Skocz do zawartości

Test FiiO UTWS3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy od UTWS1 i LC-BT2?

 

FiiO UTWS3 to nowy adapter Bluetooth typu True Wireless Stereo, który posiada interfejs Bluetooth 5.0 z obsługą kodeków AAC i aptX, wydajne etui ładujące oraz giętkie zausznice. Producent obiecuje wysoką funkcjonalność i czysty dźwięk.

 

Przetestowałem i doceniłem pierwszą wersję adaptera TWS od FiiO, czyli model UTWS1. Byłem zadowolony z jego możliwości, stabilnego działania i przede wszystkim dobrego brzmienia – zrównoważonego, bezpośredniego i w wysokiej rozdzielczości. Adapter okazał się być sukcesem, stanowiąc mocną alternatywę dla zewnętrznych urządzeń typu FiiO BTR3K czy EarStudio ES100. Nawet w połączeniu z tańszymi słuchawkami umożliwiał stworzenie zestawu o znacznie wyższej jakości dźwięku od typowych słuchawek TWS...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-utws3-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za recenzję. Zabrakło mi wrażeń z działania mikrofonów w zastosowaniu typowego prowadzenia rozmowy i oceny jakości przesyłanego dźwięku. Może warto się nad tym tematem pochylić skoro taka funkcja jest dostępna. Albo chociaż nagrać próbki, czego się można spodziewać?

 

Pozdrawiam

KiiT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KiiT napisał:

Bardzo dziękuję za recenzję. Zabrakło mi wrażeń z działania mikrofonów w zastosowaniu typowego prowadzenia rozmowy i oceny jakości przesyłanego dźwięku. Może warto się nad tym tematem pochylić skoro taka funkcja jest dostępna. Albo chociaż nagrać próbki, czego się można spodziewać?

 

Pozdrawiam

KiiT

 

Wspomniałem o tym krótko: Jakość połączeń jest dobra – słyszałem rozmówców bez zarzutu, a i oni nie narzekali na przekaz mojego głosu. Szkoda tylko, że w trakcie rozmów brakuje nasłuchu, nasz głos jest stłumiony, więc lepiej rozmawia się za pomocą tylko jednego modułu.

 

Właściwie nie miałem powodów do narzekania, dopytywałem rozmówców o przekaz mojego głosu i nie było zastrzeżeń, a często w przypadku zwykłych słuchawek TWS słyszę: "brzmisz cicho" czy "jak ze studni". Dało się też dogadać w trochę głośniejszych warunkach, otoczenie nie przeszkadzało. Tylko brak nasłuchu może być problemem, ale to też będzie zależało od tego, jak bardzo uszczelniają same dokanałówki. Nie każdy będzie narzekał, ale ja nie lubię rozmawiać, gdy kiepsko słyszę siebie/słyszę jedynie dudnienie spowodowane przewodzeniem kostnym.

 

Szkoda, że w aplikacji nie można aktywować nasłuchu, a znając FiiO to wsparcie jest raczej słabe i nie ma co oczekiwać nowych funkcji. Obawiam się, że tego ręcznego korektora też możemy nie zobaczyć, bo UTWS3 wyszedł już jakiś czas temu, a ja miałem go u siebie dość długo.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Maćku za test ! 

Zgadzam się z tym co piszesz. 

 

Na wielki plus UTWS3 zaliczam aptX. Stara rzecz ale jak widać w nawet drogich TWS nieobecna. Ja rozumiem strojenie i inne zabiegi. Ale używając tylko SBC i AAC czuję się jakbym zmuszany był do odsłuchu mp3 a nie flac (a kasa spora) i jakbym był podporządkowany Apple, które z uporem lansuje niską jakość dźwięku AAC choć było pionierem popularyzacji przenośnej muzyki ( iPody Video, Nano, Touch).

 

Skoro mały Hagibis X2 ma aptX HD to chyba Fiio UTWS5 :) powinno mieć to samo. Może ktoś napisze to na FB Fiio po angielsku lub ...chińsku :).

Jakiego Qualcomma powinny mieć wtedy adaptery ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudź się Lordzie, następnie będzie pewnie aptX adaptive lub jak chińskie firmy podejmą walkę z Hameryką HWA :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2021 o 09:43, maciux napisał:

 

 

 

Właściwie nie miałem powodów do narzekania, dopytywałem rozmówców o przekaz mojego głosu i nie było zastrzeżeń, a często w przypadku zwykłych słuchawek TWS słyszę: "brzmisz cicho" czy "jak ze studni". Dało się też dogadać w trochę głośniejszych warunkach, otoczenie nie przeszkadzało. Tylko brak nasłuchu może być problemem, ale to też będzie zależało od tego, jak bardzo uszczelniają same dokanałówki. Nie każdy będzie narzekał, ale ja nie lubię rozmawiać, gdy kiepsko słyszę siebie/słyszę jedynie dudnienie spowodowane przewodzeniem kostnym.

 

Szczerze mówiąc mnie brak nałluchu nie przeszkadza. Pierwsza rzecz jaką wyłączam w słuchawkach różnego pochodzenia. Czyli to chyba bardzo indywidualna kwestia, niemniej w ruchu na pewno zwiększająca bezpieczeństwo wiec warta promowania.

Bawię się już UTWS3 od jakiegoś czasu. Dziś doszedł mój prywatny set. To co mogę dodać w temacie pracy mikrofonów w trakcie połączenia to zgadam się z Twoimi wnioskami, jedyne co mogę dodać od siebie,  to że jednak sporo zbierają (w połączeniu z iPhone) odgłosów z tła. Pomimo podwojenia mikrofonów w stosunku do poprzedniego modelu, wiele nie dało. Moim punktem odniesienia jest praca mikrofonu w Poly 5200, Poly Focus, Logitech Zone Wireless Plus (ostatnio testuje). Wiem, że wszystkie te rozwiązania mają matryce mikrofonowe (i to na pałąku) ale generalnie pokazują co jest możliwe. Niemniej względem UTWS1 jest postęp, ale oczekiwałem większego progresu.

Ale głos jest czysty i dźwięczny.

 

Edytowane przez KiiT
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam wrażenie ze etui ładujące nie działa poprawnie albo ja coś robię zle. Nie wyłącza adapterów po zamknięciu wieczka.  Wg instrukcji krótkie naciśnięcie przycisku na etui powinno okazać status naładowania baterii w nim. Nie udało mi się tego nigdy zrobić. Otwarcie tez nie powoduje żadnej reakcji ze strony diody statusu. Ma ktoś podobne doświadczenia? 
 

Ponadto apka potrafi nie widzieć sparowanych adapterów a telefon jest z nimi połączony. 
 

 

edit:

 

hard reset i ponowne parowanie pomoglo, jest ok. 
 

update no 2.

 

Na spacerku dzisiaj, etui i adaptery z FH3 w kieszeni spodni, bez szans na przypadkowe otwarcie. Do telefonu kablem podpięte Isine i w przeciągu 2h FiiO zdecydowały się 3 razy włączyć i połączyć z telefonem przerywając muzę grająca przez kabel 😕 Mam nadzieje ze tyko ja tak mam bo na dzisiaj to moim zdaniem „FiiO nie umi w etui ładujące i Bluetoothy” 😕 

Edytowane przez OldTomFrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ogólnie to testuję to od kilku dni i mam takie pytanie, jak fiio btr5 może dawać tak dobry dźwięk, a to utws3 brzmieć jak g....o?

Przecież cały czas słychać w tym szum. Czy to dlatego że jest tu tylko aptx a w btr5 ldac?

Nada się to jedynie do jazdy pociągiem autobusem ale nie do słuchania w domu. Przecież to dno.

A na czułych słuchawkach to szum jest już nie do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na początku chciał bym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post. Prosił bym kolegów o poradę. Posiadam słuchawki BQEYZ BQ3 (2 pin 0.78) i chciał bym sobie kupić FiiO UTWS3 w wersji 2 pin. Moje pytanie teraz brzmi czy będzie to wszystko razem pasować. Chodzi mi o wtyczkę i gniazdo w słuchawkach, czy będzie to kompatybilne połączenie razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pasować. Typ złącza się zgadza. Dwupinowe złącza występują zazwyczaj w rozmiarach 0.78 (jak w Twoim przypadku) bądź 0.75 mm (tutaj głównie wyroby firmy KZ, nie orientuję się, czy ktoś inny tego używa). 

Edytowane przez joysofjoyc4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 23:02, Homzik napisał:

Zaraz to będzie i nowszy UTWS5.

https://fiio.com/utws5

Bluetooth Version: V5.2.

Battery Life: >8H on each charge. >30H with charging case.

Standby: >200H.

Output Power: 33mW@32Ω, 53mW@16Ω.

USB Type-C charging port, Wireless charging.

Connector options: MMCX/0.78mm.

Weight(Without earphones): approx 8grams.

Qualcomm’s latest QCC5141 Bluetooth chip.

Independent AK4332 DAC chip.

Independent Amplifier chip.

Third-generation TWS mode for Low-Latency and Lower Lag.

Bluetooth V5.2 connectivity.

Hi-Res Bluetooth transmission(Up to 24-Bit/96kHz).

AptX Adaptive, AptX, AAC, SBC wireless codec support.

AptX Voice support for crystal clear voice transmission over calls.

Precise volume adjustment with 32 volume levels.

New advanced charging case for long battery life.

Wireless charging support(Wireless charger not included in the package).

IPX4 Water-resistant.

FiiO Control and FiiO Music app support.

 

[aptX Adaptive ma przesyłać dane z szybkością od 280 do 420 kb/s , co oznacza, że może zaoferować przepływność wyższą niż standardowo aptX ( 384 kb/s ), ale nie będzie to poziom aptX HD ( 576 kb/s ). Rozwiązanie ma za to zapewnić lepszą kompresję (5:1 lub 10:1 vs 4:1 dla starszych wersji).]

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.01.2022 o 08:35, mateuszn0 napisał:

 

Trochę to trwało, ale jest: 

 

Na Androidzie ambient mode nie stwierdziłem. Ambient mode został właśnie dodany wraz z aktualizacją oprogramowania układowego.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
7 minut temu, mindmaster napisał(a):

Wow adaptery BT mają różne strojenie ? A człowiek myślał że to tylko różna moc. Chyba muszę zakupić srebrne kable

Czemu się dziwisz, jest tam sporo elektroniki i w zależności od bebechów grają różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności