Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub BGVP


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że pora założyć fanklub dla słuchawek z tej stajni, nie jest może ona mocno popularna u nas w kraju ale myślę że znajdzie swoich zwolenników ze względu na cenę jak i ciekawość projektów jakie wprowadza na rynek o jakości grania już wspominał nie będę 😉

 

Żeby post nie był za pusty i tak na rozgrzanie tematu  wrzucę zapowiedź IEMów jaką planują w niedalekiej przyszłości wprowadzić żeby zadowolić nasze wysublimowane  gusta i odciążyć nieco portfel 😉

 

BGVP ED12

- Sonion EST x4

- Sonion x2

- Knowles x4

- Silicone DD x2

 projekt zapowiada się dość ciekawie, były już prezentowane na targach w Tajwanie ale nie mogę znaleźć żadnych informacji odnośnie strojenia

Cena jaką wstępnie podali to 47900 dolarów Tajwańskich co z dzisiejszym kursem daje nam około 6340 zł, drogo ale może będzie tego warte.

Jeśli zamieszczą rozwiązanie jak w DM8 ( armatura Soniona i Knowelsa odpowiada za średnicę) to mogą być naprawdę słuchawki które namieszają na rynku

BGVP ED12.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Ptaszki ćwierkają, że marka będzie dostępna oficjalnie w PL :D

To dobrze bo kupno ich bezpośrednio z Chin przy tak fatalnej kontroli jakości wiązało się z dużym ryzykiem. DM6 i DM7 miały fatalną opinie pod tym względem, a szkoda bo brzmieniowo ciekawe armatury.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Palpatine napisał:

To dobrze bo kupno ich bezpośrednio z Chin przy tak fatalnej kontroli jakości wiązało się z dużym ryzykiem. DM6 i DM7 miały fatalną opinie pod tym względem, a szkoda bo brzmieniowo ciekawe armatury.

 

Jakiś czas temu była wtopa z jednym tańszym modelem. Po niej pracę w BGVP straciło paru pracowników, w tym osoba odpowiedzialna za kontrolę jakości. Wzięli na ich miejsce osobę, które wcześniej tworzyła Kinera Audio i uczestniczyła w rozwoju kilku innych marek z Chin (ma także wystartować z własnym, na razie bardziej budżetowym brandem, ale to jako ciekawostka). Nie mam pojęcia, czy w wyraźnym stopniu wpłynie to na jakość produktów, bo zależy to od wielu czynników. Sam ruch pokazał, że coś było na rzeczy i ktoś olewał wcześniej sprawę, skoro wreszcie sięgnęli po osobę z dużym doświadczeniem. Pytanie: dlaczego tak późno?

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to brać za dobrą monetę i obserwować temat. Szkoda ze reakcja nastąpiła tak późno bo problem z kontrola jakości ciągnie się latami, głośniej zrobiło się od czasu premiery DM6, z tego co pamietam były bardzo duże podejrzenia ze do testów zostały wysłane egz  oparte o innej lepszej jakości armatur a z czasem zaczęli wysadzać tańsze przetworniki. Zreszta chyba wydali tez silent revision DM6 ale użytkownicy szybko nauczyli się odróżniać pierwszą wersje od drugiej. Z DM7 tez było mase problemów, głównie z fatalnymi jakościowo złączami MMCX oraz pękającymi kopułkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palpatine napisał:
Trzeba to brać za dobrą monetę i obserwować temat. Szkoda ze reakcja nastąpiła tak późno bo problem z kontrola jakości ciągnie się latami, głośniej zrobiło się od czasu premiery DM6, z tego co pamietam były bardzo duże podejrzenia ze do testów zostały wysłane egz  oparte o innej lepszej jakości armatur a z czasem zaczęli wysadzać tańsze przetworniki. Zreszta chyba wydali tez silent revision DM6 ale użytkownicy szybko nauczyli się odróżniać pierwszą wersje od drugiej. Z DM7 tez było mase problemów, głównie z fatalnymi jakościowo złączami MMCX oraz pękającymi kopułkami. 

No to sytuacja z fatalnej jakości gniazdami mmcx właśnie ma miejsce, niestety przestała mi grać prawa słuchawka, tak jak pisałem w innym wątku kabel z zestawu przyszedł z latająca osłoną od jack co uniemożliwia podłączenie adapterów z zestawu i utrudnia wpięcie w DAPa który ma ciasne wejście trzeba się mocno namęczyć. Przed chwilą zauważyłem że dziury w adapterach są krzywe kabel siedzi w nich pod lekkim skosem. Śmieszne jest to że kabel w tych iemach był zmieniany może z 5 razy odkąd przyszły a już prawe gniazdo jest tak luźne że nie słychać kliku podczas wpięcia

 

Edit: Lewą już też szlag trafia, z 6 kabli jakie posiadam gra teraz tylko z Alo Reference

Drapnięte z Mi 10
 

Edytowane przez rafik87
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BGVP dałem sobie szybko spokój właśnie że względu na jakość wykonania. Szczerze to dystrybutor będzie miał z tym mega problemy.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BGVP dałem sobie szybko spokój właśnie że względu na jakość wykonania. Szczerze to dystrybutor będzie miał z tym mega problemy.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Producent też ma klienta głęboko gdzieś, napisałem im 2 obszerne wiadomości to mnie zbyli odpisując że skoro nie podoba mi się jakość produktu to mogę go zwrócić, na propozycje naprawy wymiany wadliwych elementów już 3 dzień nie odpisują

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mimo wątpliwości co do jakości wykonania, jakie się pojawiły po komentarzach i obecności grubych tulejek zabijających nieco ergonomię, po odsłuchaniu DM8 nie miałem wątpliwości, że zostają ze mną.

Tak przyjemne ciepłe granie bez zamulania i z dużą ilością detalu oraz niezłą sceną, nie zdarza się na co dzień. Szczególnie na średnicy jest tu wszystko za co lubię przetworniki Soniona - to podkręcone nasycenie, ale trzymające się naturalności, przez co muzyka otacza słuchacza, a nie atakuje, mimo że dynamika jest na dobrym poziomie. Dół masywny i sprężysty, wręcz z manierą z przetworników dynamicznych, więc potrafi przywalić i nie wygasa za szybko. Góra gładka, dość spokojna, ale się nie chowa, więc i koncert skrzypcowy wypada tu bardzo dobrze. Przestrzeń w sumie nie jest jakaś przesadnie wielka, ale w połączeniu z dobrą holografią i takim strojeniem, daje ona wrażenie dużego dźwięku.

Pod względem technicznym Blessingi 2 są wyraźnie z przodu, ale DM8 dają mi taką masę radochy z muzyki, że w pierwszej kolejności zdecydowałem się na BGVP.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem potwierdzam (;)): magia DM8 bierze się z bogactwa na średnicy, coś w sosie podobnym nieco jak Bqeyz Spring2, tylko otrzymujemy jeszcze lepszą separację, holografię i wiecej detalu, który nie męczy, bo wszystko jest podane w lekkim przyciemnieniu. Basu nie ma za wiele, ale jest dobrej jakości, na tyle że nie muszę nic kombinować, a słucham prawie wyłącznie elektroniki. Zauważyłem też, że tipsy mocno wpływają w tym wypadku na jego ilość i może to owocowac różnym odbiorem najniższego zakresu, osobiście używam Xelastec'ów. Góra też niczego sobie, jest wystarczająco rozciągnięta i jak na razie nie miałem z nią żadnych problemów.
 Dla mnie to ideał do relaksu, ale może być i all-rounder, zarazem to najmocniejszy zawodnik jakiego spotkałem do tej pory w tym koszyku. Spokojnie można wydać nieco więcej na te drewniane obudowy, bo po zakupie ma się wrażenie, że życie jest dobre i coś się od niego właśnie specjalnego otrzymało :)
 
Próbowałem też nieco pokombinować z kabelkiem do nich, nawet kupilem Fiio LC-D srebrny, ale ten fabryczny faktycznie jest bardzo dobrze dobrany i jeśli szuka się upgrade, to chyba trzeba czegoś z wyższej półki. Nieco razi jakość splotu, ale to chyba jedyna wada jaka w sumie mogę znaleźć w tym zestawie. 
 
Edytowane przez requal
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj mi ręką zadrżała nad DM8 i trafiły do komisu, jednakże taka sytuacja zawsze generuje najbardziej krytyczne odsluchy u mnie.. Wnioski?

- Tipsy to najważniejsza sprawa dla tych doków. Załączone jednak zawsze gdzieś dają jakąś niezborność dźwięku lub odchudzenie.  Niestety szerokie ala customowe tulejki utrudniają dobór nakładek. Z aftermarketowych w miarę sprawdzają się Jvc SpiralDotki - nieco zbyt jasna góra, ale średnica i dół mają odpowiednią masę i gładkość, Azla Xelastec - tutaj przeszkodą są same tipsy deformujace się, dźwiękowo natomiast same superlatywy fajna głębia i całe pasmo gładkie, natomiast dobrym pół-środkiem okazały się tipy Tennmak Whirlwind, nie ma przestrzeni Xelastec, ale wszystko jest dobrze poukładane. Sprawdziłem jeszcze Acoustune Aet07, które pasują na tulejki, ale dźwiękowo dają jakiś efekt pikselizacji dźwięku, czyli pewno coś psują na górze. 

 

Po zastosowaniu tipsów Tennmak Whirlwind nawet dobrze zaczęły się zgrywać z kablem Fiio LC-D. Niestety sety multi-ba są wyjątkowo podatne na te wszystkie kwestie i male zmiany z reguły dają mocny wpływ na dźwięk. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

A ja używam na oryginalnych tipsach i jest świetnie - słuchane dziś w nocy, więc na bieżąco ;) 

Ulubione tipsy z reguły lepsze, ale tym razem stockowe moim zdaniem są wyjątkowo udane i w ogóle seal w zasadzie idealny, rzeczy w moim przypadku niespotykana... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tommir napisał:

 stockowe moim zdaniem są wyjątkowo udane i w ogóle seal w zasadzie idealny, rzeczy w moim przypadku niespotykana... ;)

Wg mnie BGVP robi bardzo dobre tipsy - ostatni zamówiłem kilka typów i wszystkie sprawdzają się bardzo dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zbyt sztywno w kanale siedzą. 

@tommir mówiłeś o odchudzeniu na średnicy, a taki efekt występował u mnie ma vocal medium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
41 minut temu, tommir napisał:

Analiza dźwięku - 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności