Skocz do zawartości

Pobieranie plików audio z Tidal i Spotify


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne audiofilskie grono.

Panowie i Panie temat jest krótki i prosty, chcielibyście pobierać muzykę z Tidala i Spotify i przerzucać na jakiekolwiek urządzenie?

Temat będzie dotyczył serwisu Tidal bo tylko ten posiadam i sprawdziłem.

 

Jest rozwiązanie, przeglądając odmęty internetów trafiłem na bardzo ciekawy program, umożliwia pobranie plików z Tidala.

Jest możliwość pobrania i automatycznej konwersji do formatów MP3(128kbps,192kbps,256kbps,320kbps), AAC(128kbps,192kbps,256kbps,320kbps), FLAC i WAV

jest też opcja Auto wtedy pobieramy w takiej jakości jaka jest udostępniona w Tidalu pobiera nawet plik w MQA, i z tej opcji radze korzystać.

Z ciekawych rzeczy to pobrany plik zawiera już okładkę ( taka jak w Tidalu) i inne tagi typu album, wykonawca itp. poza gatunkiem muzycznym, można rzec że jest kompletny żeby dumnie znaleźć się w pełnoprawnej audiofilskiej bibliotece.

Niestety jest też drugi koniec kija, program można pobrać w wersji Trial co daje nam możliwość zakolejkowania jedynie 3 utworów jednocześnie i najgorsze pliki są pobierane tylko do 3 pierwszych minut trwania utworu reszta jest ucinana.

Cena wersji pełnej do niskich nie należy bo wynosi 14,95 USD za miesiąc.

 

PS mam tez rozwiązanie dla "niegrzecznych" jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o PM  😈

Także można zasysać śmiało i testować : https://www.tunepat.com/

Z dodatkowych informacji dostępne są też downloadery dla Spotify, Netflixa, Apple Music, Amazon Music, Amazon Video, i do audio buków

Program jest dostępny na Windowsa jak i MAC

Nie zagłębiałem się na jakiej zasadzie to działa, ważne że porównując pliki dla mnie różnią się one tylko "stylem" gry odtwarzacza w jakim je odpalimy.

 

 

Edytowane przez rafik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • rafik87 zmienił(a) tytuł na Pobieranie plików audio z Tidal i Spotify

Do domu dotrę za ok. 10 dni tak że nie mam w tej chwili możliwość sprawdzenia jak to działa. Czy to wymaga znajomości obsługi komputera na poziomie wyższym niż podstawowy? Mógłbyś w skrycie opisać krok po kroku jak to się robi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu dotrę za ok. 10 dni tak że nie mam w tej chwili możliwość sprawdzenia jak to działa. Czy to wymaga znajomości obsługi komputera na poziomie wyższym niż podstawowy? Mógłbyś w skrycie opisać krok po kroku jak to się robi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


Prosta sprawa, wszystko jest w filmiku, trwa niecałe 2 minuty


Drapnięte z Mi 10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem program drmare Tidal Music Converter do pobierania plików z Tidala.
P. S. Nie jest to lokowanie produktudefault_wink.png

https://www.drmare.com/tidal-music-converter/

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na pewno nie jest to do końca chwalebny sposób na czerpanie radości z muzyki, nie nakłaniam w żadnym wypadku do piracenia, pokazałem po prostu możliwość na pobranie muzyki i słuchanie jej na innych źródłach które Tidala nie obsługują. Ja np dzięki temu mogę pobrać ulubioną muzykę i na M15 słuchać jej w trybie pure Mode, Tidala dalej subskrybuje i przestać nie mam zamiaru, pobranymi plikami z nikim się nie dzielę.

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arczi11 napisał:

Ten program drmare Tidal Music Converter wymaga subskrypcji Tidala.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ściągnie mqa w oryginalnym formacie? Albo inne flac bez konwersji?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągnie mqa w oryginalnym formacie? Albo inne flac bez konwersji?
Możesz wybrać jakość pobieranego pliku nawet 24bity 96khz, ale jak plik w Tidalu nie jest nagrany w tej jakości to będzie gorszej jakości niż gdybyś wybrał oryginalną jakość.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem program drmare Tidal Music Converter do pobierania plików z Tidala.
P. S. Nie jest to lokowanie produktudefault_wink.png

https://www.drmare.com/tidal-music-converter/

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka








W jakości plików które można pobrać nie wymieniono MQA, czyli tej opcji nie ma?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest różnica między konwersją 1 do 1 a 5x, ale nie jest to duża różnica choć zauważalna przy bezpośrednim porównaniu. Przy szybszym pobieraniu traci się trochę na efekcie stereo.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka





  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest jakaś różnica między dwoma podobnymi utworami? Plik z Deezera ma 19 MB (16bity/44.1kHz) a z Tidala po konwersji/pobraniu aż 72.69, MB (wybrałem 24bity/96kHz). Słucham obu i nie słyszę różnicy, a plik z Tidala zajmuje dużo więcej miejsca co się nie przekłada na lepszą jakość utworu może minimalnie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu jeśli to oversampling. Tidal “podkręca” nagrania i czasami nie da się tego słuchać- warto porównać te same pliki np. na takiej audirvana na PC. Te programy do ściągania z Tidal mogą robić 24/96 z 16/44,1 bo taki format udaje im się wyłuskać od Tidal i robią konwersję. Można to sprawdzić też na uapp. Wrzucam jako przykład pobrany plik w jakości mqa odtwarzany z UAPP i Mango Player.

5D067227-E547-4CCD-BCFA-0F185FD73546.jpeg

3120E1F8-6E44-4958-B6E0-989739227826.jpeg

12642DBC-016F-4E53-9560-20B380AEC501.jpeg

DEF48B59-C8BF-4875-8834-A6FDB6EFBC94.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę czy DRmare potrafi pobrać plik w jakości MQA. Tylko coś mi wypadło. Oryginalna aplikacja od Tidala gra tak jakoś brudno. USB Audio Player Pro gra rewelacyjnie, ale jak każda inna aplikacja (nie od Tidala) nie umożliwia pobierania plików.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


ae719968e8760dd1438b5e342d7fa0c7.jpg


Ten tunepat tidal converter może jest szybszy i lepszy od DRmare, ale ikony MQA też nie ma.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę czy DRmare potrafi pobrać plik w jakości MQA. Tylko coś mi wypadło. Oryginalna aplikacja od Tidala gra tak jakoś brudno. USB Audio Player Pro gra rewelacyjnie, ale jak każda inna aplikacja (nie od Tidala) nie umożliwia pobierania plików.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


ae719968e8760dd1438b5e342d7fa0c7.jpg


Ten tunepat tidal converter może jest szybszy i lepszy od DRmare, ale ikony MQA też nie ma.



Czy ten USB Audio Player Pro to na komputer i czy można tam się zalogować do Tidala?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten USB Audio Player Pro to na komputer i czy można tam się zalogować do Tidala?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Używam na Androidzie, ma Tidala, ale nie umie pobierać. A z tego Tunepat to utwory brzmią jeszcze lepiej niż z Tidala!

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam na Androidzie, ma Tidala, ale nie umie pobierać. A z tego Tunepat to utwory brzmią jeszcze lepiej niż z Tidala!

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Tidal niestety nie ma dobrego odtwarzania a szkoda, pobrane pliki tunepatem i puszczone UAPP mają lepsza rozdzielczość, więcej powietrza

Drapnięte z Mi 10





Tunepad ile to kosztuje abonament czy zakup programu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka




14,95 $ miesięcznie

Drapnięte z Mi 10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności