibasso-dc03-usb-type-c-dac-amp-2xcs43131-3-5mm-sl-10169080145?reco_id=42201aa1-760b-11eb-9dd7-0c42a10e6d50&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, blueme napisał:

no to możesz kupić sobie taką ważkę

https://www.ceneo.pl/18725076

Moim zdaniem czarnej ważki nie warto kupować mając przyzwoitą integrę na płycie głównej. Jak już to przynajmniej w model Red bym celował (używka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, blueme napisał:

@Dirian wiadomo, jak che mieć wyraźną jakościową różnicę to musi wydać tysiaka albo i więcej

Ale może też posłuchać @manuelvetro i wziąć np. Quadelixa 5k

 

 

ath napędzi z palcem w nosie, u mnie Q5K napędziło z powodzeniem dt1990pro i k701 , po USB-DAC zagra bdb, a z telefonu po BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.02.2021 o 18:00, blueme napisał:

no to możesz kupić sobie taką ważkę

https://www.ceneo.pl/18725076

Nie ma sensu kupować ważek i innych takich do kompa. Za niecałe 300 zł można kupić q1 mark2(a chyba nawet nowe w promocji za równo 300 zł) czy też innej marki. Tego typu urządzonko to znacznie lepsze rozwiązanie od pendrajwów. Do telefonu zresztą też.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności