Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shure AONIC 4 recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Shure AONIC 4

 

Słowem wstępu

 

Ostatnio zdarzyło mi się słuchać i co nieco napisać o modelu AONIC 3 – najniższym z serii – opartym na pojedynczym przetworniku. Grało to naprawdę przyzwoicie, więc gdy otrzymałem informację o możliwości przetestowania modelu AONIC 4, znów, nie mogłem się doczekać, aby się z nim zapoznać. Wyceniany na 1499pln,- model oparty jest o dwa przetworniki; armaturowy oraz dynamiczny. Przystosowany do pracy z Androidem oraz urządzeniami opartymi na iOS. Sprawdźmy, co sobą prezentuje.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Przyzwyczajony do tego jak amerykański producent traktuje klientów, wiedziałem czego się mniej więcej spodziewać i nie pomyliłem się. Pudełeczko. W środku cała masa doskonałej klasy dodatków, świadczących o podejściu do klienta. W zestawie ze słuchawkami znajdziemy twarde etui, cały arsenał pianek dokanałowych, końcówek silikonowych, w tym specjalne końcówki silikonowe o nazwie tri-flange oraz specjalne pianki Shure. W komplecie znalazł się też adapter do poważniejszego sprzętu, z 3,5mm jack na 6,3mm. Same słuchawki wykonane są na bardzo wysokim poziomie, znając historię tej marki, przyzwyczaiła nas do tego, że ich produkty są bardzo wytrzymałe i długowieczne. Nie inaczej jest tym razem, AONIC 4 prezentują bardzo solidną jakość wykonania oraz spasowanie elementów. Dodatkowo, odłączany kabel z wtykami MMCX oraz pilotem z mikrofonem również jest bardzo dobrej jakości.

 

Technologia i użytkowanie

 

Odpakowane słuchawki czym prędzej włożone do ucha, w moim wypadku, leżą doskonale, choć to kwestia dość indywidualna, to w tym wypadku słuchawki są wyjątkowo ergonomiczne w kształcie niewielkich rozmiarów łezki, ważą również niewiele, a za sprawą całego arsenału końcówek umożliwiających dopasowanie ich do własnego kanału ucha nie powinno stanowić żadnego problemu. Kolejną kwestią, która rzuca się na język po włożeniu ich do ucha jest wytłumienie pasywne, które serwują te słuchawki. Wytłumienie stoi na bardzo wysokim poziomie skutecznie odcinając nas od hałasów z zewnątrz, nic dziwnego bowiem model, jak i cała seria wywodzą się od odsłuchów scenicznych, które mają zapewnić artystom odcięcie od sporej ilości hałasu. Jednak z uwagi na przeznaczenie nowej serii, zdecydowano się zaimplementować tutaj pilot z mikrofonem, który bez zająknięcia współpracuje z urządzeniami opartymi na Androidzie jak i iOS. Jakość rozmów również stoi na zadowalającym poziomie i rozmówca nie ma problemu ze zrozumieniem nas, nawet podczas sporego zgiełku panującego wokół nas.

 

Brzmienie

 

Czapki z głów. Spodziewałem się, że brzmienie będzie ciekawsze, niż modelu poprzednio opisywanego – AONIC3, ale to, w jaki sposób gra model AONIC4 naprawdę zasługuje na absolutne uznanie. Słuchawki grają niewymuszonym, kulturalnym przyjemnym brzmieniem za każdym razem zaskakując. Zestrojone w sposób bardzo naturalny nie przejawiają, w żadnym z pasm błędów czy udziwnień. Potrafią oddać charakter realizacji z uwagi na bardzo przyjemną fakturę dolnych rejestrów jak i czytelny płynny środek pasma i delikatnie błyszczący góry rejestr. O dziwo nie brakuje im też rozdzielczości, za każdym razem umożliwiając nam skupienie się na pojedynczych wybranych instrumentach czy głosach – jeżeli tylko tego chcemy. Jednocześnie prezentują dość dużą dozę muzykalności pozwalając nam cieszyć się muzyką absolutnie oderwaną od ucha. Uważam, że za te pieniądze są to słuchawki niesamowite i należy wziąć je bezapelacyjnie pod uwagę, stojąc przed wyborem.

 

 

shure-aonic-4-czarne (1).jpg

shure-aonic-4-czarne.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja osobiście jestem zawiedziony. Dla mnie słuchawki graja jak jakieś ultrasone. Osobiście słyszę V. Góra czasem się wyrywa i a vocale syczą... Bas nie schodzi nisko jak np. w innych hybrydowych np. fiio FH5 Porównując z shure se535 i se215 to jest to se215 ze skwierczącą górą i większa przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności