Skocz do zawartości

Słuchawki do słuchania vocalu


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku że brakuje mi słuchawek przeznaczonych do słuchania vocalu,  przeważnie żeńskiego np. Adele itp. Powinny się także dobrze spisywać przy R&B/Soul. Lubię słuchawki otwarte (półotwarte jeśli trzeba będzie). Jestem dosyć wrażliwy na sybylianty. Oczekuję możliwie dużej sceny i powietrza. 

 

Budżet niestety ograniczony 800pln (w porywach do 900). Oczywiście jeśli będzie 600 to lepiej.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane HD600 albo R70x :)

 

EDIT: Ostatnio nabyłem też do pracy zdalnej HD560s - trochę tańsza wersja HD600, nie tak równa i dokładna, ale z nieco większą przestrzenią i absolutnie wygodna, nawet bardziej niż r70x (co jest sporym wyczynem!)

Edytowane przez dweet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

Mój głos na HD650 - więcej basu i łagodniejsza góra niż w HD600. Świetnie sprawdzają się z gorzej nagranymi płytami, co przy muzyce rozrywkowej jest mile widziane.

Ewentualnie HD58X.

 

Ta, hd650 mogą brzmieć przyjemniej, niż hd600, ale zapewniłbym im dobry wzmak, bo inaczej robią się baaaaardzo zmulone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dweet napisał:

 

Ta, hd650 mogą brzmieć przyjemniej, niż hd600, ale zapewniłbym im dobry wzmak, bo inaczej robią się baaaaardzo zmulone ;)

 

Te z nowszej produkcji to nie słyszałem, żeby były zamulone - super przejrzyste słuchawki, mimo że ciemne. Ale bez wzmacniacza bas nie będzie miał takiego kopa, to wiadomo.

Te ze starej produkcji rzeczywiście potrafiły mulić (podobno to kwestia padów). Jeśli założyciel tematu nie ma wzmacniacza, to zostają HD58X. Ewentualnie może jakieś Momentum, czy coś takiego, ale tu nie wiem który model jest warty uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Te z nowszej produkcji to nie słyszałem, żeby były zamulone - super przejrzyste słuchawki, mimo że ciemne.

 

Pewnie dlatego, że miałeś wzmacniacz :)

Z mojego doświadczenia drop-owe Hd6xx bez nawet przyzwoitego wzmaka, to była tragedia, wiadro mułu, zero basu i czaru.

Imho bezpieczniejsze będą r70x. Tylko znajdź teraz używki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD58x mają bogatszą średnicę w porównaniu do słuchawek Vkowych, ale już tak mnie nie czarują jak HD600 i chyba HD650 ale tych już tak dobrze nie pamiętam. Ogólnie kiedy je miałem to pewien ex-użytkownik którego imienia nie można wymieniać krytykował je za bycie zamulonymi, a ja tego kompletnie nie kumałem bo tak ich nie odbierałem. Ale prawda, że na niektórych nagraniach i bez odpowiedniego źródła mocno się dźwięk kompresuje. Na HD600 już takiego efektu nie było. 

 

Jeśli chodzi o smaczki średnicowe to nie znam lepszych słuchawek od HD600/650. Tylko używkami teraz chyba nie tak łatwo jak się pojawiają to w cenie 1k+ 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MrBrainwash napisał:

HD58x mają bogatszą średnicę w porównaniu do słuchawek Vkowych, ale już tak mnie nie czarują jak HD600 i chyba HD650 ale tych już tak dobrze nie pamiętam. Ogólnie kiedy je miałem to pewien ex-użytkownik którego imienia nie można wymieniać krytykował je za bycie zamulonymi, a ja tego kompletnie nie kumałem bo tak ich nie odbierałem. Ale Prada na niektórych nagraniach i bez odpowiedniego źródła mocno się dźwięk kompresuje. Na HD600 już takiego efektu nie było. 

 

Jeśli chodzi o smaczki średnicowe to nie znam lepszych słuchawek od HD600/650. Tylko. Używkami teraz chyba nie tak łatwo jak się pojawiają to w cenie 1k+ 

 

Hd600 były na olx po 800 zł

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dweet napisał:

 

Hd600 były na olx po 800 zł

Miałem na myśli HD650. HD600 chodzą taniej, ale wcześniej dało się je wyrwać za 700zł czy nawet 600zł. Choć dźwiękowo są warte te 800zł, jak najbardziej ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zamiast takiego wynalazku lepiej kup Liquid Spark. Bardzo dobry wzmacniacz i do tego tani.
Chcę coś opartego na lampach,a później zen can (w tej kolejności)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Z otwartych Sennheiser 6XX z dropa lub 650
Z zamkniętych Shure 940 (bardzo się nadają do odsłuchu pod kątem skupienia na wokalu i odcięcia od świata)
Z dokanałowych FiiO FH3 z kablem zbalabsowanym z czystej miedzi
Fh3 już posiadam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Jak się nie trafią R70X a nie będę miał cierpliwość by dłużej czekać to kupię coś innego.
A co powiecie na AKG K702?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702-ki ?  mecze od roku te słuchawki  ,  maja  sygnature dziekowa pt - gramy od pasa w góre , z tranzystorami czasem  jest krew z uszu , lampa niewiele pomogła , wymagaja bas-modu od zaraz . przy wokalach bedzie nie najgorzej ,  ale  jak  wytrzymasz godzine z nimi na głowie to bedziesz mistrzem.

 wfm---- idz w lampy   , jesli mozesz , słuchawki na lampach graja wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702-ki ?  mecze od roku te słuchawki  ,  maja  sygnature dziekowa pt - gramy od pasa w góre , z tranzystorami czasem  jest krew z uszu , lampa niewiele pomogła , wymagaja bas-modu od zaraz . przy wokalach bedzie nie najgorzej ,  ale  jak  wytrzymasz godzine z nimi na głowie to bedziesz mistrzem.
 wfm---- idz w lampy   , jesli mozesz , słuchawki na lampach graja wspaniale.
@pilotKA a co powiesz na hybrydowy też na lampach+wzmacniacz klasy A?
Trochę zbiłeś/zbiłaś mnie z tropu bo już myślałem że mam to czego szukam. Mam na myśli duża scena. Mają być tylko do muzyki vocalnej(przeważnie żeńskiej)+R&B/Soul


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka

no to jak masz FH3 to już przecież posiadasz super słuchawki do wokalu

A jeżeli chciałbyś mieć odpowiedniki FH3 tylko otwarte nauszne, to moim zdaniem do 1500 zł wybór jest oczywisty: HD660S

AKG są specyficzne, nawet K712 grają neutralnie, chociaż mają więcej dołu od 702 i mniej wyostrzoną górę. One się nadają idealnie do zastosowań profesjonalnych monitoringu, realizacji nagrań, ale już do hifi to gorzej (bo są zbyt surowe i neutralne w odbiorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pilotKA napisał:

702-ki ?  mecze od roku te słuchawki  ,  maja  sygnature dziekowa pt - gramy od pasa w góre , z tranzystorami czasem  jest krew z uszu , lampa niewiele pomogła , wymagaja bas-modu od zaraz . przy wokalach bedzie nie najgorzej ,  ale  jak  wytrzymasz godzine z nimi na głowie to bedziesz mistrzem.

 wfm---- idz w lampy   , jesli mozesz , słuchawki na lampach graja wspaniale.

 

szok.gif Gdzie wy tam macie ostrość? Nawet nieodżałowany Soundman ocenił je jako ciepłe miśki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

 

szok.gif Gdzie wy tam macie ostrość? Nawet nieodżałowany Soundman ocenił je jako ciepłe miśki.

skoro tak piszesz  to musze  isc do  laryngologa,  702-ki podłaczałem do 7-miu  swoich sprzeciakow i i takie  mam odczucia.    to nie jest ostrosc  , ale  brak dołu dla mnie jest dokuczliwy w poerownaniu do dt990 i  x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności